1.6 Tdi-Dsg-Şehir İçi Yakıt tüketimi

berke05

Üye
İsim
Berke
Herkese selamlar. Aracım golf 7 bluemotion comf. 1.6 tdi dsg. Aracım motor soğukken yakıt tüketimi artıyor ancak ısındığında güzel ortalamalar yakalıyorum. Şehir dışında gaza gelmezsek yakıtı gayet iyi :)  Benim aklıma takılan şehir içi. Aşağıda fotosunu ekleyeceğim ortalama sizce iyi mi? Bu ortalamada ara ara trafiğe girdim, 90’ın üstüne çıkmadım sayılır. Şehir İstanbul bu arada. Şehir içinde bu ortalamanın altına düşebilen var mı, ortalama iyi ancak fabrika verilerine göre biraz yukarıda kalıyor ve ciddi trafiklere girmedim. O yüzden aklıma takıldı. Fikirlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler. :)

D2E11454-2201-4D27-BFFB-CBF73C9D712F.jpeg

Vakti zamanında Demirel halka hitap ederken şu cümleleri kullanıyor, değerli kardeşlerim önceden Bulgaristan bize elektrik satıyordu şimdi biz Bulgaristan'dan elektrik alıyoruz, tabi alkış tufanı kopuyor...

Benzinli olup şehir içi 6 lt veya altında değer yakalayan 1.0, 1.2, 1.4, 1.5 tsi sahibi arkadaşlar aracınız az yakmıyor siz aracınızı az yaktırıyorsunuz pedalın altındaki yumurtayı kırmama ödülünü sabrınızdan ötürü hak ediyorsunuz, doğaya bıraktığınız az emisyon için sizleri kutluyor sabırlarınızın devamını diliyorum.

1.6 tdi 6.7 ort ile sizleri selamlıyorum.
Altini cizdigim cumlelere imzami atarim 😃

2017 1.4 tsi act dsg ile İstanbul sehirici 60-70 km mesafede 5.5’leri gorebiliyorum ama gun sonunda eve girmeden once arabayi biraktigimda en iyi ihtimalle 6.5-7.5’lerde kaliyor. Uzun sureli tuketim 8.0 lt.

@Tayyip3458 Bu ortalamalarla İstanbul’dan kastınız Silivri ya da Şile falan değil mi doğru söyleyin 😄

Upvote 0

selamlar, ben de 1.4 tsi manuel sehirlerarası bandırma-izmir en tasarruflu halimi fotoda göstereyim, becerebildiğim bu, çatladım tabi 80-110 civarı hızdan. Menzil 1200 leri geçince ve amma sevinmiştim, arada eğlenmek de lazım

B1CE1420-1976-4E69-AC2A-9C314F57093D.jpeg

Upvote 0
sakin kullanımda tsi da gayet makul yakıyor. ancak dizelin en güzel olaylarından biri otoyol kullanımı 130 üzeri hızlarda da yakıt tüketiminin benzinli araçlar kadar çoşmaması.

Upvote 0
bugün uzun süre ortalama değerine baktım; 26km/h ortalama hızla 7,2 litre ortalama yakıt yakıyor 1.0TSI istanbul karışık, genelde sakin kullanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
bugün uzun süre ortalama değerine baktım; 26km/h ortalama hızla 7,2 litre ortalama yakıt yakıyor 1.0TSI istanbul karışık, genelde sakin kullanırım.
23 ortalama hızlan geçen yaz ondan ondan önceki yaz 6,1 / 6,2 olurdu

Bu veriler castrol 5/30 ile olmustu

Şu anki bu veri Motul farkı mı? bilemem 

Belki motor bu yaz açıldı(geç açıldı o zaman) km 54 bin

Tdi / manuel

IMG_20200515_184951.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt