Çift U Led Tek U led farkı

Eyvallah Hocam Bilgi paylaşdıkça ve uzerine kondukça daha guzeldir. Bilgilerinizi bizlerle paylasmaya devam edin. Selamlar iyi Forumlar .

Üstadlar bir sorum var. Benim araç 1.6 tdi dsg comfortline. Sürüş konfor ve ışık paketi var. Highline almadığıma pişmanım. Yavaştan birkaç değişiklik yapayım istiyorum. 

Çift u led bi xenon 

arka led stoplar

led plaka aydınlatmaları

17" madrid veya dijon jant takımı

Farlar çıkma veya kaliteli replica olabilir. 

Orjinalleri 10bin liraya yakın tutuyor neredeyse. 

Bunlar için ne kadar bütçe ayırmam lazım?
Led plaka aydınlatması 9 dolar aliexpresste satılıyor

led stoplar 1600lira civarı serviste montoj dahil

çıkma dijon 1700-2000 arası lastiğine durumuna göre

Replika bi-xenon u led 1900-2200 arası xenon dahil

Bi-xenon hariç hepsini yaptım sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Led plaka aydınlatması 9 dolar aliexpresste satılıyor

led stoplar 1600lira civarı serviste montoj dahil

çıkma dijon 1700-2000 arası lastiğine durumuna göre

Replika bi-xenon u led 1900-2200 arası xenon dahil

Bi-xenon hariç hepsini yaptım sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Teşekkürler hocam bütçeyi toparlayabilirsem rahatsız ederim sizi. Baştan highline almak lazımmış bunu anladım. Sonradan daha pahalıya geliyor. Allahtan sürüş konfor ve ışık paketi var en azından birkaç bişey var teselli olarak :)  

Arkadaşlar golf u led farları Almanya dan bir arkadaşım getirdi parça kodları aşağıya yazdım üstünde beyın ve ampul yok tane fiyatı 1000 tl ile 1700 tl dir.

5G1941031  5G1941039              

5G1941031A  5G1941039A

5G1941032  5G1941040

5G1941032A  5G1941040A

5G1941033  5G1941043                         

5G1941033A  5G1941043A

5G1941033B  5G1941043E  B

5G1941034  5G1941044

5G1941034A  5G1941044A

5G1941034B  5G1941044E  B

5G1941751  5G1941753

5G1941751A  5G1941753A

5G1941752  5G1941754

5G1941752A  5G1941754A

Tesekkurler hocam. Hangi jantı önerirsiniz peki? 17" dusunuyorum.
Hocam bulabilirseniz şu 18'lerden alın derim. 16'yı 17 ile değiştirince pek fark olmaz.

Bu jant da Golf jantı. Passat'ta da var aynı jant. Marseille diye geçiyor. @yusuf hocamız da bilir.

fullsizeoutput_fa.jpeg

Hocam bulabilirseniz şu 18'lerden alın derim. 16'yı 17 ile değiştirince pek fark olmaz.

Bu jant da Golf jantı. Passat'ta da var aynı jant. Marseille diye geçiyor. @yusuf hocamız da bilir.

Ekli dosyayı görüntüle 11238
Hocam teşekkür ederim jant çok hoş duruyor ama ben 18" düşünmüyorum malum sebeplerden dolayı. 17 yeterli diye düşünüyorum. Orda da madrid kafama yattı dijon çok olduğu için sıradan oluyor. 

@riverside hocam bir de Serron Jant diye geçen az bilinen bir Golf jantı daha var. Bu jant da 18. Forumdan Emrah Hocamızın aracında da bu jantlardan mevcuttu. Çok güzel duran bir jant bu da.

fullsizeoutput_fc.jpeg

Hocam teşekkür ederim jant çok hoş duruyor ama ben 18" düşünmüyorum malum sebeplerden dolayı. 17 yeterli diye düşünüyorum. Orda da madrid kafama yattı dijon çok olduğu için sıradan oluyor. 
17'ler içinde en güzel duran jantlardan birisi Madrid hocam. 18 olmayacaksa Madrid de çok güzel. Ama ben Dijon ve Madrid arasında tercih yapacak olsam Dijon'u seçerdim. Daha hoş duruyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
17'ler içinde en güzel duran jantlardan birisi Madrid hocam. 18 olmayacaksa Madrid de çok güzel. Ama ben Dijon ve Madrid arasında tercih yapacak olsam Dijon'u seçerdim. Daha hoş duruyor
Şimdi tekrar baktım dijon baya hoşuma gitti bu sefer. Hemen etkileniyorum :)  

bu kışın başında 1 takım Nokian WR D4 aldım yeni. Şimdi jant değişirse onlar da ölü fiyatına gider. Yeni lastik falan derken masraf artacak. En baştan highline almak varken sonradan iş çıkarttım kendime :)  

Şimdi tekrar baktım dijon baya hoşuma gitti bu sefer. Hemen etkileniyorum :)  

bu kışın başında 1 takım Nokian WR D4 aldım yeni. Şimdi jant değişirse onlar da ölü fiyatına gider. Yeni lastik falan derken masraf artacak. En baştan highline almak varken sonradan iş çıkarttım kendime :)  
Böyle daha zevkli hocam. Direk Highline almış olsanız araca yapabileceğiniz bir şey olmazdı. Bu Comfortline'ı böyle uygulamalar ile yükseltmek sizin için daha zevkli olur.

Mert Hocam merhaba;Farlar hakkında kendi yorumlarım bunlar lakin fort focus yada bir başka araçla kıyaslama da yapmadım; kendim 25 Ay sürekli ve aktif olarak  kullanmış olduğum farlar için Golftutkusu dostlarına olan düşüncelerimdir bunlar. Sizlerin yazısından anladığım kadarıyla focus ile bir kıyaslama yapılarak yeterli olabileceği hatta highline versiyonda bi xenon farlların standrat olmasının artısından bahsetmişsiniz .Bu sizin için yeterli olabilirken bir başkası için olmayabilir. Farklı görüşlere saygım var. Lakin VW mühendisleri de dahil kullandıkları xenon farların yetersiz ve sağlıksız çalışmalarının sonucunda bunu kabul etmiş ve gerekli işlemler için göz ardı edilemeyecek meblalalrda olsa dahi  değişim onayı vermişlerdir. Burada Asıl anlatmak istediğim durum Far grubunun bana göre başarısız oluşu ve yaşanan sıkıntılardan dolayı VW nin Makyajlı kasa golf lerde bu farları tamamen değiştirme yoluna gitmesi de sanki düşüncelerimi doğrular nitelikte oluşu. U led yada bi xenon Farlar bence yetersi ve  tarihteki yerlerini yetersiz olarak alacaklar. Son olarak Focus harici Golf ile kıyaslama yapılabilir araçların üst modellerinde kullanılan Far gruplarını incelemenizde fayda olacaktır.Örneğin Peugeot 308 FULL LED teknolojisi - Opel’in IntelliLux LED sistemi -Volvo Tam LED Aktif Huzme- BMW 1.16 Led Far Grubu- MB A180 Farları ...  vs gibi bunlarla kıyaslamak daha sağlıklı sonuçlar almamıza yardımcı olacaktır. Selam ve saygılar iyi Forumlar :)  
Hocam makyajsız Mk7'lerin farları LED değil miydi. Yoksa Bi-Xenon mu ?

GOLF 5G19412751 VEYA 753 Kodlu golf u led 3 takım olarak Almanya dan geldi ihtiyacı olan varsa mesaj atabilir tane fiyatı 1400 tl dir. Ampul üzerinde beyinler ayrı satılmaktadır.

5G1941753.jpg

@dgn LED STOP DEDİĞİNİZ GİBİ 1600 TL İSE HEMDE SERVİSTE MONTAJ PAHA BİÇİLMEZ BAYA ARAŞTIRDIM BAKTIM ADANA CONSOL CUMALİ USTA BANA ÇOK YAKIN ONDANDA FİYAT ALDIM 2000 TL SIFIR LED STOP ORJ MONTAJ DAHİL ÇIKMA BULURSANIZ VEYA DAHA UYGUNA BULURSANIZ ŞAYET YİNE MONTAJ 500 TL BUDA SERVİS GİBİ TAMAMEN ORJİNAL KABLOLAR HATLAR SOKETLER VS DİĞER TÜRLÜ TAK ÇALIŞTIR GİBİ BİR MANTIK OLURSA 200 TL 

:)  TARİHLER ÇOK ESKİYMİŞ ŞİMDİ FARKETTİM YAZDIKLARIM GÜNCEL FİYAT DİYELİM O HALDE :)  

Geri
Üst Alt