Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

@reko 1 Haziran'da yani bugün yine bi zam gelmiş hocam herhalde zamdan önce olduğu için şuanki fiyatlara göre hesaplı geliyor sizinki diye düşünüyorum. Muafiyetsiz dediğiniz nasıl oluyor yani? Daha mı uygun fiyat çıkıyor yoksa fazla mı?
Sadece allianzdan yani tek şirketten mi bakıyorsunuz hocam. Keçili yerden bir kontrol etseniz diğer firmalar ne veriyor.

Sadece allianzdan yani tek şirketten mi bakıyorsunuz hocam. Keçili yerden bir kontrol etseniz diğer firmalar ne veriyor.
Bugün sigortacımdan aldığım teklifler böyle hocam, allianz gözüme daha kurumsal geldiği için 2 yıldır da yaptırdığım için saçma bir şekilde cazip geliyor. Diğer şirketlerin tekliflerini yazmamış. Yarın daha detaylı soruşturacağım. Keçili site dediğiniz ne oluyor bilmiyorum doğrusu
KASKO TEKLİF LİSTESİ

UNİCO 3.532 TL ( 7 GÜN İKAME ANLAŞMALI CAM SERVİSİ)
SOMPO 4.715 TL
ALLİANZ 5.266 TL
AXA 5.840 TL
KORU 6.504 TL
ANADOLU 7.280 TL
TÜRKİYE 8.175 TL
NEOVA 8.259 TL
BEREKET 9.866 TL
AK 11.524 TL
ORİENT 14.157 TL
ZURİCH RED

Bugün sigortacımdan aldığım teklifler böyle hocam, allianz gözüme daha kurumsal geldiği için 2 yıldır da yaptırdığım için saçma bir şekilde cazip geliyor. Diğer şirketlerin tekliflerini yazmamış. Yarın daha detaylı soruşturacağım. Keçili site dediğiniz ne oluyor bilmiyorum doğrusu
KASKO TEKLİF LİSTESİ

UNİCO 3.532 TL ( 7 GÜN İKAME ANLAŞMALI CAM SERVİSİ)
SOMPO 4.715 TL
ALLİANZ 5.266 TL
AXA 5.840 TL
KORU 6.504 TL
ANADOLU 7.280 TL
TÜRKİYE 8.175 TL
NEOVA 8.259 TL
BEREKET 9.866 TL
AK 11.524 TL
ORİENT 14.157 TL
ZURİCH RED
Reklam olmasın diye yazmak istemedim sigortam nokta net

Kaskomun süresi bittikten bikaç gün sonra yenilemek istediğimde fiyatlarda değişiklik olur mu acaba?

Sigortam.net den birkaç sene önce trafik sigortası yaptırmıştım . 2. aracı almak için hemde lpg işletince aracı eşime devrettim ve bu arada hafta sonu başka bir araç almak için gittim ama eski trafik sigortası benim üzerine olunca çok çıktı sigorta . Ctesi olmasına rağmen muhasebemiz çalışmıyor diyerek iptal etmediler . ve sigorta yaptıramadan 700 km yol geldik . ve ancak pazartesi akşama doğru iptal ettiler . O gün bugündür daha internet üzerinden sigorta kasko vs almadım . zaten ayrıntılı bilgi de vermiyorlar .

Kaskomu allianzdan yeniledim poliçem 1milyon imm ve fotoğraflarda görüldüğü üzere düzenlendi. Allianzda olumsuzluk olarak taksit yapınca 250lira fazla fark çıkıyordu, bende peşin olsun 250lira cepte kalsın dedim🤦🏻‍♂️ Kasko yaptıracaklara fikir olması adına buraya bırakıyorum, herkese teşekkürler.
Bu arada keçili siteden de epey araştırma yaptım ama adını hiç duymadığım şirketlerden saçma sapan teklifler uçuk fiyatlar gördğm hep. Keçili sitenin avantajı yok gibi geldi bana. Bunu da belirtmiş olayım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-06-03-18-26-56-565_com.google.android.apps.docs.png
    Screenshot_2022-06-03-18-26-56-565_com.google.android.apps.docs.png
    310.3 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_2022-06-03-18-28-28-501_com.google.android.apps.docs.png
    Screenshot_2022-06-03-18-28-28-501_com.google.android.apps.docs.png
    430.9 KB · Görüntüleme: 55
Keçili siteden geçtiğimiz sene Aksigorta 1170 TL'ye yaptırdığım Sınırsız İMM'li kasko için bu sene aynı şartlarda %65 hasarsızlık indirimi ile taksitli 3460 TL teklif geldi. 2016 / Midline plus.
3 senedir Aksigortadan kestiriyorum 4. sene olacak, ona rağmen teklif böyle. 🤐 Sigortam.net geçtiğimiz senelere göre cazibesini yitirmiş gibi geldi bana. Diğer teklifler daha da abartı zaten seçenek yok gibi bir şey.
Mevcut poliçemin bitmesine 1 ay var, şu piyasada kestirmezsem poliçe primi de durduğu yerde artar diye erkenden yaptırayım diye düşünüyordum ama bekledikçe artar mı acaba bilgisi olan arkadaşların fikrini almak isterim.

@erty

Oran /orantı ?

2018 ocak
120 bine sıfır golfü aldığımda
Kaskosunu 850 liraya yaptırmıstım

Arac/ emtia bedelinin %kaçı

%0,7 si ne denk geliyormus kaskosu

Bugün 1.milyona re-line mk8 alan birinin

Araç bedelinin %0,7 si kasko ödemesini normal kabul ettigimizde

7000 bin lira kasko tutarını öpüp başına koyması lazım

Güncel Kullandığınız araç sarı sitede 500.000 mi ediyor ?

