Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

13 ocakta kaskomu yeniledim.
%30 hasarsızlık indirimiyle sorgulama yaptığımda 12.400 tl gibi zürih sigortadan en iyi orijinalli parça servis cam vs. olarak teklif alabiliyordum.
bu yıl şöyle bir kasko yapmaya karar verdim,''kaza yapmadığınızda primin yarısını ödemeli olan kasko'' diye ACNTÜRK sigorta firmasından her şeyiyle orijinal olarak 6850 TL'ye yaptırdım.bu firma yeni kurulan sigorta acentelerinin oluşturduğu havuz bir şirketmiş.yetkili servis anlaşması olan her zaman aracımı götürdüğüm Tamaş'ı arayıp firma hakkında bilgi aldım.olumsuz bir şey söylemeyince bu firmadan kaskomu yeniledim.
bu kasko tipinde 1.aydan 9. aya kadar herhangi bir kaza yapmanız durumunda kaskodan faydalanmak istediğinizde bir 6850 tl daha ödemeniz gerekiyor.
bakalım böyle bir kasko yaptırdım,eğer hiç bir şekilde bir hasar olmaz ise paramın yarısı cebimde kalacak.

Denemek lazım , yada denemeden olmaz.

Farklı bir sistem.
Diğer kaskolarda poliçe süresince bir defa cam far değişimi durumununu hasar olarak görmüyorlar. Gerçi hasarsızlığı etkilemiyor demek daha doğru olacak.
Bu durum bu kaskoda geçerli mi?

Bir diğeri de kusurun sizde olmadığı durumda da yarı ücreti ödemek durumu oluşuyor mu? (Hiçbir şekilde kaza durumu olmaması isteniyor ancak net bilgi var mı?)
hayır oğuz,bu kaskoda kaza tanımına girip ödenmesi istenen prim için şunların olması gerekiyor.
çarpma çarpılma,çarpışma,devrilme,manevi tazminat,hukuksal koruma,koltuk ferdi kaza sigortası,cam kırılması,imm,ikame araç ve ücretsiz avrupa birliği ülkeleri teminatı.
bunlardan herhangi biri olduğunda haklı veya haksız sigortadan tazminat talebinde bulunulduğunda bu prim isteniyor.
bunlardan geriye kalan diğer teminatlar için hiçbirşey istenmiyor.
yılda 1 kez cam ve far değişimi yok.
mini onarım var.
detaylı bir şekilde bakmak isteyenler için kasko firmasının linkini bırakıyorum.

https://acnturk.com.tr/urunlerimiz/kaza-yaparsan-ode-kasko-sigortasi

Denemek lazım , yada denemeden olmaz.
2 sene önce kaskom var iken 2 defa kazam oldu,birinde karter yoldaki taşa çarpmıştı.diğeri ise sağ tekerden kaldırıma çarpma sonucu motor ile alt takımlarda hasar oluşmuştu. tüm onarımı yetkilide yaptırmıştım.
bundan sebep haliyle çok yüksek kasko poliçesiyle karşılaştım.
dar kasko yaptırıp hasarsızlık indirimim tekrar oluşsun diye böyle bir yıl geçiş yaptım.şükür hiç kazam olmadı.
bu senede böyle bir kasko deneyeyim hem maliyet azalmış olur, hemde nasıl olsa kaskom var diye rahatlık tuzağına kolay düşmemiş olurum.dahada dikkatli olurum.Kaza yaparsakta canımız sağolsun denedik olmadı diyip primi yatırırız.

2 sene önce kaskom var iken 2 defa kazam oldu,birinde karter yoldaki taşa çarpmıştı.diğeri ise sağ tekerden kaldırıma çarpma sonucu motor ile alt takımlarda hasar oluşmuştu. tüm onarımı yetkilide yaptırmıştım.
bundan sebep haliyle çok yüksek kasko poliçesiyle karşılaştım.
dar kasko yaptırıp hasarsızlık indirimim tekrar oluşsun diye böyle bir yıl geçiş yaptım.şükür hiç kazam olmadı.
bu senede böyle bir kasko deneyeyim hem maliyet azalmış olur, hemde nasıl olsa kaskom var diye rahatlık tuzağına kolay düşmemiş olurum.dahada dikkatli olurum.Kaza yaparsakta canımız sağolsun denedik olmadı diyip primi yatırırız.

