Amerikan Park

Merhabalar arkadaşlar,  amerikab parkları açtım fakat geceleri gündüz farlarıyla yanmıyor, onu nasıl aktif edebilirim acaba?

Yani benim istediğim hem far hem amerikan hem gündüz farınını bir arada yanması

Leon 2013

1. KISIM

Sol sinyal için

(12)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion E 0 > Value: Standlicht allgeimen (Schlusslicht; Positionslicht; Begrenzunglicht)

Ekli dosyayı görüntüle 1528

(14)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert EF 0 >  Value : 30

Ekli dosyayı görüntüle 1516

(15)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction EF 0 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1517

(16)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion G 0 > Value: Blinken links Dunkhelphase

Ekli dosyayı görüntüle 1518

(18)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert GH 0 > Value:

Ekli dosyayı görüntüle 1519

(19)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction GH 0 > Value: minimize

Ekli dosyayı görüntüle 1520

Sağ sinyal için

(12)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion E 1 > Value: Standlicht allgeimen (Schlusslicht; Positionslicht; Begrenzunglicht)

Ekli dosyayı görüntüle 1521

(14)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert EF 1 >  Value : 30

Ekli dosyayı görüntüle 1523

(15)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction EF 1 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1524

(16)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion G 1 > Value: Blinken rechts Dunkhelphase

Ekli dosyayı görüntüle 1525

(18)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert GH 1 > Value:

Ekli dosyayı görüntüle 1526

(19)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction GH 1 > Value: minimize

Ekli dosyayı görüntüle 1527

2. KISIM

Gündüz de yanmasını istiyorsak;

(13)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion F 0 > Value: Daytime runing lights

Ekli dosyayı görüntüle 1515

(13)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion F 1 > Value: Daytime runing lights

Ekli dosyayı görüntüle 1522
@mesaybelf Hocam 1. ve 2. kısımı yapmanız yeterli. 

@mesaybelf gunduz farına baglı ve gunduz farı kısa farlar yanınca kapanıyorsa sonmesı dogal. ya gunduz farını kısa farlar yanınca da aktıf etceksın ya da amerıkan parkı kısa farlara da kodlayacaksın. Ya da hiç biri ile uğraşma direk ambıyans ısıklarına bagla ambıyans ısıkları ıle yansın kı ben ole kullanıyorum.

Arkadaslar selamlar, 2015 highline aracim , araci aldigimda amerikan parklari acikti simdi bu kodlama ile kapi ambiyansina baglamak istedim ama beceremedim , kapi siddetine gore degismiyor. Benim merak ettigim bu alttaki satirda value kismi bos forumda orasi sifir mi olacak vcds de?

Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert GH 0 > Value:

Reis (

(18)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert GH 1 > Value:  ) bunda deger yazmiyor ne yazacaz buraya ?

merhabalar, aracım 2014 highline golf. amerikan parkı kapı ambiyansına bağlatıp aktif hale getirmek istiyorum fakat bu konularla alakalı bilgim de yok kablom da :)  

. Ankara bunu yapan bir yer var mıdır ?

teşekkürler.

Herkese selamlar 2017 Tiguan aracımda Amerikan parkları aktive ettim fakat parlaklık ayarı için mif den hangi bölüme bağlamalıyım araçta kapı ambilansı yok tavan ambians aydınlatmasına nasıl bağlarım

@yusuf Çok iyi fotoğraf çekemedim henüz ama gözle görünümde çok daha iyi duruyor ledler. Çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Daha iyi fotoğraflar isterseniz çekince atarım.

Ekli dosyayı görüntüle 19020
iyi günler herkese öncelikle benim de golf 7.5 aracım var arkadaşımda da leon var bu şekilde gündüz farıyla sinyal aynı yerde yanıyor kendi araçlarımızı yapmak için vcds ve kablo aldık konuyu baştan aşağı okudum ama yazılım işiyle ilgili tecrübem pek yok anlayamadım. kendi 7.5 aracımda emniyet kemer iptalini sis selektörünü coming home de kapıyı açınca farın yanmasını yaptım bir de arkaya tam fren ışığı yaptım ama amerikan parkı ne yaptıysam yapamadım nasıl yaptınız kodu paylaşır mısınız 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Pitt83 konuda daha bilgililer söylerler ama galiba olmuyor sizinkide tek devre var beyaz sönüp sarı yanıyor.bi ihtimal gündüzü söndürüp sürekli açık sinyal yapabilirsin.ama onuda bitek superblerde gördüm yapanı golfte leonda olmuyor diye biliyorum 

@Ufuk31 cevabınız için teşekkür ederim alıntı yaptığım fotoğraftaki arkadaşımız yapmış sanki sürekli ledlerden sarı sinyal yanıp sinyal verdiğimiz zaman sönecek şekilde olmuyor mu acaba yani gündüz ledleri sürekli sarı yansa sisle güzel bi görüntü oluyor fotoğraftaki gibi :)

@yusuf Çok iyi fotoğraf çekemedim henüz ama gözle görünümde çok daha iyi duruyor ledler. Çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Daha iyi fotoğraflar isterseniz çekince atarım.

