Golf 7 Çift U led Far Sorunu

Hsyn07

Üye
İsim
Hüseyin
Arkadaşlar merhaba, Golf 7 aracımda Taiwan çift u led far mevcut. Aldığım yer kısalara, Monza 9006 / 6000k Xenon ampül takmışlardı. 1 hafta önce akşam aracıma bindiğimde sol far arızası verdi. Aracı kapatıp açtığımda arıza düzeldi. Birkaç gün sonra yeniden bindiğimde kısa farları açtığımda 5 dakika sonra kendi kendine, kendini kapatıp açmaya başladı. Şu an da yaklaşık 1 haftadır biniyorum. Herhangi bir arıza görünmüyor sorunsuz çalışıyor. 

Aldığım yere götürüp açıp kabloları kontrol etmeleri gerekiyor. Bende hazır götürmüşken görüş açımın daha iyi olması için Monza marka ampülleri değiştirip Osram veya Philips taktırtayım diyorum.

Aydınlatma konusunda internette bir kaç araştırmalarım sonucu. Halojen ampullerin H1, H4, H7 ,H11 HB3 gibi genelde H harfi ile başlayan soket tiplerinin olduğu. Xenon ampulleri ise sadece D1S, D2S, D3S gibi orjinal xenon ampüllerinin sokete sahip olduğunu öğrendim. Normalde halojen ampül kullanan h7 bir far veya merceğe D2S xenon ampülü takılamıyormuş. Bu sorunu çözebilmek için; üreticiler soketi h7 halojen ampüle benzeyen ama üstünde xenon ampülü bulunan ampüller üretmişler. Yani, H7 soketleri xenon ampüllere uyarlanmış. Benim ampülümde haliyle h7 soket ama xenon. Alacağım markaların özellikle Philips’in H7 xenon üretmediğini okudum, duydum. Bilmiyorum ne kadar doğru. 

Birkaç konuda aydınlanmaya ihtiyacım var. 
Farların üzerine takılan ampüller h7. Ama ben D2S, H7’den daha iyi olduğu için, Monza marka balansları kullanıp, aşağıda görselini paylaştığım bağlantıyla ampül tipimi D2S yapmak istiyorum. Çünkü xenonun kendi soket tipini kullanırsam daha iyi verim alacağım kanısındayım. Farımda böyle bir uygulama yapmam mümkün mü? Aşağıda paylaşmış olduğum görseldeki bağlantı bu konuda yardımcı olur mu?  Ampül konusunda da bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var... 

40120656-0384-4874-8F19-E6C5622736CE.jpeg

827DFF5D-8355-41FC-A84C-255AE34FC362.jpeg

A8DBDC38-93BC-4C5C-97CC-35E602314680.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam bende basta h7 kullandim cunku satici oyle demisti, zaten ampulun hafif yamuk durmasindan killanip dedim replika ondan demistim.

Hatta kapaginda d2s yaziyordu, dedim cinlilere bak sen onu bile kopyalamislar.

Sonra ogrendimki mercek gercekten d2s, bazi replikalarin modeli degisebiliyor ama h7-d2s arasinda asiri fark yok.h7de ufak cikinti var, onu traslayip falan takanlar var.

Fabrikasyon balasti kullanamiyorsunuz ama bu ceviriciyi aldiginizda cin mali balastlari sorunsuz kullanabilirsiniz.

Fabrikasyon balast soguk sellektorde asiri basarili, sizin farkiniz o olacak sadece.

Hepsiburada dan falan ampulu alabilirsiniz, %90 d2s sorunsuz olacak ama olmazsada kullanmadiginiz icin iade edebilirsiniz.

Ben Photon dan f/p olarak cok memnundum, 6000k olani tam rengi diyebilirim.

