1.2 TSI Manuel rekor Tüketim ( Uzun Mesafe )

mrvolkan dedi:
aynı işyerinde aynı araçdan bitane daha var

o bayan arkadas sırf sehir ici kullanıyor onun yakıt ortalaması 8.4

yani bir depo ile 650-700 km arası yapacak muhtemelen.

evet dizel ile kıyaslarsak bence süper
o bayan arkadaşı da foruma kazandıralım hocam  8D

snoppy dedi:
aynı işyerinde aynı araçdan bitane daha var

o bayan arkadas sırf sehir ici kullanıyor onun yakıt ortalaması 8.4

yani bir depo ile 650-700 km arası yapacak muhtemelen.

evet dizel ile kıyaslarsak bence süper
o bayan arkadaşı da foruma kazandıralım hocam  8D
:)

güzergahımız hemen hemen aynı

onunla eşdegerde yaksam sıkıntı degil ben arabaya binince herseyi unutuom:) @yusuf

arkadaslar depoyu doldurmustum toplamda 730 km yol yaptım ve depoda 25-30 km lık daha yakıt var..yakıt sonrası 6,3 lt ortalamam var..

reko dedi:
arkadaslar depoyu doldurmustum toplamda 730 km yol yaptım ve depoda 25-30 km lık daha yakıt var..yakıt sonrası 6,3 lt ortalamam var..
Fazlasıyla tatmin edici :)

reko dedi:
kesinlikle çok iyi  :(   darısı benim başıma ;)

bu arada aracınız kaç km'de hocam?

Arkadaşlar tek korkum aracı periyodik bakıma bıraktığım zaman 1litre artış olucağını okudum bir kaç yerde doğruluk payı nedir

Tayfun dedi:
Arkadaşlar tek korkum aracı periyodik bakıma bıraktığım zaman 1litre artış olucağını okudum bir kaç yerde doğruluk payı nedir
Değerli Hocam;

Doğru duymuşsunuz.

1.2 TSI'larda 105 HP olan motorlarda güncelleme yapılıyor.....

Yapıla güncelleme sonrası artık asla eskisi gibi olamıyor.

1 litre olan şehir dışı artışı...

Şehir içinde artış 2 litreleri buluyor.

Her zaman kullandığım 24 km'lik nispeten düz ve trafiksiz güzergah 4.1 ortalamaya sahipken bakımdan sonra 6,2-6.5 civarında

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

Doğru duymuşsunuz.

Her zaman kullandığım 24 km'lik nispeten düz ve trafiksiz güzergah 4.1 ortalamaya sahipken bakımdan sonra 6,2-6.5 civarında
Vw dizel satislarini dusurdu diye 1.2 nin dusuk yakit tuketimini baltaladi galiba :D

silvershadow dedi:
Sayın üstadımız.

Bu güncellemenin içeriği nedir peki bilginiz var mı?

Yoksa şu 110 beygire yükseltme işlemi mi yapılıyor?

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

Doğru duymuşsunuz.

Peki hocam aracımı servise teslim etmemeyi düşünüyorum edersemde günceleme yaptırmamam lazım bu yakıt değerlerini yakalamadıktan sonra servise götürmeninde bir anlamı yok bence sizin görüşleriniz nelerdir düşencelerinizi merak ediyorum

bu yakıt artısının guncelleme ile alakası olmayabilir cünkü ilk bakımdan sonra yakıt artışı oldugunu daha öncedende forumlarda bir çok kişi söylemişti. yeni bir durum değil bence.

Tayfun dedi:
Değerli Hocam;

Doğru duymuşsunuz.

Peki hocam aracımı servise teslim etmemeyi düşünüyorum edersemde günceleme yaptırmamam lazım bu yakıt değerlerini yakalamadıktan sonra servise götürmeninde bir anlamı yok bence sizin görüşleriniz nelerdir düşencelerinizi merak ediyorum
Değerli Hocam,

Güncelleme yaptırmak zorunda değilsiniz.

Fakat yapıldı mı geri alınamıyor.

Geri
Üst Alt