Çukura düşme sonucu lastik patlaması ile ilgili soru

@silverknight

Geçmiş olsun hocam;

Orijinal jatta ısrarımızın nedeni de işte bu.

Zor koşullarda dayanması ve güvenlik zaafiyeti oluşturmaması.

Geçmiş olsun. Rot ayarı yapılmalıdır. Serviste kontrol edilmesi önemli,büyük sarsıntı sonrası radyatör ve motor bağlantıları kontrol edilmelidir.

silvershadow dedi:
@silverknight

Geçmiş olsun hocam;

Orijinal jatta ısrarımızın nedeni de işte bu.

Zor koşullarda dayanması ve güvenlik zaafiyeti oluşturmaması.
Çok teşekkür ederim hocam. Kesinlikle öyle. Kış lastiklerini taktırırken janta zarar verirler eğerler bükerler diye etrafımdakiler çok diretti. Vay efendim çıkma jant al ona tak kar lastiğini dediler. Araca gelince 90 bin lira gibi bir rakamı gözden çıkarıp da dayanıksız çıkma bir jant takıp niye kendimi ve ailemi riske atayım ki diye düşünmüştüm. Girdiğim o çukurdan sonra sağlam bir jant olmasa bu kadar ucuz atlatılmazdı ve belki çok çok daha büyük zararlara sebep olabilirdi. Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Her daim kıymetli fikirlerinizin meyvelerini alıyoruz :)

@silvershadow evet hocam düşünün çakma jant olsa allah göstermesin kaza kacınılmaz olurdu..

silverknight dedi:
Çok geçmiş olsun, servise gösterecek olmanız iyi olmuş. İnşallah en az kayıpla atlatırsınız.

Bulunduğunuz yerde VW servisi olmaması çok kötü işte böyle durumlarda. Maalesef aynı dertten ben de muzdaribim. En yakın servis 2 saat uzağımda, yolu da pek güzel değil. Allah korusun olumsuz bir durumda napıcam bilemiyorum  s=bilmem
Maalesef hocam işin en yorucu tarafı bu :( Ama Allah göstermesin olur da yolda kalırsanız 444 89 24 vw yol yardımı ararsanız hemen çekici ve yedek aracı gönderiyorlar. Geçen lastiğim patladığında bile aramak durumunda kaldım. Bagaj düzenlemeden sonra krikoyu koymayı unutmuşum da  :D Pazar gecesi gece 11 de rize vw den bir servis elemanıyla görüştürdü vw yol yardım. Durumu izah ettim. Artvin hopa'da tanıdığı birileri varmış o görevlinin. Hemen bize yolladı. Hiç beklemediğim bir şekilde 10 dakikada kriko elimdeydi. Getiren kişi ise o kadar kibardı ki. Bagajın boşaltılıp lastiğin değişimine kadar herşeye yardımcı oldu. Para da zorla verdim almak istemedi. En son 20 lira yeter dedi ama o miktar da pazar gecesi sıcacık evinden çıkıp yağmurun altında o kadar yol gelip çamurun üstüne yatıp yardım eden kişiye hakaret gibi olurdu diye düşündüm. Gönlümden geçen miktarı verdim. Baya bi ısrar sonucu kabul etti. VW yol yardım ise defalarca aradı iyi misiniz başka bir sorununuz var mı yardımcı olabileceğimiz diye.

Jantta yamulmuş olabilir press ile düzeltirmeniz gerekir sürüş anında belli olmuyor yamuk olup olmadığı ben corsa ile çukura düşmüştüm lastikte balon jantta yamulma olmustu zaten jant zarar gormezse on takımı amortısoru goturur  servis kontrol eder o etmesse balans sırasında çıkar 30 40 tl jant düzeltme tutabilir
Hocam jantı michelin bayisinde bir makineye takıp kontrol ettiler. Oradaki görevliler de şaşırdı lastiğin bu hale gelmesine rağmen jantta nasıl hiçbirşey olmaz diye. Hiçbir sıkıntı görünmüyor dediler. Rot bilgisayarına da bağlandı onda da hiçbir aksilik gözükmedi. Yinede her ihtimale karşın ona da bir kış lastiği taktırıp stepne ye koydum. 17" Dijon jantlar var bu arada.

Not : İşlerim dolayısı ile bir haftadır foruma hiç giremedim. Biraz geç olarak cevap verdiğim için kusuruma bakmayın.
Bunu da hafızamızın bir tarafına atalım,açıklama için teşekkürler.Tekrardan geçmiş olsun...

Geri
Üst Alt