Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde bir eğitim uçağı Bursa’da bir mahalleye düştü ve bu ölümlü bir kaza,maddi hasarlara sebep oldu.

Soru şu;
Aracınızın üstüne bir hava taşıtı düşerse kaskonuz karşılar mı? Bence düşünen çok olmuştur.
Genel şartların
(özel sartlar degil yani + genisletilmis kasko olmasına gerek yok

(B) maddesinde

Her türlü "CİSİM" çarpması teminat altındadır yazıyor

Göktaşı , ufo , uçak, helikopter, iha siha , , yamaç paraşütü, avcı kuşlar ın saldırısı (sorti) CİSİM teminatına giriyor

Genel şartların
(özel sartlar degil yani + genisletilmis kasko olmasına gerek yok

(B) maddesinde

Her türlü "CİSİM" çarpması teminat altındadır yazıyor

Göktaşı , ufo , uçak, helikopter, iha siha , , yamaç paraşütü, avcı kuşlar ın saldırısı (sorti) CİSİM teminatına giriyor
Bunun tartışmasını bizzat şirketlerle yaşayanlar ve açıkca yazılması üzerine de itirazlar mevcut.Nasıl ki konut sigortalarında bu gözle görülür şekilde yazıyorsa aynısını kaskodan beklemekteler.

Bunun tartışmasını bizzat şirketlerle yaşayanlar ve açıkca yazılması üzerine de itirazlar mevcut.Nasıl ki konut sigortalarında bu gözle görülür şekilde yazıyorsa aynısını kaskodan beklemekteler.
Hocam şimdi genişletilmiş muafiyetsiz kasgo yaptırdık.
Araca uçak düştü, apartmandan saksı düştü. kasgo karşılamayacak mı.
illa yazdırmakmı gerekiyor.

Hanım evde içme şu zıkkımı dedi siz de tuborg kırmızıyı tuzlu fıstığı aldınız evin önünde park halindeki arabaya oturdunuz tam fıstık kabukları koltuğa düşmesin poşet açıyım derken eğitim uçağı sokağın başına düşüyor kopan kanat parçası da motor bloğunun üstüne saplanıyor.
Olay alkollüyken cisim çarpmasına girdi ama literatürde belki de ilksiniz yani işin özeti adamların her olasılığı yazacak durumu yok oradaki genişletilmiş ibaresi kapsayıcı bir anlam ifade ediyor. Dikkat edilmesi gereken yerler muafiyet uygulanmıştır diye belirtilir, en önemlisi mali mesuliyet tutarı çoğu kişi poliçe tutarı uygun olsun diye bilerek ya da bilmeyerek düşük tutuyor asıl mağduriyet o kısımdan oluşuyor.

Ön bilgi olması açısından 24 Nisanda 2013 Golf 1.4 TSİ 122 HP BMT DSG Aracım için aldığım Sigorta ve Kasko fiyatlarını aşağıya ekliyorum. (İMM 1.000.000 ve 3. Kademe Hasarsızlık uygulanan fiyatlardır.)

...... plakalı aracın trafik sigortası fiyat sonuçları.

Neova Trafik Fiyatı 1147,12 TL
Ray Trafik Fiyatı 1170,4 TL
Sompo Trafik Fiyatı 1190,3 TL
HDI Trafik Fiyatı 1195,04 TL
Allianz Trafik Fiyatı 1220,13 TL
Axa Trafik Fiyatı 1230,14 TL
Şeker Trafik Fiyatı 1230,89 TL
Türk Nippon Trafik Fiyatı 1231,2 TL
Zurich Trafik Fiyatı 1231,58 TL
Eureko Trafik Fiyatı 1231,8 TL
Unico Trafik Fiyatı 1231,90 TL
Mapfre Trafik Fiyatı 1231,92 TL
Ak Trafik Fiyatı 1232,00 TL
Ana Trafik Fiyatı 1232,00 TL
Ankara Trafik Fiyatı 1232,22 TL
Anadolu Trafik Fiyatı 1232,45 TL
Generali Trafik Fiyatı 1232,45 TL
Magdeburger Trafik Fiyatı 1305,34 TL
Quick Trafik Fiyatı 1330,90 TL
Bereket Trafik Fiyatı 1346,35 TL
Türkiye Trafik Fiyatı 1355,19 TL
Corpus Trafik Fiyatı 1363,25 TL

----------------------------

....... plakalı aracın kasko fiyat sonuçları.

Bereket Kasko Fiyatı 3603,96 TL
Ankara Kasko Fiyatı 3717,55 TL
Türkiye Kasko Fiyatı 3792,08 TL
Neova Kasko Fiyatı 4235,81 TL
Allianz Kasko Fiyatı 4389,81 TL
Türk Nippon Kasko Fiyatı 4433,55 TL
Mapfre Kasko Fiyatı 4692,29 TL
Gulf Kasko Fiyatı 4685,98 TL
Axa Kasko Fiyatı 4957,01 TL
Groupama Kasko Fiyatı 5127,35 TL
Anadolu Kasko Fiyatı 5510,00 TL
Ak Kasko Fiyatı 5944,57 TL
HDI Kasko Fiyatı 6161,99 TL
Magdeburger Kasko Fiyatı 6345,09 TL
Orıent Kasko Fiyatı 6369,35 TL
Koru Kasko Fiyatı 7590,10 TL
Sompo Kasko Fiyatı 8515,42 TL
Quick Kasko Fiyatı 8744,06 TL
Doğa Kasko Fiyatı 8992,65 TL
Hüseyin hocam,
30.03.2022 tarihinde imzadaki araç için Vdf den Groupama Kasko yaptırdım, genişletilmiş kasko süper oto sigorta poliçesi diye geçiyor, imm 1 milyon ve poliçe tutarı 2324 tl, Vdf den teklif almanızı öneririm.
Saygılar.

