Jump to content

alpercck

Golf 7 Lastik Önerisi 205/55/R16

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar İstanbul'da yaşıyorum Golf 7 sahibiyim aracımda michelin 205/55/R16 lastikler var. Aracımdaki lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Yaz lastiği olarak önerileriniz nelerdir?

Ayrıca lastiklerin üzerinde bulunan ekte görebileceğiniz etiketler güvenilir midir? bu etiketlere göre (Yol tutuş A Yakıt tüketimi A sınıfı) lastik seçimi yapsam doğru lastik seçimi yapmış olur muyum?

Ek Açıklama 2020-01-08 132452.jpg

tarihinde alpercck tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, alpercck yazdı:

Merhaba Arkadaşlar İstanbul'da yaşıyorum Golf 7 sahibiyim aracımda michelin 205/55/R16 lastikler var. Aracımdaki lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Yaz lastiği olarak önerileriniz nelerdir?

Ayrıca lastiklerin üzerinde bulunan ekte görebileceğiniz etiketler güvenilir midir? bu etiketlere göre (Yol tutuş A Yakıt tüketimi A sınıfı) lastik seçimi yapsam doğru lastik seçimi yapmış olur muyum?

Ek Açıklama 2020-01-08 132452.jpg

Etiket herşey değildir., A/A etiketine sahip olması o lastiğin çok süper bir lastik olduğu anlamına gelmez..!! Etiket sadece fikir verir., olayı beyaz eşya gibi düşünmeyin..!!

Şuanki teknolojiyle çok iyi yol tutuşu olan bir lastiğin yakıt ekonomisi asla A değerli olamaz., 

Conti Premium Contact 6 veya Finlandiya üretimi bulabilirseniz Nokian Wetproof güzel lastiktir..

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi
Golfmk7 ve Unclaimed bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@forzaGilles Kesinlikle hocam çok doğru. Bende normalde 205 55 16 PC6 var, kış dolayısı ile jantları abimle değiştik. Şuan 225 45 17 pirelli ve dijonlar, 16 continental kadar iyi değil her konuda. Conti de, Pirellide eşit km lerde olmasına rağmen 16 continental pc6 bariz daha iyi bi lastik. Konu sahibi arkadaşa tavsiyem;

1. Premium contact 6 

2. Pilot sport 4 91w (pahalı ve bulmak zor, bence en iyisi) 

3. Ali hocamın da dediği gibi wetproof iyi bi lastiktir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, thelordof yazdı:

Serviste 205 55 16 Conti Premium Contact 6 ne kadar bilen var mı?

Bundan 1.5 ay önce sormuştum zubizu indirimiyle 425 ₺ demişlerdi tanesine.

bende CPC6 aldım tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, thelordof yazdı:

@glock35 michelin primacy 4 ile arasında kararsızım ama continental daha hesaplı sanırım.

Primacy 4 pişmanlıktır verilen paraya yazık olur., Michelin’de Pilot Sport 4 harici bakmayınız.,

Primacy 4 alacağınıza Lassa veya Petlas bakın daha iyi.. 

Conti Premium Contact 6 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 veya 5 

Nokian Wetproof (Finlandiya üretimi olan rusya üretimi olan iyi değil) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, forzaGilles yazdı:

Primacy 4 pişmanlıktır verilen paraya yazık olur., Michelin’de Pilot Sport 4 harici bakmayınız.,

Primacy 4 alacağınıza Lassa veya Petlas bakın daha iyi.. 

Conti Premium Contact 6 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 veya 5 

Nokian Wetproof (Finlandiya üretimi olan rusya üretimi olan iyi değil) 

Çok sağolun hocam, bilmiyordum. Dikkat ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=3445]glock35[/mention] michelin primacy 4 ile arasında kararsızım ama continental daha hesaplı sanırım.

5 yıllık continental csc5 lerim sıfır primacy 4 den daha iyiydi aynen lassa petlas kormoran falan alın daha iyidir kesin paranıza yazık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, erkanwrc yazdı:

5 yıllık continental csc5 lerim sıfır primacy 4 den daha iyiydi aynen lassa petlas kormoran falan alın daha iyidir kesin paranıza yazık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...