Güncel Bakım Masrafları

Hala sanayide kayışların araç lastiğinde kullanılan kauçuk malzeme gibi atmosferik koşullardan etkileneceği kanısı var. Malzeme biliminde artık kayışları hangi materyallerden yaptıklarından haberi yok. O yüzden 3-5 sene lafları çok boş..

Ekli dosyayı görüntüle 63211
Aynen
Trigeri boxer/slip don lastiği zannedenler var ???

VW bir cok markanin aksine yil vermiyor kayis degisimi icin.
Sadece gecen gun gordum Ingiltere sayfasinda 2009 oncesi 4 yil 2009 sonrasi 5 yil diyor. vardir tabii bir aciklamasi.

Selamlar. Bir sorum olacak, garantisi devam eden aracim icin 30k bakim teklifi almistim Ankara ici farkli bayilerden.
Gelen teklifler ayniydi fakat iskonto sorunca birisi iskonto yapmadi, biri iscilik %10 bir digeri ise iscilik %10 parcada %5 indirim verdi.
Bunun bir standardi var midir yoksa tamamen pazarlik usulü mu işliyor sistem?

Selamlar. Bir sorum olacak, garantisi devam eden aracim icin 30k bakim teklifi almistim Ankara ici farkli bayilerden.
Gelen teklifler ayniydi fakat iskonto sorunca birisi iskonto yapmadi, biri iscilik %10 bir digeri ise iscilik %10 parcada %5 indirim verdi.
Bunun bir standardi var midir yoksa tamamen pazarlik usulü mu işliyor sistem?
emin değilim ama zibuzu indirimler 2 yaş ve üzerinde geçerli oluyor..online indirm diye birşeyde var o da belli oranda indirm yapılıyor..servisden servis neden farklı banada garip geldi.
https://binekarac.vw.com.tr/tr/kamp...panyalari/volkswagenim-servis-kampanyasi.html

2013 golf 7 tsi 1.4 90000 km de aracım var. Tüm bakımları Kayseri Aykan da yapıldı.

Servise artık güç yetmiyor. Kayseri de önerilen özel servis var mı ?

Edit:Kayseri Aykan 3300 tl dedi.10 bakım .polen ve hava filtresi dahilmiş.

Son düzenleme:
Servisin değiştirmediği hava ve poleni kendim değiştirdim.
Hava: MANN 190 tl
Polen: yerli üretim 80tl
Polen farkı daha kötüydü çekemedim oyüZden.
Şu filtre nasıl dayancak 30bin bilemedim

5E644E85-53D8-4068-BDD7-3BA0B4C795DE.jpeg

2013 golf 7 tsi 1.4 90000 km de aracım var. Tüm bakımları Kayseri Aykan da yapıldı.

Servise artık güç yetmiyor. Kayseri de önerilen özel servis var mı ?

Edit:Kayseri Aykan 3300 tl dedi.10 bakım .polen ve hava filtresi dahilmiş.
Rezillik

Servisin değiştirmediği hava ve poleni kendim değiştirdim.
Hava: MANN 190 tl
Polen: yerli üretim 80tl
Polen farkı daha kötüydü çekemedim oyüZden.
Şu filtre nasıl dayancak 30bin bilemedim

Ekli dosyayı görüntüle 63288

***Bu filtre 30.000 dayanmaz ama
20.000 rahat dayanır

*** 24 ayda 20.000 km yi gecmeyecek olana yine rahat rahat 2 yıl dayanır .(yılda 10 bin yapana)

2 yıl cok degil mi?

Filtrenin Mikro gözeneklerini yıl/ay/zaman degil yapılan km / çalışır durumda filtrenin filtreledigi hava tıkar.

En son yağ + filtreleri değistirigim bakım tarihi

1 haziran 2021

Ne kadar olmuş?

19 ay !!!

21 ay bitince 1 Martta bakım yapsammı acaba diye düsünüyorum?

Son bakımdan bu yana 14.200 km yaptım

15.200 ü bulayım yaparım.

Malzemeler,,, zamlardan, € kurundan etkilenmeden bekliyor. Acelem yok.IMG_20230122_183816.jpg

hocam direk yedek parça yetkilisine gittim o bana aynen bunları söyledi.
ama dediğiniz gibi doğuş otoya gitseydim bulabilirdim belki, gittiğim yer arca otomotivdi.
hocam bilgilerinize güvenerek birşey sormak isterim.
daha önce hem orjinal H ile biteni, bir de mann filtresini evdeki hassas tartı ile tartmıştım. ikisinin arasında 1 gr fark vardı (orj 284gr - man 283gr)
aklımda hep mann filtrenin orjinal parça olduğu kaldı aklımda.
siz ne dersiniz bu konuda?
Selam, daha önce bu konu hakkında “detaylı bir açıklama” yapmıştım.,

(2. sayfa / 14. mesaj)
Bu konu hakkında merak ettiklerinizi o yazımda anlatmıştım; https://www.golftutkusu.com/topic/15366-servis-filtresi-ile-disaridan-alinan-filtre-farki/page/2

4 Ocak 2023 tarihinde 1.4 TSI için standart bakım yaptırdım.Yağ (Syntium 5000 xs 5w-30), yağ filtresi, karbonlu polen filtresi ve hava filtresi. Filtreler bosh marka. Fiyat 1800 TL.

İzmirde yağ ve yağ filtresi değiştirmek için uygun fiyatlı yer tanıyan var mı
Km olarak anca 1500 km yapmışımdır
1 yıl oldu yağı değişmesem sıkıntı olur mu

4 Ocak 2023 tarihinde 1.4 TSI için standart bakım yaptırdım.Yağ (Syntium 5000 xs 5w-30), yağ filtresi, karbonlu polen filtresi ve hava filtresi. Filtreler bosh marka. Fiyat 1800 TL.
Hayırlı olsun, 1.800 tl. verdikten sonra çok daha kaliteli filtreler ile bakım yapılabilirdi.

Az önce servisi aradım. Genel periyodik bakım ve fren hidroliği 5 küsür dediler. Vw uygulaması ile 4200 dediler

Geri
Üst Alt