Güncel Bakım Masrafları

Parçaları alıp dışarda yaptırın hocam. Orijinalliğine emin olduğunuz parçalar kullanın.
Dsg iyi niyet falan hikaye. Onun haricinde dsg ele ayağa düştü herkes ezbere biliyor neresinin bozulduğunu.
Dışarda yarı fiyatına yaptırın gitsin.
Tabi tabi. Dsg iyi niyet modası bitti artık. (Yırtık kot modasının bittigi gibi)

Şimdi 48V hibrit akü iyi niyet esaret modası başladı

arkadaşlar merhaba,2016 tdi dsg 49.000 km de ki aracımı bakıma sokacağım 6.yıl bakımı 5800 tl fiyat verdiler uygulama vb. şeylerden indirim dedi 3800 e düştü fiyat bana fazla geldi.Sizce dışarıda bir yere mi götüreyim aracı ya da bu fiyat normal mi?
6 yıl bakımı için yapılacak/yapılması gereken işlemler;
Hava filtresi
Yağ filtresi
Mazot filtresi
Polen filtresi
Motor yağı
Karter tapası
Geçen sene değişmediyse (fren hidroliği)

Kaliteli filtreler (Mann, Mahle veya Hengst marka) +motor yağı yaklaşık 1.900 tl. gibi rakam tutar., İstanbul ‘da işini düzgün yapan bir yer bu işlem için 400-450 işçilik ister, Fren hidroliği için işçilik dahil 400-450 tl. isterler., bu işlemleri dışarda yaptırmanın toplam maliyeti; 2.700-2.800 tl.yi bulur.,

Filtre olarak Bosch, Valeo, Wunder, Filtron gibi markalardan uzak durun.!!

Ve dışarda yaptırırsanız filtreleri ve motor yağını kendiniz alın, ustaya sadece işçilik ödeyiniz., Ustam (vw kutusunda orjinal filtre) taktı diyen arkadaşlara denk geliyoruz., (vw kutusunda orjinal ekipman filtre) sadece servislerde bulunur, 2. kalite sahte filtre takıldığından haberi olmayan insanlar sonrasında bizim söylememizle/uyarmamızla farkına varıp canları sıkılıyor., hadi bunu geçtim sahte filtre kısa vadede motorda sıkıntı çıkarır., Yani filtre ve motor yağı tedariğini ustaya bırakmayın kendiniz temin ediniz.,

Servisin 3.800 tl. fiyata (mazot filtresi ve fren hidroliği değişimi) dahil mi öğrenmeniz iyi olur, buna göre servis arasındaki fiyatları karşılaştırıp bütçenize göre karar verip yaptırırsınız.

Simdi ben filtreleri kendim degistirince kotu niyetli mi olcam 😁 Bir de baska guvenilir satici oneriniz var midir

Yorumlara baktım da 68 kişiden 1 kişi farketmiş yan sanayi olduğunu.
Onun da iade edip etmediği meçhul.

Yani bu şekilde orjinal ürünmüş gibi alıcının kandırılması satış yapması ne pazaryerinin, ne devletin ne satıcının umrunda, alıcı da uyguna aldım diye seviniyor. Herkes mutlu...

Hal böyle olunca bu tarz satış Türkiye'de çok normal.

Geçenlerde bir belgeselde dünya çapındaki sahte ve kopya ürünler üreten ülkeler sıralamasında
1. Ülke Çin
2. Ülke Türkiye idi.

Çinliler kopyalaya kopyalaya bazı işleri öğrendiler çözdüler çığır açtılar, kendi global markalarını yarattılar. Yetmedi büyük markaları satın aldılar. Biz ise anca birbirimizi düdükleme peşindeyiz
Yan sanayi olsa yine iyi., bu filtreler sahte hocam.,

Yan sanayi filtrelerin az da olsa yine bir kalite standardı vardır.,

Sahte filtreyi boya katılmış çay veya içinde kemik püresi, tavuk ve renklerdirici boya katılmış sahte köftelik kıyma gibi düşünün.

Hava filtresi
Yağ filtresi
Mazot filtresi
Polen filtresi
Motor yağı
Karter tapası
Geçen sene değişmediyse (fren hidroliği)

Kaliteli filtreler (Mann, Mahle veya Hengst marka) +motor yağı yaklaşık 1.900 tl. gibi rakam tutar., İstanbul ‘da işini düzgün yapan bir yer bu işlem için 400-450 işçilik ister, Fren hidroliği için işçilik dahil 400-450 tl. isterler., bu işlemleri dışarda yaptırmanın toplam maliyeti; 2.700-2.800 tl.yi bulur.,

Filtre olarak Bosch, Valeo, Wunder, Filtron gibi markalardan uzak durun.!!

Ve dışarda yaptırırsanız filtreleri ve motor yağını kendiniz alın, ustaya sadece işçilik ödeyiniz., Ustam (vw kutusunda orjinal filtre) taktı diyen arkadaşlara denk geliyoruz., (vw kutusunda orjinal ekipman filtre) sadece servislerde bulunur, 2. kalite sahte filtre takıldığından haberi olmayan insanlar sonrasında bizim söylememizle/uyarmamızla farkına varıp canları sıkılıyor., hadi bunu geçtim sahte filtre kısa vadede motorda sıkıntı çıkarır., Yani filtre ve motor yağı tedariğini ustaya bırakmayın kendiniz temin ediniz.,

Servisin 3.800 tl. fiyata (mazot filtresi ve fren hidroliği değişimi) dahil mi öğrenmeniz iyi olur, buna göre servis arasındaki fiyatları karşılaştırıp bütçenize göre karar verip yaptırırsınız.
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için en yakın arkadaşımın sanayide özel servisi var,servis bakımlı olsun dsg ye bir şey olur diye servise götürdüm hep,fren hidroliğinden bahsetmedi servis sadece yakıt filtresini söyledi,bir de cam suyunu cam suyu çok önemli onlar için.Malum ekonomik şartlar her şeyin hesabını yapmaya başladım olmadı proforma isteyeyim yarın işlemlere bakayım.

