Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

@Kysr038

Şu yukarda sayılan teminatlardan

İkame araç istemiyorum (toplu taşıma kullanırım ben)

Kaza anında çekici istemiyorum (22 yıldır kaza yapmama frekansı + kaza richter şiddetine göre çekici ihtiyacı frekansı)

Deprem teminatı istemiyorum (şehir ankara)

Mini onarım istemiyorum (yıllar önce Auto king rezaletinden sonra)

Artık sınırsız İMM istemiyorum.
%200 Kusur bende olacak gidip audi e-tron pert edip , bu e-tron dan sekip shell istasyona dalarak pompaları tüm istasyonu havaya ucurma şanssızlığının frekansı ?
1,5 milyon İmm yeter bana
Önden Arkadan yandan toslayıp Full mk8 rline pert etsek 900 bin zaten

Yani ?

Ben kasko yaptıracak kadar sınırsız geliri olan adam degilim.

Herseyin bi sınırı var

Kalkıpta 10.000 kaskoya vermem/ veremem.

Sunları cıkararak falan ,mini kasko midi kasko
Gittigi yere kadar
Sonra şut !!!!!
Hocam zengin oldugumuz, sinirsiz gelirimiz oldugu icin degil, "orta direk- fakir" oldugumuz icin kasko yaptiriyoruz, yani seneyede tipis tipis o kaskolari yaptiricagiz, hali altina istiflemeye devam, lastikleri bosver.

Hocam zengin oldugumuz, sinirsiz gelirimiz oldugu icin degil, "orta direk- fakir" oldugumuz icin kasko yaptiriyoruz, yani seneyede tipis tipis o kaskolari yaptiricagiz, hali altina istiflemeye devam, lastikleri bosver.
Alırım bi 2006 fiat linea 7 parca boyalı 3 degisen
15 yıllık düdtürü aracı ne diye kasko yapayım

Hani diger konu da da yazıyoruz
Benzin 55 lira olur mu ?
Olurrr tabi
Degisen bisey olmaz
155 lira da olur
Yine aynen devam edilir.

Benim sınırlarım var
Kasko +10.000 de benim oyunum biter
Baskalarını tabiki bilemeyiz. (Gelirlerini bilemiyoruz)

Bordro ibrazı ???
Gerek yokkk beee.....

2. Elde +480 bin lik Haylanyt golfe biniyosun
Ağlıyosun diyenede

Ben alırken sıfır 120 bine halk arabasıydı

Yarım milyonluk Zengin arabasına evet zenginler binmeli.

Arabayı ilk aldım
Sükür yaşlandıkca
Mtv si kaskosu düsecek rahatlıycaz yıldan yıla dedik . Misli misli katlanıyor.

Passat Km ? Kaç hocam ?

2 yılda 5000 bini geçmemistir sanırım

4,5 yılda 83.000 km yapan biri olarak buna ayar tutturmus biri olarak
Akaryakıt en çok beni vuruyor

@Kysr038

Şu yukarda sayılan teminatlardan

İkame araç istemiyorum (toplu taşıma kullanırım ben)

Kaza anında çekici istemiyorum (22 yıldır kaza yapmama frekansı + kaza richter şiddetine göre çekici ihtiyacı frekansı)

Deprem teminatı istemiyorum (şehir ankara)

Mini onarım istemiyorum (yıllar önce Auto king rezaletinden sonra)

Artık sınırsız İMM istemiyorum.
%200 Kusur bende olacak gidip audi e-tron pert edip , bu e-tron dan sekip shell istasyona dalarak pompaları tüm istasyonu havaya ucurma şanssızlığının frekansı ?
1,5 milyon İmm yeter bana
Önden Arkadan yandan toslayıp Full mk8 rline pert etsek 900 bin zaten

Yani ?

Ben kasko yaptıracak kadar sınırsız geliri olan adam degilim.

Herseyin bi sınırı var

Kalkıpta 10.000 kaskoya vermem/ veremem.

Sunları cıkararak falan ,mini kasko midi kasko
Gittigi yere kadar
Sonra şut !!!!!
Dediğiniz baremleri çıkararak fiyat çok farketmiyor hocam.

Fiyata ana etki eden şeyler imm ve servis seçimi gördüğüm kadarıyla

İmm 500 bin TL bile çok düşükken, birçok uygun fiyatlı teklifte imm 100 bin TL idi..

sanki zam yansımış hocam 2017 1.4 DSG Comfortline 24 Mayısta 1176 liraya 3 taksit Ray sigorta dan yaptırdım. (tek çekim 1078)
geçen sene 694 lira Ak sigortadan yaptırmıştım.
hasarsızlık 3. kademe %40

kasko ise 4200 e yaptırdım. Cam değişmiştim yetkili serviste
Önceki kaskom %15 cam muafiyetli idi şimdi muafiyet yok imm sınırsız sompo japan
geçen sene ray sigorta 1700 e yaptırmıştım bu sene 20 bin fiyat verdi sanırım cam hasarından dolayı

Evet olabilir hocam. Anadolu dan da fiyat aldım, aynı rakamdı. Aksigorta dan devam ettim.

Aksigorta dan fiyat aldınız mı? Binek araçlarda 100-200tl arası fark edebiliyor.

