Golf 7 Çift U led Far Sorunu

Hsyn07

Üye
İsim
Hüseyin
Arkadaşlar merhaba, Golf 7 aracımda Taiwan çift u led far mevcut. Aldığım yer kısalara, Monza 9006 / 6000k Xenon ampül takmışlardı. 1 hafta önce akşam aracıma bindiğimde sol far arızası verdi. Aracı kapatıp açtığımda arıza düzeldi. Birkaç gün sonra yeniden bindiğimde kısa farları açtığımda 5 dakika sonra kendi kendine, kendini kapatıp açmaya başladı. Şu an da yaklaşık 1 haftadır biniyorum. Herhangi bir arıza görünmüyor sorunsuz çalışıyor. 

Aldığım yere götürüp açıp kabloları kontrol etmeleri gerekiyor. Bende hazır götürmüşken görüş açımın daha iyi olması için Monza marka ampülleri değiştirip Osram veya Philips taktırtayım diyorum.

Aydınlatma konusunda internette bir kaç araştırmalarım sonucu. Halojen ampullerin H1, H4, H7 ,H11 HB3 gibi genelde H harfi ile başlayan soket tiplerinin olduğu. Xenon ampulleri ise sadece D1S, D2S, D3S gibi orjinal xenon ampüllerinin sokete sahip olduğunu öğrendim. Normalde halojen ampül kullanan h7 bir far veya merceğe D2S xenon ampülü takılamıyormuş. Bu sorunu çözebilmek için; üreticiler soketi h7 halojen ampüle benzeyen ama üstünde xenon ampülü bulunan ampüller üretmişler. Yani, H7 soketleri xenon ampüllere uyarlanmış. Benim ampülümde haliyle h7 soket ama xenon. Alacağım markaların özellikle Philips’in H7 xenon üretmediğini okudum, duydum. Bilmiyorum ne kadar doğru. 

Birkaç konuda aydınlanmaya ihtiyacım var. 
Farların üzerine takılan ampüller h7. Ama ben D2S, H7’den daha iyi olduğu için, Monza marka balansları kullanıp, aşağıda görselini paylaştığım bağlantıyla ampül tipimi D2S yapmak istiyorum. Çünkü xenonun kendi soket tipini kullanırsam daha iyi verim alacağım kanısındayım. Farımda böyle bir uygulama yapmam mümkün mü? Aşağıda paylaşmış olduğum görseldeki bağlantı bu konuda yardımcı olur mu?  Ampül konusunda da bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var... 

40120656-0384-4874-8F19-E6C5622736CE.jpeg

827DFF5D-8355-41FC-A84C-255AE34FC362.jpeg

A8DBDC38-93BC-4C5C-97CC-35E602314680.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY hocam kablolar her şey bağlantıyla yapılıyor ama acaba fara takılırken metal yuvada mı oturmuyor ondan dolayı mı olmaz diyorlar? 

Upvote 0

@Tracy299 Bende ondan var işte.Photon Milestone Plus led 6000 k 8000 lümen gayet güzel.Tak çalıştır.Ama benim j led far

Upvote 0
[mention=14040]Hsyn07[/mention] Hocam ikinci video ya led olana bakarsaniz ya farlar mercekli değil yada farla ayarli değil.İlk videoda da odak çizgisinden belli fark olduğu...Tabi [mention=11839]HONEY[/mention] hocam daha iyi bilir.İlk videoda bence far ayari bariz yüksek...
2. Videoyu göremiyorum eğer benim yukledigim video ise iki video da ayni far da cektim cift j far mercekli biri led digeri xenon

Evet farlar o zaman ayarsizdi

Ben aradaki farki cok iyi hissettigim icin 1 hafta içinde tekrar xenona döndüm aradaki farka deger bence 2 yilda bir muayne icin bu eziyete girerim kesinlikle

5800 tl civarina osram alan arkadasin videosuni youtube da seyrettim ona cok yakin performans alıyorum kisalarda

Osram fardaki uzunlari cok iyi ben memnun degilim mesela

1 km otedeki tabelada simsek etkisini gosteriyor ama yola odaklamiyor uzunlar bendeki çinçonlar taiwan mi çin mi ne maliysa

