Şehrinizdeki memnun kaldığınız oto yıkamacılar

Hocam söylediğiniz sıralamayla yıkadıklarında çok fazla kılcal çizik ve hare oluşma riski yüksek olur. 

Araca ilk olarak su tutma köpüğün randımanlı çalışmasını önleyecek ve perdeleyecektir. Araca ilk önce @Alpyaman hocam gibi ön yıkama köpüğü sıkıp 3-5dk çalışmasını bekleyip durulanması gerekir ki temaslı çift kova yıkama için aracın hazır hale gelmesi için. Daha sonra çift kovayla her panel sonrası eldiven su olan kovada durulanır ve  tekrar şampuanlı suya geçilip diğer panele geçilir. En güvenli bu şekilde yıkanır hatta mümkünse eldiven sayısı arttırıliırsa daha iyi olur. Tabi bunları beklemek biraz hayal olur :)

Combo 2 köstikli ve güçlü bir şampuandır. Her yıkamada korumayı yeniliyorsunuz ama uzun vadede combo 2 kaynaklı boyada, plastiklere, kromlarda deformasyon gözlenebilir. Tavsiyem vp foamula 1, ansf veya flowey ev13 tarzında ph nötr bir ön yıkama şampuanı edinmeniz olur. Elbette combo 2 kadar iyi temizlik yapamayacaklar ama herhangi bir zararları olmayacaktır. Araç çok kirli olursa foamula 1, ansf veya ev13 lü karışıma 5-10ml combo 2 ekleyebilirsiniz daha iyi temizlik yapması için.
Öneriniz için teşekkürler. Az kaldı zaten mevcut ön yıkama şampuanı. Detailbox Görkem önermişti. Dediğiniz ürünü de kullanırım.

beşevler / fevzi çakmak caddesi Ankara

WATER LAND  !! 

Arabanın günahlarını bile siliyorlar ! 

arabaya  bedenen / ruhen format atıyorlar desem yalan olmaz . 

iç dış 40 TL 

kendim uğraşmam diyene %100 memnuniyet garantili .... 

Meguiars İzmit.

Kişiye ait dolaplar var içerisine Meguiars ürünlerinden koydurup (oradan satın alıyorsunuz sizin dolabınızda saklanıyor.) aracınızın o ürünlerle yıkanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Misal ben Sarı Şampuan, Yıkama Eldiveni, Hızlı Cila satın alıp koydurdum dolaba. Aracımla yıkamaya gittiğimde bu ürünlerle önce tazyikli su sonra çift kova yöntemi ile yıkanıp, kurulandıktan sonra hızlı cila uygulanıp teslim alıyorum. Ücret 40tl. Sahibi de ilgili bir arkadaş araç teslime hazır hale geldiğinde kendisi gelip kontrol ediyor eksik görürse anında düzelttiriyor.

Burası harici aracımı hiçbir yerde yıkatmadım. Ara sıra benzinlikte kendim sadece su tutuyorum.

Ankarada güncel tavsiye edilecek yer var mı ?

Meguiars ANTALYA. Aklinizda soru isareti olmadan aracinizi emanet edebileceginiz bir yer. Antalya da yasayanlara tavsiye ederim. Randevu ile gitmeniz gerekiyor merhaba sira var mi Ben geldim mantiginda degiller. Kullanilan urunler zaten basarili. Temizlik konusunda hassasimdir sahibi arkadasin benim ayarinda biri olmasi tercih sebebim oldu. Araci kendi begenmezse, teslim etmiyor. Musteri memnuniyeti ve kaliteye cok onem gosteriyorlar. Genelde Cumartesi 9 da kahvemi demleyip gidiyorum .Antalya li arkadaslari beklerim, tanismamiza vesile olur kahveniz benden😃

Yorumlardan da Meguiars ismini diger illerde gormek tesaduf degil anlasilan. Meguiars Turkiye bu ise hizli ve guvenli giris yapmis, umarim ayni hassasiyetle devam eder...

Moderatör tarafında düzenlendi:
ADANA için kimse önermemiş onu da ben yapayım!
1994 yılından bu yana giderim bugüne kadar beni bir kez bile üzmediler.
Özellikle Sahibi Tamer Bey çok ilgili biri ve tarafından aracınız iş yerinizden/evinizden alınıp temizlenip geri getirilebiliyor.

Çeşitli iş anlaşmaları gereği firma ismi birkaç kez değişti
Çoğunluk müşterileri hala ilk ismini telaffuz eder ben dahil KAR OTO YIKAMA

Şuan ki Firma ismi 3D Hd Car Care

Son düzenleme:
En iyi, iç ve dış temizlik yapabilen elbette kişinin kendisidir.Bazen çeşitli nedenlerden dolayı dışarıda hallettiriyoruz bu rutin işi.

Ben kendi şehrimde sonax a gidip sıkı sıkı tenbihlediğim halde hayal kırıklığı oldu.Kabul etmeyip tekrarını istedim.Maalesef bu defa da direksiyonu bile kavlatmışlardı.

Diğer aracımıza garantili seramik yaptırmıştım.Süre dolmadan bir hüsran daha.50 dereden su getirip geri çevirdiler.Genel müdürlüğü arayınca geri adım attılar.Yani mecbur kalmadıkça iş başa düşüyor.