Bende en son kaskoda (9 subatta bitecek)

EKO-Akkasko denedim mesela

Aslında başına kaza gelmeden , reel anlamda hicbir kasko denenmiyor / verdigin primle kalıyorsun

Eko akkasko nedir?

Sadece anlaşmalı servis
Ama ısrarla yetkiliye gidicem diyorsan
Yetkili serviste çıkacak faturanın %50 si araç sahibine ait)

Kaza falan olmadı tamam.
Olsaydıda deneyecektik özel servisleri

Bu sene

Yetkili+ özel servis hepsini iceren teklifler gayet makul çıktı

Böyle bi durum varken , eko-akkaskoyu şutlarım tabi yeni yapılacak kaskoda.işim olmaz eko akkaskoyla falan

Gerci eko olmayana da (full olan)

12 bin teklif ediyor akkasko .....

Haydin güle güle size sabancı grubu
Sizlen işimiz bitti

@memin iyi çalışılmış bir sigorta türü. Mantıklı.
İnce detaylar linkte gayet belirtilmiş.
Olası kazada kaskodan yaptırırım karşı taraf ne yaparsa yapsın durumunu frenliyor. Alternatif çözümler üretme düşüncesi(cepten mi yaptırsam yarı parayı ödeyip kaskodan mı yaptırsam ) gibi bir durum da var.

Yaza doğru bir teklif alalım..

@memin iyi çalışılmış bir sigorta türü. Mantıklı.
İnce detaylar linkte gayet belirtilmiş.
Olası kazada kaskodan yaptırırım karşı taraf ne yaparsa yapsın durumunu frenliyor. Alternatif çözümler üretme düşüncesi(cepten mi yaptırsam yarı parayı ödeyip kaskodan mı yaptırsam ) gibi bir durum da var.

Yaza doğru bir teklif alalım..
ben ilk duyduğumda ne yalan söylim kulağıma çok hoş geldi.gerçekten fütüristik bir yaklaşım olmuş.

Başa kaza bela pert sel deprem çalınma geldiginde
Hangi sigorta şirketi haysiyetli delikanlı imiş?

Ancak o zaman anlayabiliriz ?

Yukardaki durumlar olmadığı sürece
Ödeyip geciyoruz primleri .

Sosyetik fiyatlı Axa , allianz , anadolu , hadi ak sigortayıda dahil edelim.

Kasko bunlardan yapıldıgında?

Araç pert durumunda bu sirketler araç piyasa degerinin ümüğünü sıkmadan en geç 1,5 ay icinde paranızı ödüyormu?

Yada yukarda @memin in bahsettigi bu yeni sigorta şirketi + digerleri (neova , nippon , sompo, zurich , hepiyi, hdi ,mapfre , ray vsvsvs) kurnazlığa yatıp aracın emsal bedelini full kırpıp al kardesim şu parayı benden bu kadar deyip kaçıyor mu

+++ Bu pert olaylarında aracın hurda bedelinde katakulliler de fix oluyor.
Hurdayı araç sahibine bırakıp ödeyecegi pert bedelinden hurda bedelini düşmeye çalışanlar.

Hurda kendilerinde kalsa da Hurda bedelini çok düşük gösterip , burda ettigi zararı, araç sahibine ödeyeceği paradan kesenler?

Çalınma durumunda

Adli+emniyet sürecini bekleyip , araç sahibini 7-8 ay oyalanlar

Kaza tamir sürecinde , parça tamir+degişim onayı bekliyoruz deyip aracın yetkili serviste günlerce yatmasına sebeb olan şirket prosedürleri.

Bunların hepsi hangi sigorta sirketinde pürüzsüz ilerliyor

Anca kaza yapan , aracı çalınan , selde pert olan birileri en iyi bilir (@metinkar)

Ben 23 yıldır kaza yapmadım araba çaldırmadım , sele maruz kalmadım ...hiç bilmiyorum. Hangi sigorta sirketi delikanlı acaba

Kaskoda Son karar bu şekilde olacak gibi.

100 bin Düdük imm li kasko (Zürich)

(Tüm yetkili + özel servisler dahil)

Üzerine 10 milyon İMM (neova)

Toplam 5000 e bu kasko+imm işini bitirirken

Silah zoruyla yaptırdığımız (3400 e yaptırdım 9 ocakta)
Zorunlu trafik sigortasının her kuruşu haram olsun kimin cebine giriyorsa
IMG_20240125_172853.jpg

İmm,,,

IMG_20240125_173006.jpg

• Beğen
Tepkiler: SCC
Kaskoda Son karar bu şekilde olacak gibi.

