Güncel Bakım Masrafları

Dısardan yağ getirmek yasak mış?

Niye şubatta genel piyasası 1320-1350 vereyim diye mi ?
Yok şubatta daha fazla veresin diye değil, zaten senin ne vereceğinle ilgilenmez.
Bana gel, benden al. Sen malzemeyi dışardan getirirsen ben 150-200 tl ye değişimle uğraşamam, malzemeden de kazanmam lazım.
Çağımızda normal bu işler , sosyal medya tamircilerine 1000km mesafeden randevu ile gidiyorlar.
Tek bir sosyal medya paylaşımı olmadığından 15-20 senedir mekatronik-dsg tamir edenler bilinmez misal.

Aracta olusacak her türlü sorunun neresi seni bağlar ki ?
herkesi kendiniz gibi dusunmeyin, emin olun insanlarin en az yarisi gidip sen bakim yaptin ama araba bozuldu der.
sahte filtre alip bunu anlamayip ustaya giden bir gruptan bahsediyoruz burada.
usta ugrasmak istemeyebilir hakkidir, adama zorla is yaptiracak hali yoktur kimsenin.
ayrica daha once normal fiyatindan verdigini kar koymadigini soylemisti, stoklamak ayri olay tabii ki.
ben yetkili servise bile kendi yagimi goturuyorum, kimisi kabul ediyor kimisi etmiyor.

herkesi kendiniz gibi dusunmeyin, emin olun insanlarin en az yarisi gidip sen bakim yaptin ama araba bozuldu der.
sahte filtre alip bunu anlamayip ustaya giden bir gruptan bahsediyoruz burada.
usta ugrasmak istemeyebilir hakkidir, adama zorla is yaptiracak hali yoktur kimsenin.
ayrica daha once normal fiyatindan verdigini kar koymadigini soylemisti, stoklamak ayri olay tabii ki.
ben yetkili servise bile kendi yagimi goturuyorum, kimisi kabul ediyor kimisi etmiyor.
Bence de haklı buluyorum. İnsanlar aracında bi sorun çıkınca dönüp ustayı sorumlu tutacaklar. İnsanlarla uğraşmak gerçekten zor

@Ozan Karsavuran

Buna müstehaklık sendromu deniyor.

Felaketleri gösterip,
Felaketsiz adres biziz çözümlemeleri.

İstanbuldaki diger yutup kahramanı ustanın fiyatlarından haberiniz varmı
x3 nisantaşı tarifesi var.

Yukarda Antalyalı da üstüne basa basa söyledim.

Mann filtre reklamı yapıyorsun
Ama insanlara ben toptancı olarak buradan alıyorum . Sizde gidip bu linkten bu adresten legal olarak alın demiyorsun.
Niye ? Senden mecbur alıcaz çünkü.

Yetkili Servise gitmemek demek ,
Bağımsızlıgını ilan etmek demektir.

4 lü filtre bakımının hangi sonucu ustanın isciligine mühebbet hapis cezası gerektirecekmis ki

Ortada işcilik falan yok ayasofya kubbe işciligi ile esdeger olan durumda yok. Filtre isciligine iscilik degil EL EMEĞİ demek daha dogru olur.

Zaten yukarda belirttigim gibi

Triger/ debriyaj da bu dediklerinizde haklısınız.

Ama araç sahibinin tedarik ettiği sahte filtrlerle yağlarla yapılan bakımda ustaya gidip suç atacak adam zaten adam değildir.

Son düzenleme:
golf 1.2 dsg tsi 6.bakım fiyatı 2500 tl verdim yetklili servis.
polen+hava filtre sonraki yıla ertelendi sanruf bakımı çıkartıldı. buji 60 bin km ye ertelendi.
fren hidroliği değişimi +yağ+yağ filtr+cam suyu+işçilikler+diyagnoz+ bakma ücreti buna dahil.
niyetim bu sene özel servise gitmekti ama aracı satmayı düşündüğümden, ilana
" yetkili servis bakımlı ibaresini" ekleyebilmek için..

@Ozan Karsavuran

Buna müstehaklık sendromu deniyor.

Felaketleri gösterip,
Felaketsiz adres biziz çözümlemeleri.

İstanbuldaki diger yutup kahramanı ustanın fiyatlarından haberiniz varmı
x3 nisantaşı tarifesi var.

Yukarda Antalyalı da üstüne basa basa söyledim.

Mann filtre reklamı yapıyorsun
Ama insanlara ben toptancı olarak buradan alıyorum . Sizde gidip bu linkten bu adresten legal olarak alın demiyorsun.
Niye ? Senden mecbur alıcaz çünkü.

Yetkili Servise gitmemek demek ,
Bağımsızlıgını ilan etmek demektir.

4 lü filtre bakımının hangi sonucu ustanın isciligine mühebbet hapis cezası gerektirecekmis ki

Ortada işcilik falan yok ayasofya kubbe işciligi ile esdeger olan durumda yok. Filtre isciligine iscilik degil EL EMEĞİ demek daha dogru olur.

Zaten yukarda belirttigim gibi

Triger/ debriyaj da bu dediklerinizde haklısınız.

Ama araç sahibinin tedarik ettiği sahte filtrlerle yağlarla yapılan bakımda ustaya gidip suç atacak adam zaten adam değildir.
ben her kosulda serbest piyasayi savunuyorum, usta isterse bakimini yaptigi arabanin anahtarini istesin isciligi karsiliginda, bence mahsuru yok, gitmem olur biter. Baska usta mi yok? Illa gidecegim diyen varsa da ona gore isin bedeli zaten istenen kadardir.
Dedigim gibi ben Aslan Ustaya hak veriyorum, musteri degil adamin dedigi yerden direk fabrikadan alip geldim dese nasil takip edecek? Adam yalan soyleyip senin aldigin yerden aldim diyip 3 kurus ucuza aldigi sahte filtrelye gidecek. Usta bunu nasil takip etsin? Adamin zaten oturmus bir musteri kitlesi var, youtubedan gorup giden bi dunya da adam var. Tok usta her zaman musteri secer. Resmi olarak Turkiyede isletmelerin hizmet reddettme hakki yok ancak doluyum 10 sene sonraya randevu verebilirim dese ne diyeceksiniz?
Bu baglamda resmi olarak olmasa da ustaninda bagimsizligi var, sizin oldugu gibi.
Size gore filtre isciligi iscilik sayilmayabilir, ancak dedigim gibi herkesi kendiniz gibi dusunemezsiniz. Eline tornavida almamis, kac cesit filtre var, hatta kaput nasil acilir bilmeyen suruculer var. Hatta belki bu tip suruculer cogunluk bile olabilir.
Ayrica zaten adam olmayan adamlardan dolayi usta boyle bir karar almistir. Ucuncu kere soyluyorum, herkesi kendiniz gibi gormeyin.
Sonuc olarak ustanin kararina ancak saygi duyabiliriz.

@Ozan Karsavuran

Aynen şu konuda anlaştık

Dördüncü kere aynı noktaya deginmeye gerek kalmayacak sekilde

Bu usta bu sekilde yogurt yiyiyor.
Evet kabul etmek lazım.

Ben almanyadan
Kirveme/amcama/kuzenime
Her yaz kapıkule den girerken
Mann dan daha iyi olabileceği muhtemel
Mahle
Ya da
Knecht

Filtre seti getittiricem
Herhangi bir usta ben dısardan filtre kabul etmiyorum diyecek? Sahte olabilir falan muhabbetine girecek?

Haydiii bana güle güle o zaman

Evet her yigit farklı yiyiyor yogurdu o zaman

Biz bize uygun olan ustayı bulucaz.

Aslan ustaya degil
Kaplan ustaya gidicez.

Serbest piyasa !!

Güncel:

Aracı park konumda terk edin tedavisi /mikroşalter revizyonu

Yetkili servis dün tarihli fatura tutarı

1400 tl !!!

Araç 7 yıldır yetkiliye devam ediyor.

Aman bu bizim kusurumuz / ayıbımız

Demiyorlar. Acıma yok

Güncel:

Aracı park konumda terk edin tedavisi /mikroşalter revizyonu

Yetkili servis dün tarihli fatura tutarı

1400 tl !!!

Araç 7 yıldır yetkiliye devam ediyor.

Aman bu bizim kusurumuz / ayıbımız

Demiyorlar. Acıma yok
3 sene önce kavga dövüş bedavaya yaptırmıştım aracın garantisi bitmiş olmasına rağmen(bakıma servise gidiyodum sürekli). Zaten o zamanlar mikroşalteri bulamamışlardı ben 53 bin km deyken hatayı almıştım çözümü araç 75 bindeyken gelmişti :D 153 bin km ye geldik mikroşalter revizyonundan sonra bi daha uyarı vermedi.

Aracım golf7 2016 model dsg aldıgımdan beri arac servis bakımlı herhalde onumuzdeki yıldan sonra mecburen servısı bırakmak zorunda kalıcam bu fıyatlarla mumkun gozukmuyor artık servıs

şimdi benim anlamadığım olay şu.
2 yılda bir 1000 tl ye polen ve havayı değiştirmeyen yetkili kardeş. Bu işten zarar mı ediyor ?
Gelişecek problemlerden daha dazla kar mı etmeyi planlıyor ?
Bende değiştirmedim seneye değişecekmiş.
İlgiliye şimdiye kadar almanya böyleydide siz neden yapmadınız dedim. Dsgnin almanyada garantisi var burda nrden yok dedim.
Cevap tabiki yoktu 😁

2 yılda bir 1000 tl ye polen ve havayı değiştirmeyen yetkili kardeş. Bu işten zarar mı ediyor ?
İlgiliye şimdiye kadar almanya böyleydide siz neden yapmadınız dedim. Dsgnin almanyada garantisi var burda nrden yok dedim.
Cevap tabiki yoktu 😁
Ben kendim degistirdim miss

Cevap tabiki yoktu 😁
Biz onların edecegi zararı/ karı bi kenara bırakalım

1 yılda 15 bin yapan 2 yılda 30 bin
Yapar . Hava ile polen 2 yılda bir degisir leyylllaaa havalarında aracı kullanmaya devam ederse pişman olur.

2 yılda bir hava/ polen değistiren adam
2 yıl sonunda 20.000 km (yılda 10.000) yapan biri rahat rahat takılsın

30.000 abartı
20.000 optimal güzel bir süre 2 yılda bir hava polen degistirmek icin.

Biz onların edecegi zararı/ karı bi kenara bırakalım

1 yılda 15 bin yapan 2 yılda 30 bin
Yapar . Hava ile polen 2 yılda bir degisir leyylllaaa havalarında aracı kullanmaya devam ederse pişman olur.

2 yılda bir hava/ polen değistiren adam
2 yıl sonunda 20.000 km (yılda 10.000) yapan biri rahat rahat takılsın

30.000 abartı
20.000 optimal güzel bir süre 2 yılda bir hava polen degistirmek icin.
Almanyada çokmu temiz hava var yoksa gerçekten dayanır mı?
Ha bide ordaki bakım aralığı 20 binde bir miydi (alamanya)

Almanyada çokmu temiz hava var yoksa gerçekten dayanır mı?
Ha bide ordaki bakım aralığı 20 binde bir miydi (alamanya)
Almanyada esnek servis 24 ay/30.000 km

Tr kırsalında Şose/stabilize/toz/toprak/orman yolu/daglık köy yolu , yolun dumanını attırıyorum her gün köy ilce merkezi arasında diyen varsa onlar istisna tabi.

Asfalt düzeninde sürüş düzeninden bahsediyor isek tedirgin olmaya hic gerek yok.

Tutturulmuş bir avrupanın havası şifalı tertemiz.

Avrupa da bahsedilen hava temizligi
Azotoksitler, kükürt oksitler kanserojen mikropartiküller anlamında insan saglıgını ilgilendir hava kalitesi indexi dir.

Varsa motorum kanser olurmu endisesi taşıyan ,,, hava poleni günde 5 vakit değistirsin.

Son olarak Bu iktidardan önce F1 standartlarında kaymak yollar hicbir yerde yoktu ankara izmir antalya istanbul kars edirne erzurum enduro şose yollardan ibaretti diyen varsada?
O yıllar da evet hava poleni 5000 de bir degistirmek faydalı olur du diyor büyüklerimiz

Geri
Üst Alt