Sağ Taraf Yolcu Kapısı Kısmından Gelen Sinir Bozucu Trim Sesi

Kapıyı açıp kapatınca gitmesi kapıdan geliyor olma ihtimalini güçlendiriyor. Daha önce o tarafın aynası kırılmış ve serviste ayna değiştirilmiş belki bu sebepten ötürü bir şey olmuş olabilir diye düşünüyorum. Ayna değişirken kapı kartonu sökülüyorsa oradan kalmış olabilir gibime geliyor
bendeki araç 0 alındı ve hiç bir işlem yapılmadı, ama ses var.

Arka koltuk emniyet kemerlerini tak öyle bir seyehat et bakalım aynı ses gelecek mi? Bende ki sesi bulana kadar az yolmadım saçımı başımı... Meğerse arka koltuk emniyet kemerleri ses yapıyormuş.

Aslında bir çözümde müziğin sesini açmak olur, müzikten başka bir ses dinlemeyin araçta. :)

Benimde sag taraftan benzer bir ses geliyordu serviste kapi icine mudahale ettiler yalitim ve kapı mekanizmasinda gevseyen yerleri duzelttiler 100 150 gibi bişey verdim geven ay 

Aynen, arac icindeki sesler dusundugumuzden farkli yerlerden gelebiliyo.. Sesin kaynaginj kesin olarak buldum sansaniz bile ses cok baska bir yerden gelebilir. Ben sol havalandirma izgarasindan geldiginden kesin emin oldugum sesin direksiyon alti diz airbag mekanizmasindan geldigini forum sayesinde ogrendim ve servsite sorun cozuldu 25 TL ye.. 

• Beğen
Tepkiler: SCC
2 ayrı golfüm oldu , eski aracımın sahibiyle hala görüşüyoruz . İkisindede şuan trim sesi mevcut değil . 2 arabada da aynı yerlerden ,  aynı mevsimde trim sesi geliyordu . Çözümü  forumda gördüm ve uyguladım . Özellikle kış aylarında arka koltuk tarafından ses geliyordu , koltuk kilitlerinin karşılıklarını bez bantla sardım ses kesildi . Onun dışında trim sesinin çözümü temizlik ve silikon spreyi ,  tozlanma sonrası trimlerden ses geliyor . Detay fırçaları ile güzelce temizleyip slikon sprey sıkıp toplarsanız parçayı araçtan ses gelmez . Parçaları sökmekten korkmayın vw trimleri kolaylıkla sökülüyor , japon araçları gibi değil tırnakları kolayca kırılmıyor . Sökmeden önce bakın parça tam oturmayıp ses yapıyorsa eğer metal tırnaklı ise tırnağını ayarlayın plastik tırnaklı ise bez bant ile takviye yapın üstüne silikon sprey sıkıp kapatın sesten kurtulursunuz .

Trim sesinden ciddi oranda rahatsız oluyorum ve aracımı öyle süremem müziğin sesini açmak bir çözüm değil bence sorunun çözüm görmezden gelmeyin . Kapıdan gelen sesler içinde daha önce kapı söküldüyse kapı klipslerini kırabiliyorlar kapıyı söküp tüm klipsleri yenileyebilirsiniz .

• Beğen
@mbonat bu konu ile ilgili bir paylaşımınızı okuyup arka koltuk kilit karşılığını yara bandıyla sarıp sinir bozucu tikirtidan kurtulmuştum bende, önce kapı kilitlerinin karşılıklarını sardım bir değişiklik olmayınca koltuk kilit karşılıklarını sardım ve ses kayboldu😊

@Fotoburak27 kesinlikle katılıyorum, önceki golfümde de vardı, şimdiki golfümde de var...kafama takmazsam ses gelmiyo, ne zaman arabayı dinlesem mutlaka bi yerlerden gelen bir ses buluyorum :)

Normal seyir halinde gelen trim sesleri sinir bozucu olan. Yoksa cukur, tumsek, bozuk yoldan gecerken gelen sesleri anlayisla karsiliyorum ben :)

Eskidikce bunlar artacak da..

Kaldi ki bir de sesli calisan suspansiyon sistemi var... 

7 nin kendisi cok sessiz oldugu icin bu tur sesleri bastiran hicbir sey yok. Ustune bir de iklim sartlari eklenince eglence basliyor :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Seat leonun bu kasasına ait ilk sürümlerde yani 2013 ve 2014 model araçlarda bu kapı sorunları fix di. 

Servislerden çözüm bulamayan kullanıcılardan kendine güvenen 5-10 tanesi kapıları paramparça edip tekrar montajlıyordu forumlarda resimleriyle paylaştılar.

2017 makyajlı Leon aldı arkadaş sıfır.

İlk baştan beridir bu leonu dinlerim hep her bindiğimde.

40 bine geldi sıfır ses. 

Golfe gelince ? 48 bine geldim ...henüz ses yok ..

@Musaaksoy yinede sağ güneşlik arasına kalın bir peçete mendil sıkıştırın....öyle bi deneyin....oradan emin olmak lazım....

• Beğen
2 ayrı golfüm oldu , eski aracımın sahibiyle hala görüşüyoruz . İkisindede şuan trim sesi mevcut değil . 2 arabada da aynı yerlerden ,  aynı mevsimde trim sesi geliyordu . Çözümü  forumda gördüm ve uyguladım . Özellikle kış aylarında arka koltuk tarafından ses geliyordu , koltuk kilitlerinin karşılıklarını bez bantla sardım ses kesildi . Onun dışında trim sesinin çözümü temizlik ve silikon spreyi ,  tozlanma sonrası trimlerden ses geliyor . Detay fırçaları ile güzelce temizleyip slikon sprey sıkıp toplarsanız parçayı araçtan ses gelmez . Parçaları sökmekten korkmayın vw trimleri kolaylıkla sökülüyor , japon araçları gibi değil tırnakları kolayca kırılmıyor . Sökmeden önce bakın parça tam oturmayıp ses yapıyorsa eğer metal tırnaklı ise tırnağını ayarlayın plastik tırnaklı ise bez bant ile takviye yapın üstüne silikon sprey sıkıp kapatın sesten kurtulursunuz .

Trim sesinden ciddi oranda rahatsız oluyorum ve aracımı öyle süremem müziğin sesini açmak bir çözüm değil bence sorunun çözüm görmezden gelmeyin . Kapıdan gelen sesler içinde daha önce kapı söküldüyse kapı klipslerini kırabiliyorlar kapıyı söküp tüm klipsleri yenileyebilirsiniz .
Bahsettiğiniz arka koltuk kilit karşılığı dediğiniz yer tam olarak neresi oluyor acaba?

@Musaaksoy koltukları yatırdığınızda tam karşınızda duran bir demir parçası, koltukların oturduğunda kilitlendiği yer, koltuğun üst köşesindeki butona basıp koltuğu kaldırdığınızda göreceksiniz zaten.

Geri
Üst Alt