Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

hocam o şekilde de düşündüm burada okumuştum ama 5 milyon da iyi bir rakam .tabi ki Allah göstermesin üst düzey bir araçla kazaya karışmazsak 🙂
Hocam aradaki fark ile işi sınırsız halledebiliyordunuz . Onun için yazdım. 1 milyon a düşürseniz 495 tl düşüyormuş poliçeniz. İmm 100.000 düşürseniz muhtemelen 600 -650 düşerdi. Sınırsıza 500 verirdiniz. Bence bunu düşünebilrsiniz. Düzeltebilir sigortacanız.

Çok vermişsiniz neden öyle sigortası ? 2020 Golf 7.5 1.0 TSI aracımı 1550 ye sigorta yaptırdım. Araçta Acc-Kör Nokta-Katlanır ayna ve Rline direksiyon kaskoya ekli şekilde 5250 teklif çıktı AXA kasko.
Aracım şirketim üzerine olduğu için büyük ihtimalle normale göre daha fazla çıkıyor :(

merhaba herkese,
her ay farklı tarifelerle iyiden iyiye kafanız şişmeye başladı diye görüyorum yazılanlardan.Ne yazık ki sistem artık böyle devam edecek zira sigorta şirketleri hiçbir şekilde önünü görememekte.
geçen yılki fiyatlarla bu yılki fiyatlar arasında enflasyona oranla farkların olmasını artık şirketler normal karşılıyor.
siz geçen yıl aracınız 200.000tl iken 2.000tl’ye kasko yaptınız ve şirket o zamanlar için araç fiyatlarının en fazla %8-10 bandında bu seyirde devam edeceğini düşündü fakat bir sene içerisinde araçlarda takribi 2katına kadar geldi.O süre içinde pert olan araçlar için şirketler tarafında yandı gülüm keten helva dediler ve yıl içerisinde bu hesaplamalarında ne kadar yanıldıklarını anladılar.ekonominin de ne kadar öngörülmez olduğunu anlayıp geçen yıl ki zararlarını da plana katıp ona göre hesaplama yapmaya başladılar.
işin içinde olan biri olarak örneğin trafik sigortası fiyatları artarken inanın aynı oranda trafik hasarları artmaya başladı hem adet hem de maliyet olarak.
şirketler artık hesaplamalarında sürücü yaşı(min 30) araç segmenti araç marka modeli,sürücü ceza puanı,hatta aracın rengine göre bile hesaplamalarına değişik formüller yansıtmaya başladılar.
trafik sigortalarında bu kural yok tabiki.(2012-2013 yıllarına kadar olan bir uygulamaydı bu)
Bireysel kaskolar,tüzel şahıslara göre kabul edilebilir seviyelerde inanın.
2017 model passat 32.000tl ye kaskolandı(vergi kimlik).
2018model superb 27.650tl(vergi kimlik)
2022 s400 dizel-elk 238.000tl(100.000tl muafiyetli) var da var
2022 porsche benzinli 127.000tl
2022 yaris basic paket geçen ay 12.000tl(tc kimlik no)
bazı büyük şirketler artık uzun bir süre kasko ve konut sigortaları branşında faaliyet göstermeyi askıya aldı.Büyük şirketler böyleyse diğer şirketleri düşünemiyorum.
Şuan yeni sigorta şirketleri açılma furyası başladı.bir şirketin özsermayesini merak ettim,baktığımda 75m tl olduğunu gördüm.75passat parası aslında.mecburen ucuza kaçmak istiyorsunuz fakat seçtiğiniz şirketlere çok dikkat edin.zaman artık güçlü sermayesi olanın ayakta kalacağı zaman.Allah herkese bol kazanç versin,mantıklı kararlar alabileceği kolay alternatifleri olan seçenekler çıksın karşısına.Elinizden geldiğince ufak kaza dosyası açmamaya gayret gösterin hele ki ilk yıllarınızda.iyi geceler diliyorum

merhaba herkese,
her ay farklı tarifelerle iyiden iyiye kafanız şişmeye başladı diye görüyorum yazılanlardan.Ne yazık ki sistem artık böyle devam edecek zira sigorta şirketleri hiçbir şekilde önünü görememekte.
geçen yılki fiyatlarla bu yılki fiyatlar arasında enflasyona oranla farkların olmasını artık şirketler normal karşılıyor.
siz geçen yıl aracınız 200.000tl iken 2.000tl’ye kasko yaptınız ve şirket o zamanlar için araç fiyatlarının en fazla %8-10 bandında bu seyirde devam edeceğini düşündü fakat bir sene içerisinde araçlarda takribi 2katına kadar geldi.O süre içinde pert olan araçlar için şirketler tarafında yandı gülüm keten helva dediler ve yıl içerisinde bu hesaplamalarında ne kadar yanıldıklarını anladılar.ekonominin de ne kadar öngörülmez olduğunu anlayıp geçen yıl ki zararlarını da plana katıp ona göre hesaplama yapmaya başladılar.
işin içinde olan biri olarak örneğin trafik sigortası fiyatları artarken inanın aynı oranda trafik hasarları artmaya başladı hem adet hem de maliyet olarak.
şirketler artık hesaplamalarında sürücü yaşı(min 30) araç segmenti araç marka modeli,sürücü ceza puanı,hatta aracın rengine göre bile hesaplamalarına değişik formüller yansıtmaya başladılar.
trafik sigortalarında bu kural yok tabiki.(2012-2013 yıllarına kadar olan bir uygulamaydı bu)
Bireysel kaskolar,tüzel şahıslara göre kabul edilebilir seviyelerde inanın.
2017 model passat 32.000tl ye kaskolandı(vergi kimlik).
2018model superb 27.650tl(vergi kimlik)
2022 s400 dizel-elk 238.000tl(100.000tl muafiyetli) var da var
2022 porsche benzinli 127.000tl
2022 yaris basic paket geçen ay 12.000tl(tc kimlik no)
bazı büyük şirketler artık uzun bir süre kasko ve konut sigortaları branşında faaliyet göstermeyi askıya aldı.Büyük şirketler böyleyse diğer şirketleri düşünemiyorum.
Şuan yeni sigorta şirketleri açılma furyası başladı.bir şirketin özsermayesini merak ettim,baktığımda 75m tl olduğunu gördüm.75passat parası aslında.mecburen ucuza kaçmak istiyorsunuz fakat seçtiğiniz şirketlere çok dikkat edin.zaman artık güçlü sermayesi olanın ayakta kalacağı zaman.Allah herkese bol kazanç versin,mantıklı kararlar alabileceği kolay alternatifleri olan seçenekler çıksın karşısına.Elinizden geldiğince ufak kaza dosyası açmamaya gayret gösterin hele ki ilk yıllarınızda.iyi geceler diliyorum
Bu s400 bizim rusyadan aldığımız s400 mü? O ne fiyat oyle? Şaka bir yana kaskonun artması kişiyi bağlar . Yaptırırsın yaptırmazsın. Ama bir sigorta düşünün zorunlu. Taksit yok gibi bir şey çoğunda. Fiyatlar en az 2500 lere dayanmış. O zaman bu trafik sigortasını zorunluluktan çıkarsınlar sigorta şirketleride zarar etmesin. Yoksa trafik sigortası yapmak zorunlu mu ki şirketler açısından.
Zarar etmişler banane. Pandemide 1,5 yıl beredeyse araç çıkmadı dışarı . O zamanda müthiş bir kar ettiler. Dediler mi yahu biz çok kar ettik primlerin bir kısmını geri dağıtalım.
Bir sigortayı zorunlu yapıyorsan fiyatınıda zorunlu yapacaksın. Ama işte bize iteleme fiyat zorunlu.
Geçen seneki araç fiyatım 182.000 bu sene ki 362.000 görünürken geçen sene 392 odediğim fiyat şimdi neden 2800 çıkıyor. Biri 2 kat artarken diğeri neden 7 kat artıyor.
Trafik sigortası zorunlu olmasın ben o zaman görürüm şirketleri de .İşte yok yani . Zorunlu.

Senelik araba kiralamalarına herhalde çok seneler önce bakmısım hemen silelim mesajımızı :D

Son düzenleme:
Senelik araç kiralamak daha mantıklı olmuş.
Vergisi bakımı kaskosu sigortası topla senelik ücret ediyor zaten.Arabanın parası da cepte kalır.
Valla hosuma gitti böyle
Yemin ederim az önce aynı şeyi düşündüm. Ben aracın kredisi için zaten farklı farklı kredilere 5-6 bin lira ödüyorum artı sigorta artı kasko bakımı muayenesi vs vs hafta da 2 gün bindiğim aracın bana maliyeti... Eski patronum sıfır audisini galeriye sattı 6 ay sonra gitti aynı aracını senelik kiraladı hanımdan habersiz :)

2015 1.2tsi golf
trafik :hepiyi sigorta 2174 tl
kasko: allianz 5340 tl tuttu.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırabilen var mı sigorta şirketleri poliçe kesmiyor şu an sistemde fiyat veriyorlar ama poliçe kesen yok devletin Türkiye sigorta bile poliçe kesmiyor

Geri
Üst Alt