1.2 TSI Manuel rekor Tüketim ( Uzun Mesafe )

eyo_men Tekir hakkında önerilerinizi de beklerim ozaman :)

Güzergah: Kuşadası-İzmir dönüşü.

2 ve 5kglık bir kişi, bagaj 35-40 kg,

klima 3 kademe açık, yolun son 7 km. si şehir içi yoğun trafik

vEpgVv.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
silvershadow dedi:
Güzergah: Kuşadası-İzmir dönüşü.

2 ve 5kglık bir kişi, bagaj 35-40 kg,

klima 3 kademe açık, yolun son 7 km. si şehir içi yoğun trafik
Helal :)

Aracım daha 120km de henüz 5 günlük , sakin kullanıyorum rodaj dan dolayı ortalama hızım 15km  yakıt 9.5lt  .. şimdilik biraz yüksek gibi

Gökhan dedi:
Aracım daha 120km de henüz 5 günlük , sakin kullanıyorum rodaj dan dolayı ortalama hızım 15km  yakıt 9.5lt  .. şimdilik biraz yüksek gibi
Ortalama hıza göre çok normal hocam benim araba 1080 km. Uzun süreli ortalama hızım 40 ve tüketim 5.9 gösteriyor. Yani fabrika değerlerinde gidiyorum şu anda :) Bizim arabalar yokuşta ve düşük viteste benzini içmeyi seviyor şu ana kadar anladığım kadarıyla :)

Gökhan dedi:
Ortalama hıza göre güzel değer. 20km hızın üstünde 8 litre altına düşersiniz.

Valla benimde yokuşum bol malesef genelde 20km hız oluyor zaten . bakalım bir kaç bin km sonra düşer diye düşünüyorum , ya da umuyorum :)

arkadaşlar aracımı iki gün önce izmir vosmer den teslim aldım

1.2 comfortline tungsten gri manuel sürüş+ışık paketli

bayi çıkışından hemen depoyu doldurdum ve gemliğe geldiğimde 346 km de iken bi kez daha full ledim 90 tl lik benzin aldı araç..birde yakıt tüketimi ortalama 5.1 ile geldim.

gemlik den zonguldaga kadar ise yakıt ortaması 5.5 oldu.

ilk kez sıfır araç aldıgım icin tam bassam mı basmasam mı bilemedim o yüzden ara hızlanmalar haric genelde 90-110 km hız ile geldim

yalova kocaeli arası şehir ici ve bol ışıklı radarlı oldugu icin 70-90 km hız ortalaması ile geldim

simdilik veriler böyle bakalım küheylan şehir ici yakıtı ne olacak.

mrvolkan dedi:

bayi çıkışından hemen depoyu doldurdum ve gemliğe geldiğimde 346 km de iken bi kez daha full ledim 90 tl lik benzin aldı araç..birde yakıt tüketimi ortalama 5.1 ile geldim.

ilk kez sıfır araç aldıgım icin tam bassam mı basmasam mı bilemedim o yüzden ara hızlanmalar haric genelde 90-110 km hız ile geldim

yalova kocaeli arası şehir ici ve bol ışıklı radarlı oldugu icin 70-90 km hız ortalaması ile geldim

Hayırlı olsun Volkan Hocam.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Aman ilk 1000-1500 km.de rodaja dikkat..

Basmamakla iyi etmişsiniz.

silvershadow dedi:

Hayırlı olsun Volkan Hocam.

İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Aman ilk 1000-1500 km.de rodaja dikkat..

Basmamakla iyi etmişsiniz.
Allah razı olsun..

evet biraz daha sakin kullanalım bakalım.

ayrıca soylemeden geçemeyecegim araba resmen kütüphane gibi

ilk kez vw grubu araç sahibiyim

genelde japon grubu kullandım yol sesi performansı müthiş

arkadaşlar arabyı bugun teslim aldım aldığım gun akrabamın nikahına gittim..toplamda 300 km ortalama 6,4 km bazen 160 km/h ye çıktım rodaj modaj hikaye hızlı gıtmek zorundaydım..zamanla 6 lt bulmayı umuyorum

reko dedi:
arkadaşlar arabyı bugun teslim aldım aldığım gun akrabamın nikahına gittim..toplamda 300 km ortalama 6,4 km bazen 160 km/h ye çıktım rodaj modaj hikaye hızlı gıtmek zorundaydım..zamanla 6 lt bulmayı umuyorum
Hayırlı olsun hocam.

tesekurler arkadaşlar..açıkçası araçtan memnun kaldım..hoşuma gıtmeyen taraflarıda olmadı değil..mesela manuel vites topuzu bu araç yakışmadı..frenleride alışma donenımnde dıye sanırım bıraz tepkisi zayıf geldi..

reko dedi:
tesekurler arkadaşlar..açıkçası araçtan memnun kaldım..hoşuma gıtmeyen taraflarıda olmadı değil..mesela manuel vites topuzu bu araç yakışmadı..frenleride alışma donenımnde dıye sanırım bıraz tepkisi zayıf geldi..
Frenlere zamanla alışırsınız hocam. Spor vites topuzu var seçeneklerde paraya kıymak lazım :)

yusuf dedi:
Frenlere zamanla alışırsınız hocam. Spor vites topuzu var seçeneklerde paraya kıymak lazım :)
link varmı merak ettim..

Geri
Üst Alt