Şehrinizdeki memnun kaldığınız oto yıkamacılar

Aldığımdan beri yıkamacısı benim 😂 Hatta geçen hafta içini halı koltuk koltuk altı bagaj 3 saat süren kendimce antibakteriyel temizliğinde yaptım 

Meguiars Kızıltoprak/Kadıköy. En beğendiğim burası oldu. Yıkattığım kişi de orada ise gidiyorum sadece. Arabayı tek bir kişi tanıyınca ve yıkayınca daha sağlıklı oluyor. 

Güncel iç dış yıkama fiyatını bilmiyorum..En son 40 TL idi.

mutlaka çiziyorlar aracı! Tekirdağ/çorlu da yaşıyorum geçen bir bayan arkadaş polosunu yıkamaya vermiş aman Allahım kapının yanında çizikler, aynada öyle ne yapmışlarsa artık! mavi renk araçta beyazlıklar oluşmuş deforme olmuş boya çok küçük bir bölümü nasıl becerdilerse

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

istanbul anadolu yakası. :)  Yok öyle bir yıkamacı bi dünya detay malzemesi aldım. benzincilerde kendim yıkamaya çalışıyorum keşke kendi yerim olsa daha hoş olur.yıkamacıların yaptığı iş 10 tl aldığı para en az 35-40 tl

@yusuf Kesinlikle böyle bir şeyi destekliyorum. Ancak konuyla ilgili tecrübelerime istinaden ortak olarak girilecek böyle bir projede kişilerin ahlak-etik ve kültür anlamında asgari ortak noktayı bulacak seviyede olması zaruridir. Zira bizim insanımızın en sorunlu kısmı ortak paydayı temsil eden vicdan ve akıl da buluşamamak oluyor. Hülasa keşke olsa da katılsak. 

Maltepe Meguiars

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

geçtiğimiz hafta istanbula avrupa yakasın bahçelielverde ki mersa wax'a arabamı götürdüm iç detay temizlik motor ve bagaj dahil ayrıca pasta cila 450 liraya yaptılar gayet güzel olmuştu memnun kaldım 

Bayrampaşa / Murat Mahallesinde / Dökümcüler parkı köşesinde

Ata Detailing Center

Tavsiye ederim yaklaşık 3 yıldır gidiyorum yıkama/seramik/folyo/detaylı temizlik ne isterseniz yaptırabilirsiniz, butik tarzı çalışır, Yunus kardeşim işini düzgün yapar.

İsteyen olursa özelden yazsın tam adresini telefonunu da veririm.

Mekanik ve kaporta aksamına özen gösteren otomobil severler için oto yıkama meselesi bazen kabus olabiliyor. Bu konu başlığı altında şehrinizdeki memnun kaldığınız oto yıkamacıları paylaşabilirsiniz. İl/ilçe ve isim olarak isterseniz fiyatıyla da paylaşabilirsiniz. 

Ben bulunduğum semtteki hem de bana çok uzak olmayan İstanbul Ümraniye'deki Doğan Oto Yıkama'yı tercih ediyorum.

Çok profesyonel olmasa da memnunum ve fırça kullanılmıyor. Öncelikle araç durulanıyor ve sonrasında özel sabun araca tutularak üzerinden eldiven ile geçiliyor. Sonrasında yıkamaya alınıp kurulama ve sonrasında iç kısımlarda gerektiğinde küçük fırçalar kullanılıp havalandırma kol dayama içi vs temizlenerek hafiften detaya iniliyor. Çalışan sayısı kurulama da şu zamana kadar en az 2,en çok 5 gördüm. Yani hizmet hızı fena değil ama işlek saatlerde çok araç sırası olabiliyor.

2.5 yıldır Golf'ü 25 TL'ye yıkatırken yeni aracım ile gittiğimde suv sınıfında olduğu için 40 TL'ye yıkattım. 40 TL biraz fazla gelince en son yıkamayı kendim benzinci de yaptım ama iç/dış için yine orayı tercih ederim gibi duruyor. 

Aracıma seramik kaplama yaptırmayı düşünüyorum, yaptırdıktan sonra yıkama işine şüphesiz daha da dikkat edeceğim.
@AhmetCakmak Hocam merhaba, kolay kolay yıkamacı beğenemeyen birisi olarak bugün tavsiye ettiğiniz yere gittim, bana da yakın. 

Ben genellikle dış yıkama yaptırmayı, içini kendim temizlemeyi tercih ediyorum. Kokuya karşı hassasiyetim olduğu için, iç mekanda kullanılan ne idüğü belirsiz kimyasallardan dolayı böyle yapıyorum. İmkanım olsa dışını da kendim yıkarım ama şartlar uygun değil.

İşçilikleri fena değil yalnız iç-dış yıkama yapılan bir araçta süpürgenin hortumunun ve süpürge ağzının sağa sola vurduğunu gördüm. O işi biraz haldır huldur yapıyorlar. Genel olarak arabaya zarar verme potansiyeli olan bir telaş vardı ben gittiğimde, bu hoşuma gitmiyor. 

Ben fiyat sormadan girdim, son olarak fiyat mevzusuna gelecek olursak sadece dış yıkama 30 TL, iç-dış 40 TL dediler. O yüzden iç-dış yıkatmak daha avantajlı oluyor dediler. Ben bu tarz işleri pek sevmiyorum, müşterinin manipüle edilmesi beni işletmeden soğutuyor.

İşçiliğe 10 üzerinden 8 verebilirim fakat fiyat ile beraber değerlendirildiğinde çok da tercih edilesi bir yer olmuyor bana göre. Kalite olarak hemen hemen aynı yıkamayı başka bir yerde 15 TL'ye yaptırıyorken burayı tercih etmem sanırım.

İnşallah bir gün hepimiz istediğimiz imkanlara kavuşuruz da kafamız rahat bir şekilde otomobillerimizi kendimiz yıkarız, selamlar.  :)

@AhmetCakmak Hocam merhaba, kolay kolay yıkamacı beğenemeyen birisi olarak bugün tavsiye ettiğiniz yere gittim, bana da yakın. 

Ben genellikle dış yıkama yaptırmayı, içini kendim temizlemeyi tercih ediyorum. Kokuya karşı hassasiyetim olduğu için, iç mekanda kullanılan ne idüğü belirsiz kimyasallardan dolayı böyle yapıyorum. İmkanım olsa dışını da kendim yıkarım ama şartlar uygun değil.

İşçilikleri fena değil yalnız iç-dış yıkama yapılan bir araçta süpürgenin hortumunun ve süpürge ağzının sağa sola vurduğunu gördüm. O işi biraz haldır huldur yapıyorlar. Genel olarak arabaya zarar verme potansiyeli olan bir telaş vardı ben gittiğimde, bu hoşuma gitmiyor. 

Ben fiyat sormadan girdim, son olarak fiyat mevzusuna gelecek olursak sadece dış yıkama 30 TL, iç-dış 40 TL dediler. O yüzden iç-dış yıkatmak daha avantajlı oluyor dediler. Ben bu tarz işleri pek sevmiyorum, müşterinin manipüle edilmesi beni işletmeden soğutuyor.

İşçiliğe 10 üzerinden 8 verebilirim fakat fiyat ile beraber değerlendirildiğinde çok da tercih edilesi bir yer olmuyor bana göre. Kalite olarak hemen hemen aynı yıkamayı başka bir yerde 15 TL'ye yaptırıyorken burayı tercih etmem sanırım.

İnşallah bir gün hepimiz istediğimiz imkanlara kavuşuruz da kafamız rahat bir şekilde otomobillerimizi kendimiz yıkarız, selamlar.  :)
Aradan biraz geçtiği için fiyatlara zam gelmiş ve işçiler de değişmiştir muhtemelen. Yorumlarda diğer arkadaşların da yazdığı gibi arabayı kendimizden başka özenle yıkayan yok malesef. İstanbul şartlarında şehir merkezinde müstakil bir ev nasip olur inşallah dediğiniz gibi. :)  

Atakum sonax denizevleri tavsiye ederim. Sakin vakitlerde gitmenizi öneririm. Önce tazikli su ile yıkanıyor. Sonra kalın köpükle yumuşak püsküllü bez ile yıkanıyor. Sonrasında ince köpükle bir kez daha yıkanıp içeri alınıyor. Aracınızda pastalık rötüşlük ihtiyaçlarınızda ufak çiziklerinizde ücretsiz yardımcı olunuyor. Hata yaparlarsa hatalarının her zaman farkında olup telafi etmek için her türlü işlemi ücretsiz yapıyorlar. Yani üste çıkma hevesleri yok. Sahibi çok mütevazi bir insan önce müşteri memnuniyetini benimsiyor. Sonax dışında araç yıkatmam. Bagajımda sonaxın mavi hızlı cilası var. İsteğe bağlı olarak onu verirseniz bir kat onuda bu yıkamaların haricinde uyguluyorlar. Dış yıkama 25 ₺ ödüyorum. İç yıkama ile beraber 40₺ fiyat. Yolu düşen olursa gönül rahatlığıyla bırakabilir

@AhmetCakmak Çok mümkün gözükmese de biz hep güzel bir garaj hayali ile yaşıyoruz hocam, teşekkürler. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oturduğum sitenin içinde otopark alanın da yıkamacı olduğu için kendim yıkama açısından şanslıyım. Malzemeleri kendim götürüyorum çift kova yöntemi ile yıkıyorum veya yıkatıyorum en sonunda cilayı kendim atıyorum. Yine de bu işlem ile iç dış bahşiş 40 TL veriyorum.

