Güncel Bakım Masrafları

Evet 0w-20 koyuyorlar ama çok yanlış, 0w-20 koymak orta vadede motor için intihar gibi bişey..
Bunu sadece vag grubu için mi düşünüyorsunuz yoksa tüm otomobiller için mi? Japon grupları Honda, Subaru vs yıllardır 0w20 kullanıyorlar uzun vadede bir sorun görülmedi açıkçası.

Bunu sadece vag grubu için mi düşünüyorsunuz yoksa tüm otomobiller için mi? Japon grupları Honda, Subaru vs yıllardır 0w20 kullanıyorlar uzun vadede bir sorun görülmedi açıkçası.
Düşünmüyorum gerçekler bu şekilde, bu tip yağların teknik değerleri incelerseniz korumasının vasat olduğunu çok açık şekilde görebilirisiniz,

Japon araçlarının çoğu halaa atmosferik motor kullanıyor, atmosferik te sıkıştırma oranları turbo beslemeli araçlar kadar çok değil, tork oranları düşük, motorun maruz kaldığı stres daha az, dolayısıyla japonlar farklı bir kategoride,

W ‘den sonraki rakam ne kadar düşük olursa motor yağının (dayanımı ve koruması) o kadar düşük olur.

0W-20 / 0W-16 viskozite yağlar motoru korumaktan ziyade çevre atık emisyon değerlerini düşürmek adına üreticilerin çaresizliğinden dolayı ortaya çıkmış yağlardır.

Düşünmüyorum gerçekler bu şekilde, bu tip yağların teknik değerleri incelerseniz korumasının vasat olduğunu çok açık şekilde görebilirisiniz,

Japon araçlarının çoğu halaa atmosferik motor kullanıyor, atmosferik te sıkıştırma oranları turbo beslemeli araçlar kadar çok değil, tork oranları düşük, motorun maruz kaldığı stres daha az, dolayısıyla japonlar farklı bir kategoride,

W ‘den sonraki rakam ne kadar düşük olursa motor yağının (dayanımı ve koruması) o kadar düşük olur.

0W-20 / 0W-16 viskozite yağlar motoru korumaktan ziyade çevre atık emisyon değerlerini düşürmek adına üreticilerin çaresizliğinden dolayı ortaya çıkmış yağlardır.
Çok güzel bir bilgi. Emisyondan ötürü yapılan çok fazla zararlı şey var araçlara.

Hocam, babam ve amcamın uzun zamandır gittiği Vosmer’den çıkan iki ustanın işlettiği bir dükkan var. Ben de hem garanti bitiyor hem de güncel maliyetlerden dolayı buraya gideceğim bakıma. Bir iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Vosmet Otomotiv
0537 589 94 43
https://maps.app.goo.gl/Ag49XTrFrNcMq74p6?g_st=ic
Bahsettiğiniz yere bende gitmiştim, orjinal fitre kullanıyoruz demişlerdi, bakım fiyatları da uygundu, yalnız fotodaki kutulu ürünlerden kullanıyorlardı, servis dışında satılmıyor diye biliyorum, dışarda satılanlar da orjinal değil benim bildiğim, o yüzden güvenemeyip bakımı başka yerde yaptırmıştım

Ekli dosyalar

• 77a6fe81dffbf5bb1e2952d7ef12df08.jpg
    77a6fe81dffbf5bb1e2952d7ef12df08.jpg
    60.5 KB · Görüntüleme: 40
Bahsettiğiniz yere bende gitmiştim, orjinal fitre kullanıyoruz demişlerdi, bakım fiyatları da uygundu, yalnız fotodaki kutulu ürünlerden kullanıyorlardı, servis dışında satılmıyor diye biliyorum, dışarda satılanlar da orjinal değil benim bildiğim, o yüzden güvenemeyip bakımı başka yerde yaptırmıştım
Bu insanlar yetkili serviste yıllarca çalıştıkları için içeride işlerini yaptırabilecekleri sağlam adamları oluyor. O yüzden orijinal parçayı bir şekilde çekebiliyorlar. Araçtan çıkan ve kutuda getirdikleri ürünün üretim kalitelerini yan yana kıyaslayınca da sahte olsa fark ediliyor zaten hemen.

Başka bir örnek vermem gerekirse aracıma donanım eklemek için gittiğim yerde de servisten alınan birçok parça var. En basitinden Volkswagen logolu orijinal tekniker ceketi normal şartlarda asla satılmıyor ve dışarı verilmiyor ama içeride sağlam ilişkileri olduğundan tedarik etmişti bu ceketten. Daha sonrasında doğuştan bile ulaşmışlar hatta nasıl aldınız o ürünü iade edin vs diye ama orada kalmış konu. İşin özü orijinal parça ulaşılmaz değil, sadece yeterli bağlantıya sahip olmak gerekiyor.

Hocam yarın vosmer bornovaya 15 bin bakımı için gidicem silecek değişimi ve motor temizliğide yaptırmak istiyorum sizce ne kadar fatura çıkar son zamanlarda yaptıran varmı 1.2 tsi 2014 comfortline araç 173000 binde

Hocam yarın vosmer bornovaya 15 bin bakımı için gidicem silecek değişimi ve motor temizliğide yaptırmak istiyorum sizce ne kadar fatura çıkar son zamanlarda yaptıran varmı 1.2 tsi 2014 comfortline araç 173000 binde
Merhabalar. Yukarida guncel fiyatlari paylasmistim oradan hava/polen filtreleri cikararak yaklasik bir fiyat(bakim isciligi de degisecektir) cikarabilirsiniz. Tabi bir de indirminizi eklemeniz de gerekecektir :)

Ek olarak hava ve polen bolgelerini temizleme teklif etmislerdi, bunun yanida motor yikama ile beraber 650 liraydi.

Motor yıkama serviste yaptırmanızı tavsiye etmem. Hatta yapmanızı da çok önermem.
Benim aracım için motor yıkama yaptıktan sonra araçta tekleme başladı. Sorunu da kabullenmediler. Sorun bobin değişimi ile çözüldü.
Aracın bakım parçalarını temin edip dışarda yaptırın bakımı.
Bir tane de motor temizleme spreyi alıp kendiniz sıkıp bezle silebilirsiniz.

sileceği “eko seri silecek” teklif edebilirler, bunun yerine orjinal silecek almanızı öneririm fiyat olarak arada çok fark yok, motor temizleme serviste yaptırmayın 50 liralık spey ile temizlik yapıyorlar 6-7 misli fiyat yansıtırlar, motor temizleme sprey ile yapılmamalı, oto yıkamacılarda da yapılmamalı, detailing işiyle uğraşan butik yerlerde (buhar ve basınçsız su) kullanarak yapılması gerekir,

Motor temizleyici spreyler tozu daha fazla çeker, yalancı temizlik yapar, kirleri temizlemesi daha zorlaştırarak katran haline getirir.

30k km 15 ay sonrasi aractan cikan polen ve hava filtresi durumu.

Ekli dosyalar

• 46E55572-5FF7-48C9-AC10-F75ADD50E973.jpeg
    46E55572-5FF7-48C9-AC10-F75ADD50E973.jpeg
    280.5 KB · Görüntüleme: 60
  • 0A36BF7D-AB9D-4B11-A977-E1766C10E566.jpeg
    0A36BF7D-AB9D-4B11-A977-E1766C10E566.jpeg
    130.9 KB · Görüntüleme: 58
  • E6801F24-4AA5-46E9-B1F9-83EC09E5DF7D.jpeg
    E6801F24-4AA5-46E9-B1F9-83EC09E5DF7D.jpeg
    237.4 KB · Görüntüleme: 56
  • BD683F0D-6A07-4F40-95A4-32A5511705F3.jpeg
    BD683F0D-6A07-4F40-95A4-32A5511705F3.jpeg
    125.8 KB · Görüntüleme: 56
Motor yıkama serviste yaptırmanızı tavsiye etmem. Hatta yapmanızı da çok önermem.
Benim aracım için motor yıkama yaptıktan sonra araçta tekleme başladı. Sorunu da kabullenmediler. Sorun bobin değişimi ile çözüldü.
Aracın bakım parçalarını temin edip dışarda yaptırın bakımı.
Bir tane de motor temizleme spreyi alıp kendiniz sıkıp bezle silebilirsiniz.
Hocam bügün 4850 TL verdim 15 bin bakım + silecek birde temizlik paketi diye birşey dediler tamam dedim.

sileceği “eko seri silecek” teklif edebilirler, bunun yerine orjinal silecek almanızı öneririm fiyat olarak arada çok fark yok, motor temizleme serviste yaptırmayın 50 liralık spey ile temizlik yapıyorlar 6-7 misli fiyat yansıtırlar, motor temizleme sprey ile yapılmamalı, oto yıkamacılarda da yapılmamalı, detailing işiyle uğraşan butik yerlerde (buhar ve basınçsız su) kullanarak yapılması gerekir,

Motor temizleyici spreyler tozu daha fazla çeker, yalancı temizlik yapar, kirleri temizlemesi daha zorlaştırarak katran haline getirir.
Hocam izmir içinde önerebileceğin bir yer var mı ?

30k km 15 ay sonrasi aractan cikan polen ve hava filtresi durumu.
Hava filtresinin kirlilik oranı sınır değere gelmiş,

Ancak polen filtresi —>içler acısı durumda aşırı derecede kirlenmiş, neredeyse çamur tutmuş diyebiliriz, bu şekilde “uzun süreli” değişimlerde (klima tesisatının kanalları) kısa sürede kir/pislik ve mikrop yuvasına döner, ilerde rahatsız edicek şekilde koku yapar, kanalları temizlemek için ön konsolu sökme gibi bir imkanımız da olmadığı için polen filtresini senede bir değiştirmenizi öneririm, daha yepisyeni 2 yaşındaki araç sanki 150 bin km’deki bir araçmış gibi toz-toprak üflemeye başlar, sağlığınızı da olumsuz etkiler, aracın içi daha çabuk kirlenir,

Polen filtresini değiştirmek çok basit kendiniz de kolayca değiştirebilirsiniz, pahalı bir filtre de değil,

Mann CUK26009 https://www.filtremarketim.com/urun...85kw-116hp-polen-kabin-filtresi-cuk26009-mann
Filtron K1311A https://www.filtremarketim.com/urun...5kw-116hp-polen-kabin-filtresi-k1311a-filtron

Hocam izmir içinde önerebileceğin bir yer var mı ?
Hardcore Garaj
izmir de bulabileceğiniz işini en düzgün yapan nadir yerlerden birisidir, ülkede pek çok detailing yapan virüsler türedi, neredeyse tamamı ticarethane mantığıyla bilet keser gibi iş yaparlar ancak hardcore garaj Cem dostumuz ülkede bu işi layıkıyla yapan ticarethane mantığıyla çalışmayan nadir insanlardan biridir; https://instagram.com/hardcoregaraj?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Geri
Üst Alt