Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

2018 1.0 tsi için

Zurich sigorta 5346 tl 9 taksit
1m imm
Tüm yetkili ve özel servisler
Orjinal cam ve muafiyetsiz
İkame araç yılda 2 defa 15er gün

(Limitsiz imm için ek poliçe tutarı da 861 tl neova)

Aynı şirketin bir de 3730 liraya teklifi var
İmm 100 bin
Tüm yetkili ve özel servisler
Muadil cam ve muafiyetli
İkame araç yok.

Fiyat çok iyi, ikame araca da ihtiyacımız yok ama cam orjinal değil.

Sigortalı Zurich Anlaşmalı Cam servislerini kullanması durumunda hizmet için herhangi bir ödeme yapmayacaktır. Diğer servislerden alınan onarım/değişim hizmetlerinde ise Sigortacı toplam ödenecek tazminat tutarı üzerinden %25 oranında, asgari 500 TL muafyet kesintisi uygulayacaktır.
Anlaşmalı yere gidilirse, muadil camda ücret alınmıyor.

Son düzenleme:

2015 1.4 tsi comfortline

kasko; turkiye sigorta, genisletilmis kasko, 2 m imm, yetkili servis ve orjinal cam muafiyetsiz, 2x7 gun ikame 7836₺

zts; neova sigorta 3690₺

hasarsizlik 6. basamak, kamu personeli, sehir kayseri

2016 1.2 TSI,
Orijinal parça - yetkili servis,
Muafiyetsiz orijinal cam,
2x7 ikame araç
İMM 2,5 milyon
Ray Sigorta (Sigortam.net)
6200 TL

Son 7 yıldır kasko poliçelerimi ana firmalar(Ak Sigorta, Axa, Anadolu, Mapfre vb. ) haricinde hiç kestirmemiştim.
Geçtiğimiz sene 3300'e kestirdiğim poliçeye bu sene 8000 fiyat verdi Aksigorta ve yollarımız ayrıldı 🥹 3 senedir aynı şirketten yapılmasına ve hasarsızlık indirimi en yüksek kademede olmasına rağmen.

Aksigorta'da İMM sınırsız iken 2,5 milyona çekerek Ray sigorta tercih ettim. Umarım sıkıntı yaşamam.

2016 1.2 TSI,
Orijinal parça - yetkili servis,
Muafiyetsiz orijinal cam,
2x7 ikame araç
İMM 2,5 milyon
Ray Sigorta (Sigortam.net)
6200 TL

Son 7 yıldır kasko poliçelerimi ana firmalar(Ak Sigorta, Axa, Anadolu, Mapfre vb. ) haricinde hiç kestirmemiştim.
Geçtiğimiz sene 3300'e kestirdiğim poliçeye bu sene 8000 fiyat verdi Aksigorta ve yollarımız ayrıldı 🥹 3 senedir aynı şirketten yapılmasına ve hasarsızlık indirimi en yüksek kademede olmasına rağmen.

Aksigorta'da İMM sınırsız iken 2,5 milyona çekerek Ray sigorta tercih ettim. Umarım sıkıntı yaşamam.
Ekstra İmm ye ihtiyacınız varsa neovadan ek poliçe düzenleyebilirsiniz limitsiz imm olarak

Bende bugün yeniledim.
KASKO TEKLİFLERİ
20,700 TL SOMPO SİGORTA
23,718 TL ACN SİGORTA
23,921 TL HDI SİGORTA
26,973 TL MAPFRE SİGORTA
27,989 TL AK SİGORTA
28,150 TL RAY SİGORTA
29,900 TL TÜRKİYE SİGORTA
34,831 TL UNICO SİGORTA
37,280 TL ANAOLU SİGORTA
40,621 TL BEREKET SİGORTA
46,906 TL ALLİANZ SİGORTA
49,945 TL MAGDE SİGORTA
56,320 TL AXA SİGORTA
Kasko Değeri ; 2,890,000 TL
İMM sınırı olmaksızın sompo sigortadan yaptırdım.