Saticilarin cogu daha ne sattigini bilmiyor malesef, led kolayına gelincede odak tutmayinca aydinlatma mercekte malesef kotu oluyor

Upvote 0

@Hsyn07 Hocam ben de aynı şekilde taiwan çift u led fara paylaştığınız dönüştürücü ile d2s xenon ampul taktırmıştım. Necati usta yapmıştı montajını biraz uğraştırıyor sadece Çok da güzel görüntü oldu, her replika çift u led aynı olmuyor ama sizde de sorunsuz gireceğini düşünüyorum. ince balastla kullanırsanız farın altına monte ederek muayeneden de sorunsuz geçebilirsiniz aklınızda olsun. bir de mümkün mertebe kaliteli xenon ampul alın, ben general electric 5500k kullanmıştım, onu önerebilirim biraz pahalıdır ama görüntüyü gördükten sonra iyi ki vermişim dersiniz. 

Upvote 0
arkadaşlar aldığımız h7 xenon kitin balastına d2s takabiliyormuyuz yani öyle mi anlıyorum bu konuşmalardan. far konusunda mercek ne olursa olsun ufak eğe ve bir kaç aparata h7 yada d2s ampulü fara takabilirsiniz diye düşünüyorum. ben hep öyle yapıyorum.

Upvote 0
@mehmetmert hocam benimde elimde photon h7 led ler ile gittim fakat çıkarıp baktığımızda soket uymuyordu sadece d2s için hazırlanmış mercek yuvası vardı(Çift j far) dediğiniz gibi traşlanıp yapabiliriz denildi ama far içinde çapaklar olur haliyle bende vazgeçtim muayene 3 ay sonra en kötü ihtimal eski halojenleri takıp giderim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@mehmetmert Aldığım da denemek için ne kadar da kullanmasam da kabını açacağımdan geri almayabilirler. Evet photon duydum ama @HONEY hocamın videosundan sonra kullanmaktan vazgeçtim. Led sıkıntı oluyor hocam ışık çok yayılıyor en iyisi xenon. 

Upvote 0
@Holigan Biraz uğraştırır eder deseler iyi hocam. Veya gelin bir bakalım deseler tamam. Bana direk olmaz dediler kullanamazsınız dedi. Saklama konusunu okumuştum. Söktürdüğüm de farın altına saklamalarını söylerim. Şansımı muayeneye girerken o şekilde bir deneyeyim. General electric’e baktım hocam fiyatlarına hemen hemen Osram ve Philips’le aynı. Philips’te piyasada çok çakma ürün olduğunu duymuştum. 

Upvote 0
@tuncer_2632  Hocam aldığımız h7 xenon kitin balansına konuda paylaştığım bağlantıyla bağlayabiliyoruz. Benim sıkıntım sanırım fara yuvaya oturturken D2S oturmuyor olmuyor. Onun üzerine konuşuyoruz. Aldığım yer takamazsınız h7 almanız lazım yeniden dedi.

Upvote 0
Photon xenon kit kullanıyordum aydınlatmadan memnundum@mehmetmert abim instagramda o zamanlar golf varken d2s geçtiğinde çok daha iyi demişti bende niyetine girdim ancak xenon kiti aldığım yerle görüştüm, o sizin paylaştığınız d2s çeviriciyi gösterdim photon balastlarının soket tiplerini normal balast soketlerine göre kare olduğunu için bu çevirici olmaz ne yazıkki dedi soketleri kesip bağlarsanızda balastlarda bir özellik varmış şuan adını unuttum bu yüzden yine ampüllerinize akım gitmeyecektir demişti satıcı..

Upvote 0
@mutlubey17 hocam doğru anladıysam D2S kare değil ki arkası. D1S ve D3S kare şeklinde. D2S görselini aşağıya yükledim. 

43D6219A-6D8A-4580-B652-A04EE1F80B66.jpeg

Upvote 0

@mehmetmert abim doğru anlamış [emoji4] Bende balast soketleri standart zannediyordum ama photon farklıymış

Upvote 0

Geri
Üst Alt