Kullandığım ürünler;

ön yıkama için köpük Pompası Alta Foam 2000

ön yıkama şampuanı  valet pro snow combo2

yıkama şampuanı TAC system mystic water veya Autoglym shampoo condi

yıkama eldiveni Ufs kuzu postu

cila Autoglym Aqua Wax veya sonax BSD

iç temizlik Nemli Bez 

hem içime siniyor hemde stres atıyorum.

Atakum sonax denizevleri tavsiye ederim. Sakin vakitlerde gitmenizi öneririm. Önce tazikli su ile yıkanıyor. Sonra kalın köpükle yumuşak püsküllü bez ile yıkanıyor. Sonrasında ince köpükle bir kez daha yıkanıp içeri alınıyor. Aracınızda pastalık rötüşlük ihtiyaçlarınızda ufak çiziklerinizde ücretsiz yardımcı olunuyor. Hata yaparlarsa hatalarının her zaman farkında olup telafi etmek için her türlü işlemi ücretsiz yapıyorlar. Yani üste çıkma hevesleri yok. Sahibi çok mütevazi bir insan önce müşteri memnuniyetini benimsiyor. Sonax dışında araç yıkatmam. Bagajımda sonaxın mavi hızlı cilası var. İsteğe bağlı olarak onu verirseniz bir kat onuda bu yıkamaların haricinde uyguluyorlar. Dış yıkama 25 ₺ ödüyorum. İç yıkama ile beraber 40₺ fiyat. Yolu düşen olursa gönül rahatlığıyla bırakabilir
Hocam söylediğiniz sıralamayla yıkadıklarında çok fazla kılcal çizik ve hare oluşma riski yüksek olur. 

Araca ilk olarak su tutma köpüğün randımanlı çalışmasını önleyecek ve perdeleyecektir. Araca ilk önce @Alpyaman hocam gibi ön yıkama köpüğü sıkıp 3-5dk çalışmasını bekleyip durulanması gerekir ki temaslı çift kova yıkama için aracın hazır hale gelmesi için. Daha sonra çift kovayla her panel sonrası eldiven su olan kovada durulanır ve  tekrar şampuanlı suya geçilip diğer panele geçilir. En güvenli bu şekilde yıkanır hatta mümkünse eldiven sayısı arttırıliırsa daha iyi olur. Tabi bunları beklemek biraz hayal olur :)

Oturduğum sitenin içinde otopark alanın da yıkamacı olduğu için kendim yıkama açısından şanslıyım. Malzemeleri kendim götürüyorum çift kova yöntemi ile yıkıyorum veya yıkatıyorum en sonunda cilayı kendim atıyorum. Yine de bu işlem ile iç dış bahşiş 40 TL veriyorum.

Kullandığım ürünler;

ön yıkama için köpük Pompası Alta Foam 2000

ön yıkama şampuanı  valet pro snow combo2

yıkama şampuanı TAC system mystic water veya Autoglym shampoo condi

yıkama eldiveni Ufs kuzu postu

cila Autoglym Aqua Wax veya sonax BSD

iç temizlik Nemli Bez 

hem içime siniyor hemde stres atıyorum.
Combo 2 köstikli ve güçlü bir şampuandır. Her yıkamada korumayı yeniliyorsunuz ama uzun vadede combo 2 kaynaklı boyada, plastiklere, kromlarda deformasyon gözlenebilir. Tavsiyem vp foamula 1, ansf veya flowey ev13 tarzında ph nötr bir ön yıkama şampuanı edinmeniz olur. Elbette combo 2 kadar iyi temizlik yapamayacaklar ama herhangi bir zararları olmayacaktır. Araç çok kirli olursa foamula 1, ansf veya ev13 lü karışıma 5-10ml combo 2 ekleyebilirsiniz daha iyi temizlik yapması için.

Kullandığınız kova şampuanlarıyla ilgili bir tecrübem yok ama nanolex pure, zymöl autowash, autobrite direct purple velvet gibi şampuanları tavsiye edebilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt