Golf 7 Lastik Önerisi 205/55/R16

Eco lastikler pahalı oluyor ya da yakıt tüketimi A olanlar. Lastik ömrüne göre hesaplayınca başta verilen fiyat farkı çok olmuyordu yanlış hatırlamıyorsam daha önce bakmıştım.

Geriye sağlamlık ve güvenlik kalır. 

Seçeneklerden şunu alın diyemem. Ancak şuan kullandığı lastiği eğer ki sorun yaşatmamışsa ve memnuniyet durumuna göre tekrar tercih edilebilir. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ogzogz hocam şu an aracta (leon 1.2) üstünde gelen ventus prime 2 ler var. Ventus prime 2 507tl, ventus prime 3 469 tl. Lastik fiyatlarının bu kadar dar bantta sıkışması araştırmaya itiyor. vp2 alana kadar az daha verip şunu alsam mı diye. cpc6 ya c eco 6 gibi ??? lastik işi kafa karıştırıcı. sanırım bayiden egp 2 alıp geçeceğim.

@ogzogz hocam şu an aracta (leon 1.2) üstünde gelen ventus prime 2 ler var. Ventus prime 2 507tl, ventus prime 3 469 tl. Lastik fiyatlarının bu kadar dar bantta sıkışması araştırmaya itiyor. vp2 alana kadar az daha verip şunu alsam mı diye. cpc6 ya c eco 6 gibi ??? lastik işi kafa karıştırıcı. sanırım bayiden egp 2 alıp geçeceğim.
Araştırmayın demedim yanlış anlaşılmasın.

Ben sadece deneyimlemek için (ömrünü doldurmuş) ventus prime2 'den primacy 4'e geçtim. 

Ventus prime 2 lastiği , golf 8 testlerinde de görmüştüm. Daha önce de yazdım, ventus prime 2 golf için hem sportif hem de konforlu, ömrünü doldurmadan da güvenli bir lastikti benim kullandığım süreçte. 

Şuan fiyatlara bakmadım lastik arayışında olmadığım için. Konfor sessizlik güven açısından primary 4 kullanıyorum ve memnunum. Seçeneklerdeki lastikleri deneyimlemedim. Ancak şuan lastik ihtiyacım olsa yine primacy 4 alırım. Çünkü benim beklentilerimi karşıladığı için.

Kolaylıklar diliyorum.

Yaklaşık 2 hafta önce Hankook Ventus Prime 3'ü almaya kara verdim. Ufak bir pazarlık sonucu sökme, takma ve balans ayarıyla birlikte 2,100 TL'ye almış oldum. Öncesinde fabrika çıkışlı Prime 2 kullanıyordum. 

internetten beklemeyelim dedim, goodyear egp 2 E13 aldık. 2200'e.  @Volkan68 hayırlı olsun.  yalnız ventus prime 2'ler bi tık daha sessiz.

internetten beklemeyelim dedim, goodyear egp 2 E13 aldık. 2200'e.  @Volkan68 hayırlı olsun.  yalnız ventus prime 2'ler bi tık daha sessiz.
Hayırlı olsun yeni lastikler..

Genel olarak yeni lastikler hangi marka olursa olsun ilk etapta sessiz olur. Konfor açısından da böyledir.

Eğer ki lastikleriniz takıldıktan sonra havalarını kontrol etmediyseniz kontrol etmenizde fayda var. 

Lastikçiler 1-2 PSİ daha fazla basabiliyorlar. 

@latissimusdorsi Hocam teşekkür ederim ve size de hayırlı olsun.
Fabrika çıkışlı Prime 2 lastikleri yaklaşık 37.000 KM'de Prime 3'le değiştirmiş oldum. Prime 3 henüz çok taze ama bana genel anlamda sessizliği, yol tutuşu ve sürüş konforu şimdilik iyi geldi. Yalnız ilk dikkatimi çeken şey ise Prime 2'ye göre virajlara daha güvenli girebiliyorum.  

@ogzogz Hocam teşekkür ederim. Prime 3'ü bayiden satın aldıktan sonra yolda bir tuhaflık sezince hemen yol üstündeki istasyona girip hava basınıcını kontrol ettim. İyiki de girmişim adamlar lastiklere 38 PSI hava basmışlar. Hemen 34'e düşürdüm. 

Selamlar. Çok az yol yaptığım için dayanıklı olması önemsiz, daha çok konfor odaklı, sıfır ya da yeni tarihli çıkma lastik almayı düşünüyorum. 4 mevsim ya da yazlık diyebiliriz :)

Primacy 4 düşünüyordum ama burada bir kaç olumsuz yorum var kafam karıştı.

Ne dersiniz?

Selamlar. Çok az yol yaptığım için dayanıklı olması önemsiz, daha çok konfor odaklı, sıfır ya da yeni tarihli çıkma lastik almayı düşünüyorum. 4 mevsim ya da yazlık diyebiliriz :)

Primacy 4 düşünüyordum ama burada bir kaç olumsuz yorum var kafam karıştı.

Ne dersiniz?
Çıkma lastik premium bilindik markaları çok ucuz vermezler., çıkma lastik yerine orta segment diyebileceğimiz; semperit, nokian, falken gibi markalardan rahatlıkla sıfır alabilirsiniz., geçmişi belirsiz çıkma lastikler çok temiz ve yeniye yakın kondüsyonda olmadıkça tercih etmeniz ork sağlıklı olmayacaktır. Çıkma lastik ve çok yol yapmayan araçta lastik yol yapmasa bile bu durum lastiğin normal ömründen daha hızlı ömrünü tüketmesine neden olacaktır. Semperit alabileceğiniz en iyi lastiklerden biridir., fiyatları da uygundur.

Geri
Üst Alt