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] hocam kablolar her şey bağlantıyla yapılıyor ama acaba fara takılırken metal yuvada mı oturmuyor ondan dolayı mı olmaz diyorlar? 
Uygulamak lazim bilemiyorum dedigim konunun uzmanina gidip uygulamali denemek lazim

Her ustanin dedigine de inanmiyorum olmaz derler olur olur der gidersin 40 tane bahane soyler olmaz

Upvote 0
@HONEY Çok enterasan gerçekten. Hadi çift u ledler takılmıyor diyelim. Kabloyu neden yapmışlar üretilmiş. Onu geçtim j far D2S uyumlu h7 kullanıyor. Nasıl h7 takamıyorlar. Akşam akşam beynim yandı 😂😅

Upvote 0
@HONEY Alala arkasinda takarken yay gibi bir şey var eleman ledin yuvasina sabitleyip yayla birlikte tak diye oturdu eleman bile şaşırdı şak diye uydu diye...Sanirim bu farlar tip tip bendekinin uzerinde marka etiketi falan var ag bilmemne yaziyor.Hatta orjinalinde conta var  çamurluk la far arasinda lastik onun içinde yer bile var geçen gün söktuk orjinalindeki contalari taktik falan aynisinin tipkisi oldu...

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] Alala arkasinda takarken yay gibi bir şey var eleman ledin yuvasina sabitleyip yayla birlikte tak diye oturdu eleman bile şaşırdı şak diye uydu diye...Sanirim bu farlar tip tip bendekinin uzerinde marka etiketi falan var ag bilmemne yaziyor.Hatta orjinalinde conta var  çamurluk la far arasinda lastik onun içinde yer bile var geçen gün söktuk orjinalindeki contalari taktik falan aynisinin tipkisi oldu...
Iki ihtimal var

Ya bizim ustalar mal

Ya da bizim mallar standart degil

Upvote 0
@Hsyn07 Hocam yuvarlak bişi düşün arkasinda da cekirge gibi uzun tel yay.Yuvarlak kisimda var onu ledin arkasina dondurdu ışık çıkmasın diye.Sonra ledi farin arkasina sikistirip yayi saldi birebir oturdu. @HONEY tabi öküz farin alt ayağını sikmamis on panjur ayarsiz yani farlarla milimetrik ayni hizada olmasi lazim.Gecen gun komple söktük hizaladik adam gibi siktik contasisinida taktik adam gibi oldu.Vw serviste daha önceden çalışmış arkadaş varda sağolsun 😂😂😂

Upvote 0
Hocam yukarıda fotoğraf paylaşmıştım fara ait metal kısım “ampülün takıldığı kısım” fotoğraftaki gibi tam yuvarlak mı? 

Upvote 0
@Hsyn07 Evet hocam tam yuvarlak bence gidin Photon mileston tarzi ampul oturacakmi yada farkli bir xenon deneyin.Xenon işiyle uğraşan bir arkadasimi da aramıştım direk d2s xenon takalim diye ilk başlarda çok paniktim.O da yuvasını görmem lazim demişti yuvaya göre takiliyor ediliyor falan filan anlattı bi ton şey.Muayene isinma falan bende hazır olmuş elletmemek istedim daha fazla...

Upvote 0
@fanajal anladım hocam bakalım duruma göre bir ayar çekmek gerekiyor. Far söküp takım işi baya zor olduğu için götürdüm mü direk ampülü taktırmam gerekiyor 😣 Farı aldığım yerden ampül alıp taktırmıyorum ellerinde de Philips veya Osram yok zaten. 

Upvote 0
@Hsyn07 Hocam o zaman iyi bir yer bulacaksiniz led far ampul satan takan orda karar vericeksiniz ama ben gibi pimpirikseniz sok tak falan led alin derim ama dahaiyi olsun ugrasirim derseniz xenon takin...

Upvote 0

@fanajal evet hocam görüntü açısından biraz iyisi olsun istiyorum pimpirik yapıyorum o konuda. D2S uyumlu olduğunu netleştirsem direk sipariş verip alacağım. Led’e çok zor geçerim herhalde. H7’de olsa xenon kullanırım. 2 yılda bir söküp takmaya değer xenon görüntü için hocam. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt