Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Merak ettiğim bir durum var. Ben indirimlerde (kasko&sigorta dahil) son basamaktayım. Kendi aracıma 15 gün önce 1143 liraya sigorta yaptırdım. Şimdi ikinci aracı da kendi adıma olsam 1143e yakın bi rakam mı çıkar yoksa ikinci araç diye fiyat artar mı?
Teşekkürler.

Son düzenleme:

2. Aracı üzerinize aldiginizda yüksek çıkacaktır.
Eşinizin üzerine alirsaniz oda yüksek çıkacak, iki durumdada kacariniz yok gibi duruyoe
Merak ettiğim bir durum var. Kendi üzerime aracım var eşime de araç bakıyoruz. Ben indirimlerde (kasko&sigorta dahil) son basamaktayım. Kendi aracıma 15 gün önce 1143 liraya sigorta yaptırdım. Şimdi ikinci aracı da kendi adıma olsam 1143e yakın bi rakam mı çıkar yoksa ikinci araç diye fiyat artar mı?
Yada eşimin adına alsam (ehliyeti 5 yıllık hiç araç sigortası yaptırmadı) yukardaki rakamdan uçuk yüksek rakamlar mı çıkar sigorta için?
Teşekkürler.

bugüne kadar 2 Araçla ilerlemediyseniz 2.aracı aldığınızda İstanbul için fiyat 4.basamak fiyatı olan 3155tl gibi bir primle karşılaşacaksınız demektir.

bugüne kadar 2 Araçla ilerlemediyseniz 2.aracı aldığınızda İstanbul için fiyat 4.basamak fiyatı olan 3155tl gibi bir primle karşılaşacaksınız demektir.
Son 4 yıldır iki araç adıma kayıtlıydı ve 2.aracı geçen hafta sattım yenisini bu hafta alıyorum büyük ihtimal. Son 4 yıl 2 araçla sigortalı olmamın fiyata indirimi yansır mı?

Son 4 yıldır iki araç adıma kayıtlıydı ve 2.aracı geçen hafta sattım yenisini bu hafta alıyorum büyük ihtimal. Son 4 yıl 2 araçla sigortalı olmamın fiyata indirimi yansır mı?

Hocam intikal yoluyla müştereken ailemize devrolan bir aracın sigortasında aile fertlerinin indirim haklarına bakarak yıllar öncesinden başka bir aracımda gözüken indirimi trafik sigortasına yansıtabilmişti sigortacım. Burdan yola çıkarak sattığınız aracın indiriminin yeni aracınıza yansıtılabileceğini sanıyorum.

Hocam intikal yoluyla müştereken ailemize devrolan bir aracın sigortasında aile fertlerinin indirim haklarına bakarak yıllar öncesinden başka bir aracımda gözüken indirimi trafik sigortasına yansıtabilmişti sigortacım. Burdan yola çıkarak sattığınız aracın indiriminin yeni aracınıza yansıtılabileceğini sanıyorum.
Kaskoda olan duruma benziyor ama yıllar sonra bile işe yaraması iyiymiş. Yarın bi sigortacıya sorayım ona göre kimin üzerine yapacağıma karar veririm. Az ödeme ihtimali varken uçuk fiyatlar çıkmasın diye çabalıyorum. Her yanımız zam olmuş nerden ne kurtarırsak kar artık :)

@Kysr038 sigortacım geçen yıl sana fazladan indirim yaptırdık normalde %10du senin %15 oldu dedi, pek ikna edici değildi söylediği, böyle indirim yapabiliyorlar mı hiç bilmiyorum e madem öyle ozaman bu sefer de yapsaymış

Acenteniz plakasız sıfır araç girişiyle size trafik bakarsa alacağınız indirimi görme şansınız olur.

Kaskoda olan duruma benziyor ama yıllar sonra bile işe yaraması iyiymiş. Yarın bi sigortacıya sorayım ona göre kimin üzerine yapacağıma karar veririm. Az ödeme ihtimali varken uçuk fiyatlar çıkmasın diye çabalıyorum. Her yanımız zam olmuş nerden ne kurtarırsak kar artık :)
bana da geçen sene aynı şekilde bilgi vermişti sigortacı hatta kaskoda 1 ayda yanıyor (en azından bazı şirketlerde) ancak trafik sigortasında yeni araç alana kadar duruyor sistemde demişti.

Bugün itibarı ile yaptırdığım sigortalar.
2021 Caddy 2.0 Style
TRAFİK: 1.940,99
AXA GENİŞLETİLMİŞ MAKSİMUM KASKO ( %60 HASARSIZLIK) : 3.971,50

Trafik sigortası ve kasko fiyatları her gün zamlanarak uçuşa geçmiş. Bugün yaptırdığım fiyatlar;

Golf 7 2013 1.4 Manuel Highline
7. Kademe %65 hasarsızlık indirimi
Makine Mühendisliği meslek indirimi

Kasko

Keçili site 5.500 tl 9 taksit Groupama
100 tl istegelsin kuponu
İmm 2.000.000 tl
Yetkili servis
Cam muafiyet yok
2 kez 7 gün yedek araç
3.000 tl anahtar

Trafik

Sigorta Bayii Yaptırıldı
Allianz 1.800 tl. 3 taksit

Geçen sene 550 ve 1.450 tl idi her ikisi de vdf idi.

maalsef benim kaskoda çok geldi..geçen yıla göre.4-5 katı çıkmış fiyatlar

Geri
Üst Alt