GOLF Maceram - Carstomized

@kralmali ustad

Soket tersti sag far taktim gectim ne demek anlamadım valla

@kralmali ustad

Soket tersti sag far taktim gectim ne demek anlamadım valla
@HONEY

Bülent abi soket yuvası ters montelendiğinden diğerine göre taktığımızda tırnaklı taraf terste içte kalıyor

yani çok sorun değil aslında :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
5 dakika önce, kralmali yazdı:

hayırlı olsun hocam çok güzel olmuş

bende de soket tersti sağ far taktım geçtim 

bende öncesinde starkın h7 fullpower serisi vardı olmadı 360 la değiştirdim arkadaşla takasa gittik şansa elinde vardı :)  

far ayarı yapmanız lazım aşağıdaki video yardımcı olur.

Sem Tuning Okan bey daha önce hiçbir farda soket ile alakalı böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadığını söyledi. Siz kendileri ile paylaşmış mıydınız hocam bu durumu?

Ayar ile alakalı videolar için de teşekkürler. Bu işlemi İstanbul'da hakkıyla kim yapar acaba?

Sem Tuning Okan bey daha önce hiçbir farda soket ile alakalı böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadığını söyledi. Siz kendileri ile paylaşmış mıydınız hocam bu durumu?

Ayar ile alakalı videolar için de teşekkürler. Bu işlemi İstanbul'da hakkıyla kim yapar acaba?
yok hocam açıkçası sorun değil benim için sonuçta oturuyor çıkarırken belki biraz zor olur ama inşallah sökmeye gerek kalmaz :)  

@frkmyldrm cim

Hayırlı olsun

Direksiyon - dijon ve j far ile çok yakisikli oldu

Soket sorunu sem tuning çözer kafan rahat olsun

Ilk fotodaki tirnak kesismesi normal led ampulleri takinca far ayari yaptin mi mis gibi olur

Son fotodaki uzunlar acik iken ortadaki noktalar anlansiz geldi sanirim halojen ampullerden kaynakli

Led360 takip ve soket sorunu giderilince güzel bir far ayari ile cillop gibi olur

Ama bence osram ds2 xenon xenarc 4500k ile çok daha kusursuza yakin performans alirsin
Teşekkür ederim Bülent abi.

Uzunlar açıkken dağınık olan ışıklar beyaz, o yüzden uzunlardan kaynaklı diye düşündüm ben.

Problemlerimizi çözdükten sonra iyi bir far ayarı yaptırayım o zaman.

Xenon'u şu an düşünmüyorum, öncelikle ledleri bir deneyeceğim.

yok hocam açıkçası sorun değil benim için sonuçta oturuyor çıkarırken belki biraz zor olur ama inşallah sökmeye gerek kalmaz :)  
Kısalarda şu an halojen ampul olduğu için mecbur sökülecek hocam ama denedik, sökülüyor bir şekilde.

Kısalarda şu an halojen ampul olduğu için mecbur sökülecek hocam ama denedik, sökülüyor bir şekilde.
@frknyldrmaynen hocam biz de bi kaç kere söktük montaj esnasında çok sorun olmadı 

ama j lerden birinin yanmaması kötü olmuş inşallah hallederler forumda bir arkadaşın konusu vardı gerçi komple yanmıyordu gündüzleri çok basit şekilde halletmişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynen hocam biz de bi kaç kere söktük montaj esnasında çok sorun olmadı 

ama j lerden birinin yanmaması kötü olmuş inşallah hallederler forumda bir arkadaşın konusu vardı gerçi komple yanmıyordu gündüzleri çok basit şekilde halletmişti.
Lehim ile müdahale edilen farları mı diyorsunuz hocam?

Tamirat istemem açıkçası, sıfır far neticede.

Sök-tak biraz uğraştıracak ama sonu güzel olsun. :)

@frknyldrm öncelikle hem hayırlı hem de geçmiş olsun. Bende @metinkar aracılığıyla sem Tuning den ön arka far aldım. J olarak tercih yaptım aynı şekilde. @necati ustanın yanında aldık soluğu. Ben LED yerine osram xenarc ds2 ampul aldım farları soktukten sonra Necati usta soketi takmak istedi ama oturmadı sonra birlikte bir soketciye gittik uygun başlık bulduk. Çok bu işlerden anlamam ama pinlerin yerine oturmamasi ve sonrasında ustaların beyin dedikleri kart ile ilgili ile ilgili bir sorun olabilir. Lehim ile duzelebiliyor. Bu arada ben ön farları film ile kaplattim çünkü replika far çok çiziliyor dediler bilginiz olsun. Geçmiş olsun tekrar hemen çözülür umarım. 

@frknyldrm öncelikle hem hayırlı hem de geçmiş olsun. Bende @metinkar aracılığıyla sem Tuning den ön arka far aldım. J olarak tercih yaptım aynı şekilde. @necati ustanın yanında aldık soluğu. Ben LED yerine osram xenarc ds2 ampul aldım farları soktukten sonra Necati usta soketi takmak istedi ama oturmadı sonra birlikte bir soketciye gittik uygun başlık bulduk. Çok bu işlerden anlamam ama pinlerin yerine oturmamasi ve sonrasında ustaların beyin dedikleri kart ile ilgili ile ilgili bir sorun olabilir. Lehim ile duzelebiliyor. Bu arada ben ön farları film ile kaplattim çünkü replika far çok çiziliyor dediler bilginiz olsun. Geçmiş olsun tekrar hemen çözülür umarım. 
Teşekkür ederim hocam, farlarımın montajı daha yeni yapıldığı için tamirattansa değişim daha şık olur diye düşünüyorum.

PPF ile kaplanacak farlar, problemlerin çözülmesini ve farların nihai halini almasını bekliyorum.

Teşekkür ederim. :)

23 dakika önce, frknyldrm yazdı:

Furkan hocam elimizden geldiğince yardım için buradayız. Baktığım zaman öncelikle far ayarınız bozuk. Ayarlanması lazım ayarlanıp led takıldığında çok canlı ve net görüntü alacaksınız :) Hayırlı olsun şimdiden

Geri
Üst Alt