GOLF Maceram - Carstomized

@Aliiiiadamı durduk yere 5 binlik yaptın Ali valla senden korkulur numaranı mı engellesem ne yapsam :)  Sıra bana gelecek diye korkuyorum😂😂
Hocam freni patlamış kamyon gibi kontrolsüz bir şekilde ilerliyorum, sürekli "biraz durulmam lazım" diyorum ama sürekli harcıyoruz Allah sonumuzu hayır etsin. :D

@Aliiii hocamın "hazır tamponları sökmüşken GTI/R bodykit yap" demediğine şükrediyorum. Öyle de diyebilirdi yani. :)

@driver_can Hahaha kanka ben bir R line arka tampon takıyordum, konu nerelere geldi ya.. "Hazır Sökmüşken" çok kötü bir motta. Sıra sana da gelecek elbett :)  
"Bir kereden bir şey olmaz" sözü ne kadar tehlikeli ise "hazır sökmüşken" ifadesi de o kadar tehlikeli bence. 

Bu retrofit hastalığının etki alanı çok geniş olmasa da koronadan hızlı yayılıyor. 

Olta almaya giden adama tekne satan satici gibisin ustad masallah
Aynen öyle Bülent Abi, uzak durmak lazım Ali hocamdan. :D

@frknyldrm Furkan hocam çok geçmiş olsun düzelmeyecek bir sorun gibi durmuyor umarım en temiz şekilde halledersin. Göçük düzeltme işi yapanların en iyi sonuç aldığı göçük şekillerinden oluşmuş :)  Memleketin ege tarafı gibi girintili çıkıntılı değil şükür :)  
Teşekkürler Faruk hocam, evet Allah'tan dağlar denize dik değil. :)

[mention=11839]HONEY[/mention] Ama şimdi kıyı balıkçılığı neree, tekne balıkçılığı neree Bülent hocam [emoji4] Hazır olta balık işine girmişken "hazır sökmüşken" olmuşken olsunn [emoji4] Ben bir R line arka tampon takmaya niyetlendim, kör nokta çıktı. PLA çıktı, PLA olunca önde sökülücek, hazır sökülmüşken ACC [emoji4] gibi 
Ustad seni engelliyorum mesajlarini gormiyeyim hahaha

Sen adamin cebinde tavuk döner alacak para birakmazsin

@frknyldrmhocam geçmiş olsun. Boyasız göçük düzeltme ile düzelecek gibi duruyor. Bununla geçmiş olsun nazar çıkmış oldu diyelim :)

Butonların aktif olması da hayırlı olsun :)

Geçmiş olsun hocam, bu tür durumlarda ben hep olayın iyi tarafıyla bakarak kendimi teselli ederim sizin olayın iyi tarafı göçük ile düzeltilecek olması. Allah başka dert vermesin nazar çıkmış oldu.

Geçmiş olsun hocam, bu tür durumlarda ben hep olayın iyi tarafıyla bakarak kendimi teselli ederim sizin olayın iyi tarafı göçük ile düzeltilecek olması. Allah başka dert vermesin nazar çıkmış oldu.
Haklısınız hocam, üzülmüş olsam da ben de sizin gibi düşünüyorum.  (y)

Mesajda yazmamıştım ama o olaydan yarım saat sonra bir tehlike daha atlattım.

Ben sol şeritteyken sağımdaki şeritte ilerleyen bir kamyonun, yoldaki büyük siyah bir cismin üzerinden paldır küldür geçtiğini gördüm. Lastik parçasıdır diye düşündüm ama 10-15 cm yüksekliğinde, 1-1,5 m çapında tam daire şeklindeydi, ne olduğunu anlamadım.

Çok kısa bir süre sonra benim şeridimde de aynı cisimden olduğunu gördüm, hemen ayna kontrolü sonrası ani bir direksiyon hareketi ile ucuz atlattım. 

Her an çok dikkatli olmak lazım.  (y)

@frknyldrm Evet çok dikkatli olmak gerekiyor, ama bizi bu tür durumlara üzüntüye iten en küçük şeyde araçların pahalı olması ve zor almamız benim arabada GTİ dönüşümden dolayı şuanda sanayide yatıyor metalik renk olduğu için rengi tutturmaya çalışıyorlar ama birde bana sor aklın arabada mı diye :)  

@frknyldrm Evet çok dikkatli olmak gerekiyor, ama bizi bu tür durumlara üzüntüye iten en küçük şeyde araçların pahalı olması ve zor almamız benim arabada GTİ dönüşümden dolayı şuanda sanayide yatıyor metalik renk olduğu için rengi tutturmaya çalışıyorlar ama birde bana sor aklın arabada mı diye :)  
Maliyet de önemli bir etken ama benim tofaşım da olsa üzülürdüm, eminim. 

Seviyoruz otomobilleri, bizim zaafımız da bu. :)

Arabayı kim bilir kaç defa yıkatmışımdır ama hiçbir yıkamada arabanın başından 1 dk ayrıldığımı hatırlamıyorum.

Bir defasında hava soğuk olduğu için acaba bekleme salonunda mı beklesem diye içeri girmiştim, kameradan elemanın eline fırça aldığını görünce odadan dışarı nasıl fırladığımı görseniz şaşırırdınız. :D

Bu aralar rölantideyiz...

Son zamanlarda sağ arka koltuğun oradan tıkırtı geliyordu, sebebini tahmin ediyordum ama fırsat bulup da müdahale edememiştim bir türlü. @mehmetmert hocamın leonunda yaptığı gibi koltuğun sırt kısmının oturduğu metal halkayı bez bant ile sararsam muhtemelen ses kesilecekti ve çok şükür öyle oldu. Başka bir şey olmamasına sevindim. :)

Kapı direk döşemelerinin fitile yakın kısımları fotoğraftaki gibi kirleniyor zamanla, bu da ikinci problemdi ve onu da fırça+valet pro apc ile çözdük. Tertemiz oldu.  (y)

Öncesi

P_20201029_115545.jpg

Sonrası

P_20201029_115953.jpg

@frknyldrmcam işini naptınız değiştirebildiniz mi kaskodan şerit takipli olanla?
Göçükler ve cam için henüz bir şey yapmadım hocam. Çatlak dikiz aynası civarında, görüşümü etkilemiyor.

Öncelikle göçükleri yaptıracağım, onun için de göçükçülerin normal iş temposuna dönmesini bekliyorum. Acelem yok.

Göçükten sonra cam değişimi ve şerit takip inşallah, bu bekleme sürecinde de maddi olarak biraz rahatlamayı umuyorum.  (y)

Geri
Üst Alt