Güncel Bakım Masrafları

Geçen ay yıllık bakım + arka disk - balata + ön balata toplamda 22.000 tl ödedim .

Triger seti icin hangi markayi onerirsiniz? Aracım 2016 model 1.2 tsi manuel... 2 marka duyuyordum ina ve gates diye ama triger konya dagiticisi bir arkadasimiz cikti oda skf markayi onerdi. Alman maliymis daha kaliteli denildi. Siz hic duydunuz mu ve hangisini almamı tavsiye edersiniz.Tesekkurler.
Trigerde ina 1 numaradır ve Alman malıdır. fakat çakması piyasada çok. Güvenilir yerden almaya çalışın. Güvenilir bir satıcı bulamazsanız da Yetkili servisten alın dışarda ustanıza taktırın derim. Kafanız rahat eder.

Bugün 2016 1.4 TSI için Bursa Arca servisinden fiyat aldım.
Yağı kendim götüreceğim. Hava ve polen filtresini kendim alıp değiştireceğim.
Yağ filtresi
Tapa
Conta
Buji(değişim zamanı geldiğini söylediler)
Silecek suyu da dahil toplam 5.145 tl.
Bunlara ek olarak diğer fiyatlar da aşağıdaki gibi;
Fren hidroliği değişimi 1.705 tl
Ön disk + balata değişimi 6.500 tl
Arka balata 2.555 tl fiyat verdiler.

Not: Fiyatlara %30 indirim uygulanmış hali bu şekildedir.

Triger seti icin hangi markayi onerirsiniz? Aracım 2016 model 1.2 tsi manuel... 2 marka duyuyordum ina ve gates diye ama triger konya dagiticisi bir arkadasimiz cikti oda skf markayi onerdi. Alman maliymis daha kaliteli denildi. Siz hic duydunuz mu ve hangisini almamı tavsiye edersiniz.Tesekkurler.
IMG_0166.jpeg
Bu marka gayet iyi ben değiştirdim herhangi bir sorun yok şükür. Barkodundan orjinallik sorgulama yapabilirsin telefondan uygulaması var. Sahtelerde belirgin şekilde kod çalışmıyor.

Bugün 2016 1.4 TSI için Bursa Arca servisinden fiyat aldım.
Yağı kendim götüreceğim. Hava ve polen filtresini kendim alıp değiştireceğim.
Yağ filtresi
Tapa
Conta
Buji(değişim zamanı geldiğini söylediler)
Silecek suyu da dahil toplam 5.145 tl.
Bunlara ek olarak diğer fiyatlar da aşağıdaki gibi;
Fren hidroliği değişimi 1.705 tl
Ön disk + balata değişimi 6.500 tl
Arka balata 2.555 tl fiyat verdiler.

Not: Fiyatlara %30 indirim uygulanmış hali bu şekildedir.
Aracınız kaç km de ?
Özellikle ön disk+balata için km yi merak ettim

Aracınız kaç km de ?
Özellikle ön disk+balata için km yi merak ettim
96k km de. Aslında balatalar sağlam en az 25k km götürür ancak ön diskin götüreceği km sanki 5k civarı gibi. Servis ön diski tek değiştirmiyormuş balata + disk değişimi yapıyormuş. Dışarıdan ate marka ön disk bakıyorum ancak tüm sitelerde stok tükenmiş.

96k km de. Aslında balatalar sağlam en az 25k km götürür ancak ön diskin götüreceği km sanki 5k civarı gibi. Servis ön diski tek değiştirmiyormuş balata + disk değişimi yapıyormuş. Dışarıdan ate marka ön disk bakıyorum ancak tüm sitelerde stok tükenmiş.

Disk+ balatalarınız fabrikasyon ise
Balatadan önce , diskin bitmesi olayını hiç anlayamıyorum.

Normalde

1 disk <=> 2 balata yer

Yada! Tersden

2 balata <=> 1 disk yer

Eski düzen/kural böyleydi

Disk+ balatalarınız fabrikasyon ise
Balatadan önce , diskin bitmesi olayını hiç anlayamıyorum.