Alırım bi 2006 fiat linea 7 parca boyalı 3 degisen
15 yıllık düdtürü aracı ne diye kasko yapayım

Hani diger konu da da yazıyoruz
Benzin 55 lira olur mu ?
Olurrr tabi
Degisen bisey olmaz
155 lira da olur
Yine aynen devam edilir.

Benim sınırlarım var
Kasko +10.000 de benim oyunum biter
Baskalarını tabiki bilemeyiz. (Gelirlerini bilemiyoruz)

Bordro ibrazı ???
Gerek yokkk beee.....

2. Elde +480 bin lik Haylanyt golfe biniyosun
Ağlıyosun diyenede

Ben alırken sıfır 120 bine halk arabasıydı

Yarım milyonluk Zengin arabasına evet zenginler binmeli.

Arabayı ilk aldım
Sükür yaşlandıkca
Mtv si kaskosu düsecek rahatlıycaz yıldan yıla dedik . Misli misli katlanıyor.

Passat Km ? Kaç hocam ?

2 yılda 5000 bini geçmemistir sanırım

4,5 yılda 83.000 km yapan biri olarak buna ayar tutturmus biri olarak
Akaryakıt en çok beni vuruyor
Passat 1. yilda 7500km'de, 2 yil olmadi daha, yilda 7-8 bin km sürerim, yillarca yilda 30-40 bin km sürdüm, hayatimi bastan dizyan ettim, neredeyse sadece yaz tatillerinde araba sürüyorum.

Artik enerji ve emtia fiyatlari, dolayisiyla araba ve yakit ucuz olmayacak, fiat olursa sorun yok ama o golf seneye 1 milyon olur, benzin rahat 100 lira olur.

Günlük araba kullanmak lüx olacak, is-ev-okul yari capini kücültmek gerekir, yilda 20 bin km'yi artik bütce zor kaldirir, Allah yardimciniz olsun.

Evet olabilir hocam. Anadolu dan da fiyat aldım, aynı rakamdı. Aksigorta dan devam ettim.

Aksigorta dan fiyat aldınız mı? Binek araçlarda 100-200tl arası fark edebiliyor.
Evet hocam en uygun ray verdi

2018 Octavia TDI DSG STYLE

2.179₺ TÜRKİYE Sigorta 30/05/2022’de yapıldı.
Kasko en ucuz bereket sigortada var 6500₺ çıktı. Araç ikinci aracımız aynı aracın 2019 modeline Groupamadan 2600₺ Yaptırmıştım 12. ayda 2. Kademe hasarsızlıktan %40 indirim yapmışlar. Bu araca aynı hasarsızlı indirimini aktramadıklarını söylediler. Kasko yaptırsam mı bilemedim açıkcası.

2018 Octavia TDI DSG STYLE

2.179₺ TÜRKİYE Sigorta 30/05/2022’de yapıldı.
Kasko en ucuz bereket sigortada var 6500₺ çıktı. Araç ikinci aracımız aynı aracın 2019 modeline Groupamadan 2600₺ Yaptırmıştım 12. ayda 2. Kademe hasarsızlıktan %40 indirim yapmışlar. Bu araca aynı hasarsızlı indirimini aktramadıklarını söylediler. Kasko yaptırsam mı bilemedim açıkcası.
Trafiğe hiç çıkmıyor bina otoparkında bekliyor olsa bile ben yaptırırdım. Kazayı geçtim sadece doğal afet için bile yaptırılır hocam.

Aksigorta imm poliçesi imm sınırsız + 150.000tl manevi geçen hafta 393 tl iken bu hafta aynısı 946tl :)

2014 1.2tsi manuel araca 3.kaskosu kaza hasar kaydı yok imm 500bin 7 gün ikame araçla beraber bugün 5200tl çıkıyor allianz da. Sigorta da 3.yılında 1700tl çıkıyor

2014 1.2tsi manuel araca 3.kaskosu kaza hasar kaydı yok imm 500bin 7 gün ikame araçla beraber bugün 5200tl çıkıyor allianz da. Sigorta da 3.yılında 1700tl çıkıyor
Kasko gecen yıl ne kadardı??

Kasko gecen yıl ne kadardı??
Geçen yıl 2100 liraydı. Yani ben de kaskoda 4000 civarı en fazla 4500lira bişey çıkar diye bekliyordum çok geldi neden böyle oldu hiç anlamadım
Bugün yarın kasko için fiyat alanlar yazarlarsa çok iyi olur mukayese etmek için

Aracımı sattığım arkadaş golf6 dan sonra benim araca +2500küsür zeyil farkı istedi %60hasarsızlıkla toplamda 5küsüre denk geliyor yani benim ödediğimle aynı rakam neredeyse

geçen hafta bende golf 1.2 tsi ya yaptırdım sigorta 1300tl kasko 2800tl (imm 1.5K ve muafiyetsiz) trafik allianz, kasko groupama geçen yıla oranla trafik %120 kasko %50 artmış oalrak yaptırdım

@reko 1 Haziran'da yani bugün yine bi zam gelmiş hocam herhalde zamdan önce olduğu için şuanki fiyatlara göre hesaplı geliyor sizinki diye düşünüyorum. Muafiyetsiz dediğiniz nasıl oluyor yani? Daha mı uygun fiyat çıkıyor yoksa fazla mı?

Geri
Üst Alt