Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Trafik sig. 9 ocakta

Sistem 15 gün önceden açıldığı için
Bugün itibariyle trafik sig teklifi alabildim internetten

En düşük 2.988 sompo.

Kasko da sistem 30 gün kala
Trafikte 15 gün kala açılıyor (bilgilendirme olsun)
Gece yarısından önce -teklif balkabağına dönüşmeden- yaptırmak makbul...
Biraz oyalanınca aynı fiyatlar çıkmıyor
(başıma geldi)

Ekleme: Keçili site mi ? Bir miktar kendi iskontosu oluyor, karta iade ediyor 2 hafta içinde

(başıma geldi)

Ekleme: Keçili site mi ? Bir miktar kendi iskontosu oluyor, karta iade ediyor 2 hafta içinde
Aynen..

Netten Verilen Fiyatları analiz edip

Benim sigortacıyı aradım

31 inden önce yapsakmı dedim?

Ocak zamlı hali bunlar zaten dedi?

Sigortacılık sektöründe ertesi ayın zamlı fiyatları o ayın 20 sinden itibaren revize ediliyor falan dedi.

Neyse bekleyelim 9 unu

Sanırım bu sene trafik sigortasında herkese en uygun fiyatı sompo veriyor 😅 ben de somondan 3027 liraya yaptırdım. Kaskoyu online olarak yaptıracaktım ama cesaret edemedim. Kaskoda da en uygun fiyatı allianz dan aldım ama servisin hasar kısmı ile görüştüm. Bir zamanlar allianz ödemelerde problem çıkarıyordu deyince bir tık üstü teklif veren Neova dan 250bin imm li olarak 7222 liraya yaptırıp üstüne de yine neovadan 1139 tl ye sınırsız imm yaptırdım.

(başıma geldi)

Aynen öyle oldu!

25 aralıkta trf. Sig. teklif

Sompo : 2899 idi

Şu an 3560

Demekki beklememek lazımmış

Benim sigortacıya da sövücem

Gelen zam geldi başka zam gelmez demişti

Aynen öyle oldu!

25 aralıkta trf. Sig. teklif

Sompo : 2899 idi

Şu an 3560

Demekki beklememek lazımmış

Benim sigortacıya da sövücem

Gelen zam geldi başka zam gelmez demişti
🤦 Ne yazık ki

madgeburger diye yeni bir firma buldu bana sigortacım 27 aralıkta kaskoyu yaptırdım 11.100₺ 2 yıl hasarsızlık indirimi ile bu firmayı daha önce duyan bilen varmı?

Bugün

Trf. sigorta

3419 tl

Ethica 6 taksit

Kasko da böyle teklifler var.

2017 tdi manuel high

23 yıldır kaza tramer kaydı yok

İmm yi 5 milyon yapıp

6200 e falan tav olucaz
gibi

IMG_20240120_132944.jpg

13 ocakta kaskomu yeniledim.
%30 hasarsızlık indirimiyle sorgulama yaptığımda 12.400 tl gibi zürih sigortadan en iyi orijinalli parça servis cam vs. olarak teklif alabiliyordum.
bu yıl şöyle bir kasko yapmaya karar verdim,''kaza yapmadığınızda primin yarısını ödemeli olan kasko'' diye ACNTÜRK sigorta firmasından her şeyiyle orijinal olarak 6850 TL'ye yaptırdım.bu firma yeni kurulan sigorta acentelerinin oluşturduğu havuz bir şirketmiş.yetkili servis anlaşması olan her zaman aracımı götürdüğüm Tamaş'ı arayıp firma hakkında bilgi aldım.olumsuz bir şey söylemeyince bu firmadan kaskomu yeniledim.
bu kasko tipinde 1.aydan 9. aya kadar herhangi bir kaza yapmanız durumunda kaskodan faydalanmak istediğinizde bir 6850 tl daha ödemeniz gerekiyor.
bakalım böyle bir kasko yaptırdım,eğer hiç bir şekilde bir hasar olmaz ise paramın yarısı cebimde kalacak.

13 ocakta kaskomu yeniledim.
%30 hasarsızlık indirimiyle sorgulama yaptığımda 12.400 tl gibi zürih sigortadan en iyi orijinalli parça servis cam vs. olarak teklif alabiliyordum.
bu yıl şöyle bir kasko yapmaya karar verdim,''kaza yapmadığınızda primin yarısını ödemeli olan kasko'' diye ACNTÜRK sigorta firmasından her şeyiyle orijinal olarak 6850 TL'ye yaptırdım.bu firma yeni kurulan sigorta acentelerinin oluşturduğu havuz bir şirketmiş.yetkili servis anlaşması olan her zaman aracımı götürdüğüm Tamaş'ı arayıp firma hakkında bilgi aldım.olumsuz bir şey söylemeyince bu firmadan kaskomu yeniledim.
bu kasko tipinde 1.aydan 9. aya kadar herhangi bir kaza yapmanız durumunda kaskodan faydalanmak istediğinizde bir 6850 tl daha ödemeniz gerekiyor.
bakalım böyle bir kasko yaptırdım,eğer hiç bir şekilde bir hasar olmaz ise paramın yarısı cebimde kalacak.
Farklı bir sistem.
Diğer kaskolarda poliçe süresince bir defa cam far değişimi durumununu hasar olarak görmüyorlar. Gerçi hasarsızlığı etkilemiyor demek daha doğru olacak.
Bu durum bu kaskoda geçerli mi?

Bir diğeri de kusurun sizde olmadığı durumda da yarı ücreti ödemek durumu oluşuyor mu? (Hiçbir şekilde kaza durumu olmaması isteniyor ancak net bilgi var mı?)

Son düzenleme:

Şu hayat pahalılığında bedava fiyat vermişler, keşke bana da böyle çıksa :(

9 ocakta 3400 den yaptırdığım trafik sigortasının yanında

5.500 lük kasko evet iyi bir tutar gibi duruyor. (Neova imm 3 milyon)

İmm yi 5 milyona yükseltmek şart gibi. (6000-6200 e bitecek gibi o zaman da)

İkame araç yok (istemiyorum zaten)
Cam muadil yani orjinal degil hasar olursa(27 yıldır trafikteyim cam hasarım olmadı hic bundan sonra + 25 yıl daha cam hasarsızlıgı ihtimalim yine yüksek)

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt