Güncel Bakım Masrafları

güncel sunroof bakım fiyatı alan varmı bakım fiyatı aldım ama onu sormayı unuttum benim audi a3 için normal 75000km bakımı doğus maslakta 6300 tl imiş.. yagda sanırım %15-20 işçilik ve diğer malzemede %30 indirim ile 5400TL ye iniyor. ..polen filtresini ve cam suyunu çıkartınca 4300tl ye geliyor..(poleni kendim alıp takıcam audi a3 lerde servis antibakteriyeli kullanıyor fp 26009 olanı) kısaca 4300TL+sunroof bakım bedeli..sizce değermi
Ben aldım sunroof bakımı %15 indirim ile birlikte 1400₺ dediler

Golf 7.5 aracım var 2018 model 33500 km de. 4 Yıl Bakımını Güngören sanayi Pars Car Servis Fatih ustada yaptırdım. İşçilik ve ilgisinden çok memnun kaldım.

Yağ olarak Liqui Moly 5w30 kullandım. + Engine Flush man filtreler dahilinde yapılan bakım sonrası aracın sessizliği fark edilir derece arttı. Ayrıca soğutma sıvısının komple değişimi genel kontrol bujiler dahil.

Ayrıca Performans da da fark edilir bir artış var. tavsiye ederim.

Yetkili servisde 5 bin tl verilen fiyarı daha iyi ürünlerle 2200 tl ye tamamlamış oldum.

2023 yılı

Güncel

Sanayi ortamları (ankara)

Triger işcilik = 1300-1400
Manuel debriyaj balata işcilik = 1300-1400

İşcilklerde Son durum fiyatlama bu !

Ben aldım sunroof bakımı %15 indirim ile birlikte 1400₺ dediler
Hiç gerek yok 100tl lık sprey alıp ben yaparım..su tahliyesi içinse aliexprseten su tel zımbırtıyı alıp ben açarım..1400tl nedir yahuu

Hiç gerek yok 100tl lık sprey alıp ben yaparım..su tahliyesi içinse aliexprseten su tel zımbırtıyı alıp ben açarım..1400tl nedir yahuu
Tel/çubuk vs.. tahliye kanallarına zarar verir, veya ek bağlantısını yerinden çıkarır, sonrası geçmiş olsun aracın içini su basar,

150 liralık yağlamak için sprey (tunap 901)
Bim ‘den 1 paket temizlik bezi
100 liralık detay fırçası
500 ml. genel temizlik amaçlı apc temizleyici

2 senede bir sunroof bakımı yapılsa, bu malzemeler 6-7 sene idare eder.

Tel/çubuk vs.. tahliye kanallarına zarar verir, veya ek bağlantısını yerinden çıkarır, sonrası geçmiş olsun aracın içini su basar,

150 liralık yağlamak için sprey (tunap 901)
Bim ‘den 1 paket temizlik bezi
100 liralık detay fırçası
500 ml. genel temizlik amaçlı apc temizleyici

2 senede bir sunroof bakımı yapılsa, bu malzemeler 6-7 sene idare eder.
Temizlik konusu basit… benim korkum tahliye boruları tıkanınca ne olacağı

Temizlik konusu basit… benim korkum tahliye boruları tıkanınca ne olacağı
Ara-sıra havanın güzel olduğu zamanlarda veya yazın kullanılan bir pencerenin tahliye kanallarının tıkanması çok zor, aşırı pislik içinde alındığından beri hiç temizlenmemiş olsa belki,

Örneğin yakıt depo kapağının olduğu bölge sürekli kirlenmesine rağmen oradaki daracık su tahliye hortumu tıkanmıyorsa, daha geniş bir çapı olan sunroof su tahliye hortumu öyle kolay kolay tıkanmaz, sunroof ‘u temizlerken ara-sıra tahliye deliğinin içine şampuanlı su sıkılıp biraz bekleyip sonra su tutularak temizlenir, başka da bişey yapmanıza gerek yoktur,

tel-çubuk vs.. şeyler tahliye hortumuna zarar verir, kıvrımsız dümdüz ilerliyen ve hortum eki olmayan tek parça bir tahliye hattından söz etseydik o zaman olurdu, ama o tahliye hattının hortumu tek parça değil, kaş yapayım derken göz çıkarır, durup dururken sıcak havadan bile etkilenip ek bağlantı yerinden çıkabiilme potansiyeli olan bir hortuma tel-çubuk vb. bir alet sokarsanız ilk yağmurda aracın içine su basar.

İyi günler, aracın şase numarası ile fabrika çıkışı donanımlarını nasıl görebilirim

İyi günler, aracın şase numarası ile fabrika çıkışı donanımlarını nasıl görebilirim
Nasıl öğrenilebilir;
1) Aracı bayiden teslim alırken kullanım klavuzunun çantasının içindeki (araç bilgi etiketinden) öğrenilebilir, aynı etiketten bir tane de bagaj havuzu (yedek lastiğin olduğu) bölgeye yapıltırılmıştır. araç bilgi etiketindeki 3 haneli kodlar buraya yazılılarak baklabilir;
https://vag-codes.info/
araç bilgi etiketi (örnek resim);
PqGJR5.jpg

2) aracın faturasında yazar.

3) ruhsat sahibi servise başvurarak “online erişim” ile öğrenilebilir.

Arkadaşlar merhaba,

2018 model 1.4 125bg DSG 5. Yıl 67.000km bakım masrafı toplamı 5.727,92tl. Hava ve polen filtresi, fren hidroliği ve antifiriz ilave değişmiştir. Bir önceki bakımda bujiler değiştiği için bu bakıma dahil değildir. Antifiriz 3 lt, saf su 3 lt kullanılmış. Saf su da miktarda 0,3 yazınca dedim bu niye bu kadar yarı yarıya olması gerekmiyor mu :) 10lt nin 0,30 uymuş :)

Ayrıca şanzıman ve mekatronik yağı değişimi için fiyat aldım, bugün için 5.050tl. Proforma fatura ekliyorum.. Herhangi bir sorunum yok sadece değiştirsem mi diye düşünüyorum:) Basınç tüpü ve oringi kontrol ettirmek de amacım. Oring çatlak çıkarsa komple değistirmesi gerekiyormuş set olarak :) servis danışmanı sağolsun, bir oring için :) 12.000tl lerden bahsetti onun için..

IMG-20230228-WA0009.jpg

IMG-20230228-WA0006.jpg

Pek bakım değil fakat bilgi olsun diye yazmak istedim. Bir hafta önce ön silecek takımını değiştirdim indirim falan derken 450 TL'ye geldi. (Eko parça kullanılmadı)

Arkadaşlar merhaba,

2018 model 1.4 125bg DSG 5. Yıl 67.000km bakım masrafı toplamı 5.727,92tl. Hava ve polen filtresi, fren hidroliği ve antifiriz ilave değişmiştir. Bir önceki bakımda bujiler değiştiği için bu bakıma dahil değildir. Antifiriz 3 lt, saf su 3 lt kullanılmış. Saf su da miktarda 0,3 yazınca dedim bu niye bu kadar yarı yarıya olması gerekmiyor mu :) 10lt nin 0,30 uymuş :)

Ayrıca şanzıman ve mekatronik yağı değişimi için fiyat aldım, bugün için 5.050tl. Proforma fatura ekliyorum.. Herhangi bir sorunum yok sadece değiştirsem mi diye düşünüyorum:) Basınç tüpü ve oringi kontrol ettirmek de amacım. Oring çatlak çıkarsa komple değistirmesi gerekiyormuş set olarak :) servis danışmanı sağolsun, bir oring için :) 12.000tl lerden bahsetti onun için..

Ekli dosyayı görüntüle 64240

Ekli dosyayı görüntüle 64242
Çatalca da işini hakkı ile yapan bir otomatik şanzımancıya yönlendirebilirim sizi. Hem yağ değişimi hem de tüm oring değişimleri için.

Çatalca da işini hakkı ile yapan bir otomatik şanzımancıya yönlendirebilirim sizi. Hem yağ değişimi hem de tüm oring değişimleri için.
Olabilir Yusuf hocam, kafam biraz karışık hiç elletmesem mi diye :) ilk önce lastikleri değiştirmek istiyorum, inşallah şu hankook lardan kurtulacağım :)

Geri
Üst Alt