Ekstra İmm ye ihtiyacınız varsa neovadan ek poliçe düzenleyebilirsiniz limitsiz imm olarak
Yeterli gelir diye düşündüm hocam, 2,5 milyon TL İMM karşı araç için kasko değeri olarak yaklaşık 5 milyon TL'ye varan bir koruma sağlıyor, biraz daha temkinli kullanacağız bu sene.☺️

Bireysel olarak çalışan bir acenteden 12.06.2023 tarihinde alınan fiyat.
Kasko ALLİANZ ( 11.700 ₺) Taksitli
Yaşım:
40
İkamet: İstanbul
Plaka: 34
Araç: 2013 Golf - Highline BMT Triptonic DSG
Sigortalılık Geçmişi: 22 yıldır araç kullanıyorum. Şahsıma ruhsatlı ilk aracım 2013 tarihinde oldu. Allah'a çok şükür kaza yapmadım. Kaskoyu devreye sokacak hiçbir durumda da kalmadım.

• Hasarsızlık indirimi: %65,5
  • İmm: 2,5 milyon
  • Poliçede cam dahil hiçbir alanda muafiyet yok.
  • İkame: 15x2
  • Hasarsızlık Koruma: Var
  • Anlaşmalı yetkili ve özel servis ( orj parça vs.)
  • Sürücü kısıtlamalı ( 2 kişi kullanabilir )

Not: Hasarsızlık koruma teminatı olmaz ise 10.500₺
Hasarsızlık koruma yok + ikame araç yok :9400 ₺

Geçen sene 2012 model citroenden bu araca geçiş yaptım. Kasko farkı 1700₺ ödedim. ( 6ay)
Bilgi olması açısından detaylıca yazmak istedim.
Kazasız sürüşler dilerim.

Konu açılmışken, bugün bir sigorta acentesinden kasko için teklif aldım. En düşük fiyatı Allianz firması verdi. 250bin imm (üstüne Neova sigortadan sınırsız imm ekleteceğim) 6bin lira teklif verdiler. Allianz'ın sitesinden teklif aldığımda ise 500bin immli olana 4600 lira fiyat çıkardılar. online poliçe yaptırmak ile acenteden yaptırmak arasında bir fark var mıdır? Daha önceden online poliçe yaptıran oldu mu?

Konu açılmışken, bugün bir sigorta acentesinden kasko için teklif aldım. En düşük fiyatı Allianz firması verdi. 250bin imm (üstüne Neova sigortadan sınırsız imm ekleteceğim) 6bin lira teklif verdiler. Allianz'ın sitesinden teklif aldığımda ise 500bin immli olana 4600 lira fiyat çıkardılar. online poliçe yaptırmak ile acenteden yaptırmak arasında bir fark var mıdır? Daha önceden online poliçe yaptıran oldu mu?

İmm sınırsız olmuyorsa?

Dipten en az kaç olmalı?

5 milyon aşağısı kurtarmaz sanki.

1-2-3 milyon imm artık enflasyona yenildi.

Bireysel olarak çalışan bir acenteden 18.12.2023 tarihinde alınan fiyat.
Trafik ALLİANZ ( 3400 ₺)
Yaşım:
40
İkamet: İstanbul
Plaka: 34
Araç: 2013 Golf - Highline BMT Triptonic DSG
Sigortalılık Geçmişi: 22 yıldır araç kullanıyorum. Şahsıma ruhsatlı ilk aracım 2013 tarihinde oldu. Allah'a çok şükür kaza yapmadım. Kaskoyu devreye sokacak hiçbir durumda da kalmadım.
Basamak: 8

Trafik sig. 9 ocakta

Sistem 15 gün önceden açıldığı için
Bugün itibariyle trafik sig teklifi alabildim internetten

En düşük 2.988 sompo.

Kasko da sistem 30 gün kala
Trafikte 15 gün kala açılıyor (bilgilendirme olsun)

Geri
Üst Alt