Ekli dosyayı görüntüle 19020
iyi günler adım herkese öncelikle benim de golf 7.5 aracım var arkadaşımda da leon var bu şekilde gündüz farıyla sinyal aynı yerde yanıyor konuyu baştan aşağı okudum ama yazılım işiyle ilgili tecrübem pek yok anlayamadım. kendi 7.5 aracımda emniyet kemer iptalini sis selektörünü coming home de kapıyı açınca farın yanmasını yaptım bir de arkaya tam fren ışığı yaptım ama amerikan parkı ne yaptıysam yapamadım nasıl yaptınız kodu paylaşır mısınız 

merhaba;

ilk sayfadaki gibi yaptım far anahtarı auto da iken kapı kapalı olduğu zaman sağ amerikan park kapanıyor. 

far açıkken yanıyor yada kapı açıkken de yanıyor 

yardımlarınızı rica ederim

Amerikan parklar mevcut kodlama ile yalnızca farlar açıkken veya far anahtarı park konumundayken yanmaktadır ve iptali yalnızca vag.com ile yapılabilmektedir.

Yeni kodlamamız sayesinde ise farlar yanıkken veya far anahtarı park konumunda iken amerikan parkları açıp kapatma ve şiddetini ayarlayabilme seçeneği eklenmiştir. Media ekranın CAR menüsü Ayarlar kısmında bulunan Işık/Far ayarları menüsündeki kapı ambiyans aydınlatmasına bağlı olup ayarlaması buradan yapılmaktadır. Tamamen kapattığınız durumlarda kapı ambiyans ışıkları da sönecektir. İlgili kodlamayı bu mesajın sonunda 3. Kısım olarak belirtilen yerde bulabilirsiniz. Eğer bu şekilde yapılmak isteniyorsa 1. Kısım olarak belirtilen yeri atlayın direkt 3. Kısımdan başlayınız.

VCDS programını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kodlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

1. KISIM

Sol sinyal için

(12)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion E 0 > Value: Standlicht allgeimen (Schlusslicht; Positionslicht; Begrenzunglicht)

(14)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert EF 0 > Value : 30

Sağ sinyal için

(12)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion E 1 > Value: Standlicht allgeimen (Schlusslicht; Positionslicht; Begrenzunglicht)

(14)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert EF 1 > Value : 30

(15)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction EF 1 > Value: maximize

(16)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion G 1 > Value: Blinken rechts Dunkhelphase

2. KISIM

(13)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion F 1 > Value: Daytime runing lights

3. KISIM

Normalde amerikan parkları %30 şiddetinde yanacak şekilde açarız ancak bu kodlama sayesinde ışık şiddetini media ekranından ayarlamak mümkün olduğu için kodlamada %50 olarak belirledim. İstenilirse bu değer %30'a çekilebilir. Media ekranından yapılan ayarlamada ışık seviyesi %100'e alındığında aslında sizin vag.com ile belirlediğiniz %50 veya %30 değere ulaşılacaktır.

Sol Sinyal:

(9)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion D 0 > Value: Ambientelicht 3

Ekli dosyayı görüntüle 1838

(10)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert CD 0 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1839

(11)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction CD 0 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1840

Sağ Sinyal:

(9)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion D 1 > Value: Ambientelicht 3

Ekli dosyayı görüntüle 1841

(10)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert CD 1 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1847

(11)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction CD 1 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1848

http://img.tapatalk.com/d/13/12/02/6ezubeha.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/12/31/ude5egyv.jpg

ÖNEMLİ NOT: Yukarıdaki 8 adet işlemi sırasıyla girmelisiniz arkadaşlar. %30 olarak ayarlanması istenen değer ışığın parlaklığıyla alakalı değeri. ne kadar açılacağı tercihe kalmış.

Ayrıca Vag ile Amerikan park için uygun oran %30 dur. lakin dikkat edilecek önemli bir husus var; aracınız 2013 öncesi ve standart bi xenon var ise %30 dan fazla açmayın. çünkü sinyal soketleri normal plastikten olduğu için Amerikan parkta ampul duyu çok ısındığından zamanla içini eritebiliyor. ama bi xenonlar içinde 2014 ve üstü modellerde bu sorun çözüldüğü tecrübesi forumlarda yazıldı çizildi. Şayet far halojen ise sıkıntı yok yine de %40 ı geçmesi tavsiye edilmiyor. Bu konuda yetkilisi olanlara sorduk öğrendik bilginize.
Merhaba. Kafama takılan bir husus var. Şuan hiç bir kodlama yaptırmamama rağmen aracımın kapılarını açtığımda far kontrol düğmesi kapalı konumda iken ambiyans ışıkları yanıyor. Sanırım bu normal bir durum?

Peki...!

Ben bu kodlamayı yaptırdığımda araç far kontrol düğmesi kapalı konumda olduğu ve ambiyans ışıklarının, da yandığını düşünürsek kodlamadan sonra (Far Kontrol Düğmesi Kapalı Konumdayken) Amerikan parklarda yanacak mı? Ben yanmaması gerektiğini istiyorum ama acaba benmi yanlış anladım..! Ve yukarıda belirttiğiniz seçeneklerden hangisini tam olarak kullanmalıyım. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Amerikan parklar mevcut kodlama ile yalnızca farlar açıkken veya far anahtarı park konumundayken yanmaktadır ve iptali yalnızca vag.com ile yapılabilmektedir.

Yeni kodlamamız sayesinde ise farlar yanıkken veya far anahtarı park konumunda iken amerikan parkları açıp kapatma ve şiddetini ayarlayabilme seçeneği eklenmiştir. Media ekranın CAR menüsü Ayarlar kısmında bulunan Işık/Far ayarları menüsündeki kapı ambiyans aydınlatmasına bağlı olup ayarlaması buradan yapılmaktadır. Tamamen kapattığınız durumlarda kapı ambiyans ışıkları da sönecektir. İlgili kodlamayı bu mesajın sonunda 3. Kısım olarak belirtilen yerde bulabilirsiniz. Eğer bu şekilde yapılmak isteniyorsa 1. Kısım olarak belirtilen yeri atlayın direkt 3. Kısımdan başlayınız.

VCDS programını açtıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kodlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Select

2- 09 Cent. Elect.

3- Security Access -16 > key 31347

4- Adaptation - 10

1. KISIM

Sol sinyal için

(14)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert EF 0 > Value : 30

Sağ sinyal için

(12)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion E 1 > Value: Standlicht allgeimen (Schlusslicht; Positionslicht; Begrenzunglicht)

(14)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert EF 1 > Value : 30

(15)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction EF 1 > Value: maximize

2. KISIM

(13)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion F 1 > Value: Daytime runing lights

3. KISIM

Normalde amerikan parkları %30 şiddetinde yanacak şekilde açarız ancak bu kodlama sayesinde ışık şiddetini media ekranından ayarlamak mümkün olduğu için kodlamada %50 olarak belirledim. İstenilirse bu değer %30'a çekilebilir. Media ekranından yapılan ayarlamada ışık seviyesi %100'e alındığında aslında sizin vag.com ile belirlediğiniz %50 veya %30 değere ulaşılacaktır.

Sol Sinyal:

(9)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion D 0 > Value: Ambientelicht 3

Ekli dosyayı görüntüle 1838

(10)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert CD 0 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1839

(11)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction CD 0 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1840

Sağ Sinyal:

(9)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion D 1 > Value: Ambientelicht 3

Ekli dosyayı görüntüle 1841

(10)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert CD 1 > Value: 50

Ekli dosyayı görüntüle 1847

(11)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction CD 1 > Value: maximize

Ekli dosyayı görüntüle 1848

http://img.tapatalk.com/d/13/12/02/6ezubeha.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/12/31/ude5egyv.jpg

ÖNEMLİ NOT: Yukarıdaki 8 adet işlemi sırasıyla girmelisiniz arkadaşlar. %30 olarak ayarlanması istenen değer ışığın parlaklığıyla alakalı değeri. ne kadar açılacağı tercihe kalmış.

Ayrıca Vag ile Amerikan park için uygun oran %30 dur. lakin dikkat edilecek önemli bir husus var; aracınız 2013 öncesi ve standart bi xenon var ise %30 dan fazla açmayın. çünkü sinyal soketleri normal plastikten olduğu için Amerikan parkta ampul duyu çok ısındığından zamanla içini eritebiliyor. ama bi xenonlar içinde 2014 ve üstü modellerde bu sorun çözüldüğü tecrübesi forumlarda yazıldı çizildi. Şayet far halojen ise sıkıntı yok yine de %40 ı geçmesi tavsiye edilmiyor. Bu konuda yetkilisi olanlara sorduk öğrendik bilginize.
Merhaba Orhan kardeşim. Konu açılalı çok olmuş ama umarın farkedip cevaplarsın.

Aradığım cevap için tüm yorumları, yardım sorularını tek tek okudum ama istediğim cevabı bulamadım yada anlayamadım. Şimdi benim araç 2015 Comfortline ve auto yok. Şimdi ben bu 3 numaralı yolla Amerikan parkları açtığımda far anahtarı kapalı of konumunda iken her koşulda yani, Araç çalışırken, Çalışmazken, kapı açıken yada kapalı iken Amerikan parklar yanacakmı? Açıkcası ben yanması taraftarındeğilim. Ne zamanki parkları yada farları açıyorum o zaman yansın istiyorum. Kısaca far anahtarı of konumunda ama kapı ambiyans ışıkları yanıyor amerikan parklar yanacakmı? Cevabın için şimdiden Teşekkürler. Bu arada elimizde kablo yok sipariş geçtik önümüzdeki hafta gelir. İlk kez bu tür bir işlem yapacağız sorun yaşamamaız durumunda yardımcı olman için sana ulaşmamız mümkünmüdür?

Ekli dosyalar

• 7186581A-13DB-443D-B369-8523D9AD68FC.jpeg
    7186581A-13DB-443D-B369-8523D9AD68FC.jpeg
    160.6 KB · Görüntüleme: 6

Geri
Üst Alt