Yağmurda Camların Otomatik Kapanması ( Rain Closing )

Arkadaşlar bu özellik aracın aküden yemiyor mu?

Ben bunu düşünerek yapmadım.

Çünkü yağmur sensörü yağmur yağacak mı diye sürekli aktif oluyor diye düşünüyorum.

Net bilgi var mı bu konuda?

@Terms Selamlar, yani sistem var ama aküden yemesin diye yaptırmamak garip olmaz mı. Varsa özellik bence yaptırın yani yağmurlu havada safe e alsın aküden yesin sensör zaten silecekler için aktif oluyor vb.

@Franquaz İyide sensör ben araç kullanırken silecekler için aktif oluyor.
Diğeri araç park halinde iken de aktif.

Arkadaşlar bu özellik aracın aküden yemiyor mu?

Ben bunu düşünerek yapmadım.

Çünkü yağmur sensörü yağmur yağacak mı diye sürekli aktif oluyor diye düşünüyorum.

Net bilgi var mı bu konuda?
Park halinde iken camlar açık şekilde aracı bekletmiyorsanız, bence de bu kodlamaya gerek yok.

Bağa bahçeye gittiğimizde zaten camlar açık bekletirsem toz doluyor aracın içi.

Ben de aktif etmedim o yüzden.

Aküden mutlaka kullanım olacaktır, ama ne kadar fazla ne kadar az orası belirsiz.

Sürekli aktif edilirse bu özellik ve araç çok sık kullanılmıyorsa o zaman aküye olumsuz etkisi olabileceği yönünde varsayımlar var.

Menüden açma kapama da varmış, ancak ben açarsam unuturum bunu kesin. Ya da kapalıda tutarsam camlar açık şekilde park ederken bunu açmayı yine unuturum.

Kışın ayna ısıtmayı açık unutmuşum aylarca öyle gezmişim tasadüf farkedip kapatmıştım.

Bu yüzden ayna camı düşenler olmuştu forumda...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kysr038 Ben de menüye geirdim oradan tiki kaldırarak pasif yaptım.
Bu şekilde aküye dokunmaz sanırım.
Bu kodlamayı önceden yapmıştım.
Medya ekranından tiklememe ve silecek kolunu auto moda getirmeme rağmen çalışmadı.

Bende kodlamayı geri aldım.

VCDS ile yaparak çalıştıran var mı acaba?

@Terms bunu bende denedim ama ne yazıkki bende de çalışmadı. Yapan varsa bilgilendirirse sevinirim. 

Benim sensör RLHS vcds de kontrol ettiğimde tik işareti pasif görünüyor hiçbir işlem yapamıyorum

@Tulkas Bende pasif değil aktif tikler ama yine çalışmıyor.
Sanırım VCDS ile olmuyor.

@Terms keşke bende de aktif olsaydı tikler de bende deneseydim hocam olurdu belki. Tikleri pasiften aktife çevrilmesi konusunda bilgisi olan varmıdır acaba

Arkadaşlar yağmur da camların kapanması kodlaması yaparken böyle bir uyarı aldım nedir bilgisi olan var mı

Ekli dosyalar

• IMG_20220222_180130.jpg
    IMG_20220222_180130.jpg
    66.4 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaşlar yağmur da camların kapanması kodlaması yaparken böyle bir uyarı aldım nedir bilgisi olan var mı
RLHS olandan ayarlamalısınız.
Ayrıca Rain Closing genellikle Clone VCDS ile açılamıyor biliyorum.

Geri
Üst Alt