Hüseyin hocam,
30.03.2022 tarihinde imzadaki araç için Vdf den Groupama Kasko yaptırdım, genişletilmiş kasko süper oto sigorta poliçesi diye geçiyor, imm 1 milyon ve poliçe tutarı 2324 tl, Vdf den teklif almanızı öneririm.
Saygılar.
VDF nin dışarda sigortacınıza yaptıracağınız sigortadan daha uyguna aynı şartları vermesi mümkün değildir.
@mufayu ne dersiniz hocam?

Hava taşıtları için ibare yok hocam.Raylı sistemleri dahil ederken hava taşıtlarını katmadıkları için akıllarda boşluk var hissi uyandırıyor.dahil edilebilmesi için görüşler fazla.

VDF nin dışarda sigortacınıza yaptıracağınız sigortadan daha uyguna aynı şartları vermesi mümkün değildir.
@mufayu ne dersiniz hocam?
Keçi harici mutabıkım hocam.Acente ile Karşılıklı konuşarak kendiniz için modüler bir poliçe hazırlayabilirsiniz ,vdf’nin yapacağı tüm işlemleri bir acente de yapabilir.Fiyat anlamında aynı teminat farklı fiyat asla olamaz.Olursa acentenize durumu bildirip aynı fiyatı şirketten alabilirsiniz.Olayın bir farklı boyutunu aktarayım.
Karşılaştırma yaparken önce aracınızın modelini,paketini kontrol ediniz.Farklı tip girebiliyorlar(daha çok yeni tescil araçlarda)

Gecen ay gelen

%2,5 her ay otomatik zam tarifesine ek

Bugünde haziranda extra %25 zam kararı alınmıs trafik sigortasına

En düşük tarife 1650 olacak haziranda

Şubat 2021 trafik sigortam 460 liraydı
Şubat 2022 1230 oldu (3 katına)

Şubat 2023 2400-2650 arası olacak muhtemelen (6 katına)

Fazla keder yapmayın

6 katına da çıkar
60 katına da

Vatan
Milllet
Adapazarı

Gerisi fani dünya

Son düzenleme:
Taze taze ekran görüntüsüyle geldim

• 2013 1.2 tsi 06 plaka ikametgah Kayseri
  • Yaş 34, araç 5 yıldır bende ve 5 yıldır kazasız, Ondan önce 5 trameri var ama toplamı 5 bin tl yi geçmiyor
  • En son kazam; 2015 yılında şirket aracını direğe sürtmüştüm kasko yapmıştı onu. Ondan başka yok.
  • Trafik cezam; en son 2020 Şubat kırmızı ışıkta geçmişim, 2013 Mayıs hız cezası var bir de, başka yok.
Gelelim tekliflere, plaka Kayseri olsa biraz daha düşerdi belki...

Screenshot_2022-05-17-20-03-43-75.png

Keçili site bu fiyatların 50 ila 80 tl daha altına da iniyor, (karta sonradan iade yöntemiyle)

Taze taze ekran görüntüsüyle geldim

• 2013 1.2 tsi 06 plaka ikametgah Kayseri
  • Yaş 34, araç 5 yıldır bende ve 5 yıldır kazasız, Ondan önce 5 trameri var ama toplamı 5 bin tl yi geçmiyor
  • En son kazam; 2015 yılında şirket aracını direğe sürtmüştüm kasko yapmıştı onu. Ondan başka yok.
  • Trafik cezam; en son 2020 Şubat kırmızı ışıkta geçmişim, 2013 Mayıs hız cezası var bir de, başka yok.
Gelelim tekliflere, plaka Kayseri olsa biraz daha düşerdi belki...

Ekli dosyayı görüntüle 58129

Keçili site bu fiyatların 50 ila 80 tl daha altına da iniyor, (karta sonradan iade yöntemiyle)
Fiyatlamaya direkt ikametgah etki ediyor artık.6yaş altında çocuk varsa Ray,trafik sigortasında indirim yapıyor hatta kaskoda da fiyat yakalarsanız kaskoyu yaptığınız için de ayrıca trafikte de indirim yapıp bir de taksit yapıyor.Taksit yapan firmalar yok denecek kadar az

Fiyatlamaya direkt ikametgah etki ediyor artık.6yaş altında çocuk varsa Ray,trafik sigortasında indirim yapıyor hatta kaskoda da fiyat yakalarsanız kaskoyu yaptığınız için de ayrıca trafikte de indirim yapıp bir de taksit yapıyor.Taksit yapan firmalar yok denecek kadar az
Plakanın bir önemi kalmamasına sevindim hocam👍

Taksit bazılarında 6 taksit var bazıları tek çekim. Zorda kalırsak taksit konusunda e n p a r a dan çekip taksite bölüyoruz. Yine öylr yapacağız.

Evet Ray sigortanın 6 yaş altı çocuklara indirimini kullanacaktım geçen sene, bir baktım imm komik bir rakama düştü, değişmiyordu da vazgeçmiştim öylece...

Her ay yüzde 25 zam geliyor ya ne olacak bunun sonu, seneye aynı sigortayı 4 katı fiyatına mı yaptıracağız.

Geçen seneki 413 liraymış bu sene 3 katına çıkmış gerçi, benimki de boşa serzeniş..

Geri
Üst Alt