100 bin Düdük imm li kasko (Zürich)

(Tüm yetkili + özel servisler dahil)

Üzerine 10 milyon İMM (neova)

Toplam 5000 e bu kasko+imm işini bitirirken

Silah zoruyla yaptırdığımız (3400 e yaptırdım 9 ocakta)
Zorunlu trafik sigortasının her kuruşu haram olsun kimin cebine giriyorsa
Ekli dosyayı görüntüle 72429

İmm,,,

Ekli dosyayı görüntüle 72430
Hocam hep online olarak mı yaptırdınız?

Hocam hep online olarak mı yaptırdınız?
9 şubatta bitiyor kasko. Daha henüz yaptırmadım

2 günde bir sigortam netten kontrol ediyorum fiyatları / en düşük / en mantıklı teklifler bunlar şu an için.

Tefeci axa, allianz , anadolu, ak sigorta +12 bin fiyat çıkarıyor. Ayıptır . Benim 23 yıldır kaza yapmadığımı birtek zurich sigorta mı anlayabiliyor (risk analizi)

Hocam bu online sistemler sigortam.net ve ya diğeri koalay.com bu sitelerden kasko ya da trf sig. yaptırmak doğru bir hamle mi olur ya da sadece fiyat kıyaslamak için mi bakılıyor bu tarz sitelere. Yıllardır memleketimdeki sigortacımdan yaptırdım hep kasko ve trf sigortasını. Merak ettiğim şey bir kaza durumunda online sistemler üzerinden yapılan kaskoda bir sıkıntı yaşanır mı? Bunu deneyimleyen oldu mu acaba?

Hocam bu online sistemler sigortam.net ve ya diğeri koalay.com bu sitelerden kasko ya da trf sig. yaptırmak doğru bir hamle mi olur ya da sadece fiyat kıyaslamak için mi bakılıyor bu tarz sitelere. Yıllardır memleketimdeki sigortacımdan yaptırdım hep kasko ve trf sigortasını. Merak ettiğim şey bir kaza durumunda online sistemler üzerinden yapılan kaskoda bir sıkıntı yaşanır mı? Bunu deneyimleyen oldu mu acaba?
İnternetten yada acentedan Plaka ve tc kimlik üzerinden yapılan tüm kasko + trafik sigortalar zaten e-devlet e yansıyor (yansımak zorunda)

Bu nedenle sorun yok
Yapıldığı gün sonrası
E devlete yansımazsa bir sorun/hile var demektir.

Trafik: 3600₺ Türkiye Sigorta
Kasko: 7000₺ Axa Sigorta (Eski Groupama)
İmm 5 milyon. Hasarsızlık indirimi %60. En kapsamlı paket.

Aralık ayında trafik, kasko, sağlık sigortalarını neredeyse geçen seneyle aynı rakamlara yeniledim. Şimdiye kadar malum hasarsızlık “indirimini” hiç görmemiş olsam da sigortalar ikiye katlayarak giderken bu sene sabit kalması şaşırttı.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Geçen hafta kardeşimin sıfır aracına sigortam net’ten trafik sigortası yaptıralım dedik. Ödeme yaparken benim kredi kartı bilgilerimi yazdığı için nasıl başardılarsa poliçeyi araç benimmiş gibi benim adıma düzenlemişler. Kendi hatalarından kaynaklı sorunu düzeltebilmeleri için 5 gün uğraştım. Kimse de demiyor ki hata bizim, müşteriyi mağdur etmeden çaresine hızlıca bakalım. Böyle saçma bir sorunda bu kadar uğraştırıyorlarsa kaza bela durumunda neler oluyordur kim bilir…

Geçen hafta kardeşimin sıfır aracına sigortam net’ten trafik sigortası yaptıralım dedik. Ödeme yaparken benim kredi kartı bilgilerimi yazdığı için nasıl başardılarsa poliçeyi araç benimmiş gibi benim adıma düzenlemişler. Kendi hatalarından kaynaklı sorunu düzeltebilmeleri için 5 gün uğraştım. Kimse de demiyor ki hata bizim, müşteriyi mağdur etmeden çaresine hızlıca bakalım. Böyle saçma bir sorunda bu kadar uğraştırıyorlarsa kaza bela durumunda neler oluyordur kim bilir…
Tahmin ettiğim gibi…

Geri
Üst Alt