En iyi, iç ve dış temizlik yapabilen elbette kişinin kendisidir.Bazen çeşitli nedenlerden dolayı dışarıda hallettiriyoruz bu rutin işi.
Ben kendi şehrimde sonax a gidip sıkı sıkı tenbihlediğim halde hayal kırıklığı oldu.Kabul etmeyip tekrarını istedim.Maalesef bu defa da direksiyonu bile kavlatmışlardı.
Diğer aracımıza garantili seramik yaptırmıştım.Süre dolmadan bir hüsran daha.50 dereden su getirip geri çevirdiler.Genel müdürlüğü arayınca geri adım attılar.Yani mecbur kalmadıkça iş başa düşüyor.
Golfü henüz benden başka yıkayan olmadı, mecbur kalırsam artık bir kereliğine biryerlere vericez mecbur. Ama eski arabalarımı hep verirdim. Bugüne kadar Ankarada Adanada isminden dolayı Sonax’ı çok kez tercih etmek durumunda kaldım. Ara sokak yikamacisindan iyidir diye düşündüm ama hep hayal kırıklığı. Normal ic dış yıkama bile yapamayan, bu konuda uzman olmayan çalışanlar seramik kaplama boya koruma gibi ileri seviye detailing işlerini nasil yapiyorlar merak ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İzmirde 2 yere sonuna kadar kefil olurum

karsiyaka semikler bolgesi CleaningGarage

karabaglar bolgesinde cagatay var oda golf tutkunu bir arkadasimiz

CTY GARAGE

ikisinede sonuna kadar kefilim onlar yikarken siz sıkılır, yorulursunuz mutlaka sonunda “birak artik beni gideyim” ile biter yikama :)

058CF67E-479F-410B-8C8A-1FC4F236C1D4.jpeg

47BABAF9-66D8-41B7-9989-6651740B96B4.jpeg

43860C5E-9819-4B6B-88A2-45A5903D6D89.jpeg

Ankara'da ben de Mesa Koru Autowax'a götürüyorum arada, ama ne kadar memnunsun deseniz %60-70. Neden mi birincisi arabayı kurulayacakları bezi yere atıyorlar ve yerde üzerine basınçlı su püskürtüyorlar. Bu bez yerdeki bütün küçük tozları, taş parçacıklarını, arabayı çizebilecek ne varsa alıyor içerisine ve başlıyorlar arabayı siliyorum diye çizmeye.Böyle yapmasınlar diye kendi bezimi kendim götürüyorum ve başında durarak kontrol ediyorum. Başında durmazsan kendi bezlerini kullanıyorlar çünkü. İkincisi kuyu suyu kullanıyorlar buda araçta su lekesi kalmasına sebep oluyor. Şebeke suyu ve filtre kullanan Çayyolu Alacaatlı'da Serans Oto Yıkama var. Ama bunlarda bez konusunda aynılar, yerde yıkıyorlar. Yani al birini vur öbürüne. Ankara'da adamakıllı yıkama şimdiye kadar denk gelmedi. Çayyolu veya Yaşamkent'te adamakıllı düzgün profesyonel bir yıkama tavsiyeniz varsa bilmek isterim.

Ben Autoglym ürünleri ile kendim makinemle yıkıyorum. Bence dışarıda araba yıkatmak pişmanlıktır. Hem içim rahat hemde hafta sonları rahatlama seansı gibi oluyor.

ben 3 yıldır mersin marinada bulunan marin car wash tercih ediyordum fakat onlar da artık bozmuş durumda tavsiyelere açığım..

Ankara'da ben de Mesa Koru Autowax'a götürüyorum arada, ama ne kadar memnunsun deseniz %60-70. Neden mi birincisi arabayı kurulayacakları bezi yere atıyorlar ve yerde üzerine basınçlı su püskürtüyorlar. Bu bez yerdeki bütün küçük tozları, taş parçacıklarını, arabayı çizebilecek ne varsa alıyor içerisine ve başlıyorlar arabayı siliyorum diye çizmeye.Böyle yapmasınlar diye kendi bezimi kendim götürüyorum ve başında durarak kontrol ediyorum. Başında durmazsan kendi bezlerini kullanıyorlar çünkü. İkincisi kuyu suyu kullanıyorlar buda araçta su lekesi kalmasına sebep oluyor. Şebeke suyu ve filtre kullanan Çayyolu Alacaatlı'da Serans Oto Yıkama var. Ama bunlarda bez konusunda aynılar, yerde yıkıyorlar. Yani al birini vur öbürüne. Ankara'da adamakıllı yıkama şimdiye kadar denk gelmedi. Çayyolu veya Yaşamkent'te adamakıllı düzgün profesyonel bir yıkama tavsiyeniz varsa bilmek isterim.
Serans Autoclub iken Dikmen den arabaya yıkatmaya oraya giderdim. Ankara koşullarında orası kadar özenlisine denk gelmemiştim. Ama dediğiniz durumu ben de farketmiştim. Petrolde kireçli su ile yıkamaktan iyidir diyerek sineye çekiyordum. Ayrıca orada şebeke suyunu bile kireçten arıtıyorlardı.

İstanbul Anadolu yakası Ataşehir yakını Sonax Akademi Fiyat yüksek, bekleme süresi uzun, alınan hizmet güzel.

Lakin buraya araba vermeniz için sabah bırakmanız lazım. Öğlen ve akşam üzeri yoğunlar almıyoruz dediğinde küsmeyin. Arabayı bırakıp 3-4 saat sonra düzgün yıkanmış bir şekilde alırsınız. Vaktiniz yoksa hiç kasmayın.

Geri
Üst Alt