Mesela benim araç ?
2017 manuel tdi high km83k

500.000 ediyorsa

Kaskosunun %0,7 si
3500 eder.

Bu Şubatta 1830 a yaptırmıstım

Şu an 3500 e itiraz etmemek lazım.

Dua edin elinizin altındaki araçlar 1,5 milyonu görmesin?

2017 model TDI Highline manuel aracım için;
Bugün öğlen saatlerinde sigortacım aradı birkaç firma saydı. Groupama'dan devam etmek istiyorum dedim.
11.000 TL fiyat çıktı. 2 defa 30 günlük ikame araç, 17.000 TL ekstra donanım. 2.000.000 TL İMM
Araçla 2019 yılında ufak bir kazam var o zaman Sompo Japan Sigorta kullanıyordum.
İkame araç 1 defaya mahsus olmak üzere 3 günlük istedim zira kaza yaptığımda ikame araç kullanmayı düşünmüyorum tabanvay devam ederim (Yakıt fiyatları bu haldeyken kendi arabama bile doğru düzgün binmiyorum). Opsiyonların da fiyatlarını 40.000 TL olarak güncelledim zira geçen yıldan bu yana dolar çok arttı. Teklif 7239 TL olarak güncellendi. Poliçeyi kestirdim Cuma veya Cumartesi günü gidip ödemeyi gerçekleştireceğim. Kaskoda hasarsızlık indirimim ve emekli indirimim var (Araç babamın üzerine) bunlar da olmasa kim bilir ne kadar çıkacak.

Gelelim trafik sigortasına geçen yıl 400 TL'ye yaptırdığım sigortaya bu yıl 1480 TL ödeyeceğim. Poliçeyi Ak sigortadan yaptırdım.

@erty

Oran /orantı ?

2018 ocak
120 bine sıfır golfü aldığımda
Kaskosunu 850 liraya yaptırmıstım

Arac/ emtia bedelinin %kaçı

%0,7 si ne denk geliyormus kaskosu

Bugün 1.milyona re-line mk8 alan birinin

Araç bedelinin %0,7 si kasko ödemesini normal kabul ettigimizde

7000 bin lira kasko tutarını öpüp başına koyması lazım

Güncel Kullandığınız araç sarı sitede 500.000 mi ediyor ?

Mesela benim araç ?
2017 manuel tdi high km83k

500.000 ediyorsa

Kaskosunun %0,7 si
3500 eder.

Bu Şubatta 1830 a yaptırmıstım

Şu an 3500 e itiraz etmemek lazım.

Dua edin elinizin altındaki araçlar 1,5 milyonu görmesin?

Üstad son yıllarda araçların kasko değeri yükselse de, hasarsız durumdakilerin primleri düşüyordu. Hatırladığım kadarıyla 1800 - 1500 - 1400 - 1170 böyle gitti örnegin benim primlerim. Bu 4 yıllık süreçte de aracın kasko degeri belki 3'e katlanmıştı. Mantıklı bir durum değildi bu ters orantı elbette.
Aracımın kasko değeri örneğin 200bin civarı iken ödediğim 1170 TL primin bugünki kasko değerine göre karşılığının max.2500 TL olması gerekir.

Bu nedenle sadece kasko değerine oranlayarak değil de, sigorta şirketleri ve aracı kuruluşlar üzerindeki enflasyon baskısını ve önümüzdeki 1 sene içinde kasko policesinde rayiç değer denilen satırın karşılığındaki bilinmezlik hesap ederek sonuca ulaşılabilir şu an sanırım :)
Buna da alışacağız.

Sigorta şirketleri 500.000tl değer listeli aracı sigortalayıp pert olduğunda size teklif verirken sarısiteyi baz alıyor ve aslında listedeki rakamla kendi çarpışma çarpanını hesaplayarak kendi içinde büyük bir riskle araçlarımızı teminat altına alıyor.Yani ayın 5inde 500.000tl sigortalanma 7sinde pert olsa sarı site fiyatları 600-650.000,geçmiş olsun :) .Bakılmış olunan bu fiyatlar yaklaşık 1 hafta içinde ucuz kalmış denilecek seviyede olacak.Keçiye değil kendi acentenize güvenin ya da ona da güvenmezseniz sigorta şirketlerinin kendi sitelerinden görerek deneyerek fiyat alın.

Trafik Sigortası
2018 1.0 Comfortline
Tramersiz
3. Sigorta (%45 hasarsızlık var)
En uygun Sompo da çıktı 1458 tl
(Kk 6 taksit)
Geçen sene ki poliçem 426 tl idi 😭
Yaşım 34, İkametgah ve Plaka Kayseri

Screenshot_2022-06-10-10-38-15-79.png

@Kysr038 hocam benim de 3.sigortam ama hasarsızlık indirimim %15 çıkıyor neden farklı acaba? Birde benim geçen yılki sigortamda da %15ti, bu yıl artması gerekmez miydi? Neden artmamış ki?

@Kysr038 hocam benim de 3.sigortam ama hasarsızlık indirimim %15 çıkıyor neden farklı acaba? Birde benim geçen yılki sigortamda da %15ti, bu yıl artması gerekmez miydi? Neden artmamış ki?
Bundan önceki araçtan devreden hasarsızlık indirimi de olabilir belki benim ki. 5 seneye yakın da oradan var hasarsızlığım. Bir kere eşim kaza yaptı onda da karşı taraf yüzde 100 suçlu idi. Bizim sigorta etkilenmedi.

Sigortanızı nereden yaptırıyorsunuz? Belki onlar fikir verebilir şuradan diye

Geri
Üst Alt