Golf 7 - Acc ve Lane asist montajı

@İlker34 Aliexpreste satılan kablo tesisatında şase ucu çok kısa tavanın orda şase noktası(somunu) var mı hocam?

Merhaba herkese,

Yakın zamanda Ankara'da 2017 makyajlı A3 aracıma ACC ve Lane Assist yaptırmayı düşünüyorum. Bazı sorularım var lütfen bakabilir misiniz?

- ACC radarı ve camdaki kamera orjinal sıfır olarak takılabiliyor mu? Yoksa çıkma mı gerekiyor?

- Yine radar ve kamera için kodlama sırasında tek yöntem araç şasi numarasının değiştirilmesi mi? Sıfır radar ve kamera kullanıldığı durumda şasi no değiştirmeden kodlanabiliyor mu?

- Amacım orjinal bir sonuç ortaya çıkarmak ve aynı zamanda aracın orjinalliğini de bozmamak. Bugün ACC için gerekli panjur siparişini verdim, Almanya'dan gelmesini bekliyorum. Panjur geldiğinde de cam siparişini verip tüm işleri birlikte yaptırmayı planladım. Radar, kamera, tesisat ve diğer parçaları kodlamayı yapacak yerden almayı düşünüyorum. Genel olarak öneriniz var mıdır?

Çok teşekkür ediyorum şimdiden.

@dnzbdr Benim de 2020 Leon FR aracım var.Standart radar ile geliyor ACC li kolu alıp takıp aktivasyonunu yaptırdım.Almanyadan akrabalara şerit takip kamerası aldırdım çıkma ebay.de sitesinden.(Linki ben attım).Aliexpresten kamera kablosunu sipariş verdim.Kamera gelince serviste camı değiştirtip kodlamasını yapıcam.

Not:ACC için aktivasyon ile Şerit Takip,Uzun Far Asistanı ve Trafik Tabelası Okuma asistanları normal kodlamayla yapılıyor.

@dnzbdr hocam öncelikle merhaba. Parça sıfır yada çıkma olsun radar için aktivasyon şart. Kamera ise tak çalıştır bir sistem. Elinden gelen herkes montaj ve kodlama yapabilir. Ama kalibrasyon gerekir. Kamera için. Kendi 2020 a3 aracım için tüm işlemleri yaptım. Destek olabilirim. 

@İlker34 Hocam merhaba. Enderelektronik sitesinde ACC için 'servise girince silinme riski yok' diyor. Ama bu konunun başlarında şasi no'nun değişeceğinden bahsedilmiş. Bunu öğrenmek istiyorum aslında.

Siz nasıl yaptırdınız, şasi no ne durumda, parça orjinal miydi, gibi gibi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@dnzbdr hocam ben kendim yaptım. Silinme vs mümkün değil. Benim yaptığım için söyleyebilirim. Başkası nasıl yapıyor yorum yapamam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@İlker34 ACC ve lane assist için parçaları nerden aldınız, kodlamayı nasıl yaptınız detaylı bilgi vermeniz mümkün mü?

Yoksa İstanbul'da ayrıca mı hizmet veriyorsunuz?

Sadece ACC yaptırmam durumunda ne gibi dezavantajları olur sizce? Lane assist'i bir süre sonra yaptırsam?

Orjinalliği korumak için dün ACC uyumlu panjur siparişi verdim bu arada.

@dnzbdr hocam öncelikle merhaba. Parça sıfır yada çıkma olsun radar için aktivasyon şart. Kamera ise tak çalıştır bir sistem. Elinden gelen herkes montaj ve kodlama yapabilir. Ama kalibrasyon gerekir. Kamera için. Kendi 2020 a3 aracım için tüm işlemleri yaptım. Destek olabilirim. 
Hocam 2020 a3 e lane asist ve acc için ;

ön cam değişimi , lane asist kablo demeti , kamera , ön radar ,  acc kablo demeti , sinyal kollarının değişimi haricinde gerekli bir parça var mı? Birde kamera ve radarın sürümleri konusunda dikkat etmemiz gereken bişey var mı?

@kutayoksuz hocam acc montajı için ara parça var. Radar kapağı varDireksiyon alt kapağı var. Kamera kapakları var. Bir kaç şey var parçalar için hocam.  Mesela dış ısıtmalı radar seçmeniz gerekli. Kamera da h 09 olursa yeni sürüm olur 

Geri
Üst Alt