Normalde

1 disk <=> 2 balata yer

Yada! Tersden

2 balata <=> 1 disk yer

Eski düzen/kural böyleydi
Ön balatalar değişmiş durumda hocam. O yüzden balatalar iyi ama textar marka balata var ve çok ses yapıyor. Ate disk bulabilirsem balata ile birlikte değiştirip mevcut balatayı da yedek olarak bırakabilirim. Diskin fotoğrafını ekledim çok net değil ama aşınma biraz da olsa belli oluyor. 5k km sonra yağ ve filtre değişimi yapacağım onunla beraber değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce nasıl hareket etmeliyim.

Ekli dosyalar

• IMG_8225.jpeg
    IMG_8225.jpeg
    92.6 KB · Görüntüleme: 35
Resim anlaşılmıyor.

Balata sıfırdan beridir 2. Balata ise
Dedigime geliyoruz. Anlaştık

1 disk 2 balata yemiş oluyor

Bugün Arca Bursa'da 2019 Model 1.5 TSI aracımın yıllık bakımını yaptırdım. Yağı kendim götürdüm ve sadece filtre ve tapa/conta almış oldum. En basit ifadeyle serviste yağ değişimi ücreti bu şekilde oldu. Hava ve polen filtresini kendim alıp değiştireceğim. Toplamda 4500 TL gibi bir rakama yağ değişimi/yıllık bakımı tamamlamış oldum.Ekli dosyayı görüntüle 75359
Kendimiz yağ götürebiliyor muyuz, bu garantimizi etkiler mi, bende Arca Ankaraya ya götürüyordum arabayı.

Kendimiz yağ götürebiliyor muyuz, bu garantimizi etkiler mi, bende Arca Ankaraya ya götürüyordum arabayı.
Arca nın dışarıdan yağ kabul edeceğini düşünmüyorum, zira Ankara’dakikerin hiç biri kabul etmiyordu bir zamanlar. Eğer bakım paketinden eksik bir şeyler yapılırsa da bakım olarak sayılmıyor diye bir durum vardı bir zamanlar 😅

Doğuş Oto Ankarada, Golf MK8 Style aracımın 3. yıllık bakımını 6.084,98 TL'ye yaptırdım. Ele alınan kalemler:

Bakım
Açılır cam tavan temizlendi
SIZDIRMAZ CONTA
YAĞ FİLTRESİ
Castrol EDGE PROFESSIONAL LL IV FE 0W-20

Bilginize,

Yağı götürmek için önceden servis danışmanı ile görüştüm. Getirebileceğimi söyledi. Bakıma başlarken de yağdan kaynaklı bir sorun olması halinde bunun servis garantisinde olmayacağı söylendi. Daha önce Bursa, Doğuş servisiydi, Arca'ya geçtikten sonra ilk defa bakım yaptırdım. Doğuşta da yağı kendim götürerek bakım yaptırıyordum.
Garantisi devam eden araçlarda belki çok da gerekli bir durum değil ama araç bakım kayıtlarının serviste olması açısından bu yöntemi uyguluyorum.

Yağı götürmek için önceden servis danışmanı ile görüştüm. Getirebileceğimi söyledi. Bakıma başlarken de yağdan kaynaklı bir sorun olması halinde bunun servis garantisinde olmayacağı söylendi. Daha önce Bursa, Doğuş servisiydi, Arca'ya geçtikten sonra ilk defa bakım yaptırdım. Doğuşta da yağı kendim götürerek bakım yaptırıyordum.
Garantisi devam eden araçlarda belki çok da gerekli bir durum değil ama araç bakım kayıtlarının serviste olması açısından bu yöntemi uyguluyorum.
Ek olarak Bursa Arca servisi dışarıdan yağı kabul edebilmeleri için yağın faturasını bakım esnasında ibraz etmemiz gerektiğini belirtti bana.

Merhaba. Bugün yıllık bakımımı Doğuş Oto Maslak'ta yaptırdım. Faturayı ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot at Apr 30 20-50-07.png
    Screenshot at Apr 30 20-50-07.png
    557.6 KB · Görüntüleme: 89

Geri
Üst Alt