Bir yetkili servis komedisi??

Az önce istanbuldan bir arkadaşla konustuk

1.2 tsi dsg 2016 en başından beridir yetkiliye devam ediyor

Önümüzdeki hafta periyodik bakım randevusu var yine
En son 2021 aralıkta rutin bakım yaptırmıstı(tam bakım)

Eee dedim bu sefer hava + polensiz mini bakım yaparlar sana muhtemelen ?

Yok dedi ?

Telefonda randevu alırken avek teki güzel sesli hatun aynen şöyle demiş

.....bey ! Şu an uygulamamız
Çiftli yıllarda tam bakım
Tekli yıllarda mini bakım

2023 aralıkta size mini bakım yapıcaz

Tüüü allah sizin belanızı
Tek mi? çiftmi ?

fazladan gecirmek icin yaptıkları muhabbet ???

Bir yetkili servis komedisi??

Az önce istanbuldan bir arkadaşla konustuk

1.2 tsi dsg 2016 en başından beridir yetkiliye devam ediyor

Önümüzdeki hafta periyodik bakım randevusu var yine
En son 2021 aralıkta rutin bakım yaptırmıstı(tam bakım)

Eee dedim bu sefer hava + polensiz mini bakım yaparlar sana muhtemelen ?

Yok dedi ?

Telefonda randevu alırken avek teki güzel sesli hatun aynen şöyle demiş

.....bey ! Şu an uygulamamız
Çiftli yıllarda tam bakım
Tekli yıllarda mini bakım

2023 aralıkta size mini bakım yapıcaz

Tüüü allah sizin belanızı
Tek mi? çiftmi ?

fazladan gecirmek icin yaptıkları muhabbet ???
O zaman 2023 ocak 1 de gitsin şaka gibi 😄

Golf 7.5 TDI 2017 115BG DSG (53.400 km) Bakımı
(22.12.2022 Antalya - Başaran)

Bakım,
Fren Hidroliği Bakımı,
Yağ Filtre Elemanı,
Shel Helix Ultra Prof. 0W-30 Yağ,
Fren Hidroliği 60 L,
Cam Suyu 1 Lt,
Karter Tapası,
TOPLAM ÖDEME: 2.734 TL

NOT: Doğuş Oto'nun aldığı karar gereği, Polen ve Hava filtreleri 2 yılda bir değişecekmiş.

arkadaşlar merhaba,2016 tdi dsg 49.000 km de ki aracımı bakıma sokacağım 6.yıl bakımı 5800 tl fiyat verdiler uygulama vb. şeylerden indirim dedi 3800 e düştü fiyat bana fazla geldi.Sizce dışarıda bir yere mi götüreyim aracı ya da bu fiyat normal mi?
yapılacak işlemler ve fiyatları servis fiyatlarını merak edenler için fikir olsun diye paylaşıyorum.Yeni yılda büyük bir zam beklediklerini söyledi telefondaki arkadaş.

Ekli dosyalar

• IMG_2126.jpg
    IMG_2126.jpg
    111.9 KB · Görüntüleme: 102
Yaaa ustaaa ???

Filtremi istedigim yerden alırım gelirim .

Ben sana işciligin için geliyorum.
Ne demek dısardan yiyecek icecek getirmek yasaktır???

Diyelim ki aldıgım mann filtreler sahte ?

Aracta olusacak her türlü sorunun neresi seni bağlar ki ?

Sen karter tapasını adam gibi sık
Hava filtresini ters yerlestirme
Polen filtresi kapaklarının tırnaklarını kırma.
Mazot filtresine hava yaptırma Bunun için geliyorumTamam bitti.

Altı üstü 3-4 filtre işciliği

Kaldıki sahte filtrelerden dolayı arabam cortlarsa ben yine sana bi dünya para kazandırıcam.

Arac benim aracım ne demek dışardan filtre getirmek yasak

Varmı distrübütör link / web sayfası tavsiyen

Varmı antalya / istanbul yetkili satıcı tavsiyen

Amacın MARKADAN (mann türkiye)

Yıllık xx bin alım garantisi vererek aldığın Filtrelerin mal sirkülasyonunu sağlamak.

Eee biri sahteymiş . Nereden alınmıs? Hangi internet satıcısı satıyor
Alınmasına mani olacak sekilde mann türkiyeye ihbarda bulundunmu ? Adli prosedür başlattımı mann türkiye?

Ortalıgı atese ver aksiyon yap.

Sonra filtreleri gelin benden alın de ??

Debriyaj, Triger sette falan tamam haklısın
Bunlarda Malzemenin sahtesi ile yapılan işcilikte araba cortlayınca
Malzememi iscilik mi hangisi olagan zanlı (%50/%50 kusur payı süphesi her daim sabit)

Son düzenleme:
Ben de bugun aydin lenadan ciktim 2250 tl sadece yag yag filtresi 16 tdi 2017 model filtreleri kendim dehistirecegim

Yukarıya ek !

Diyelim ki

Sahte motul yağ alıp geldim

Araba 3 ay sonra cortlayınca

Yaaa ustamm

Sen yağı kitapta yazdığı sekilde

5 santim yukardan degil 10 santim yukardan bosalttın. İşciligin hatalıydı mı diycez.

Yada hunin kirliymiş ? Öde masrafı mı diycez.

İnsanlar yetkili servis esaretinden bıktı.

Servis dısındada esaret kurallarına karnımız tok.

• Beğen
Tepkiler: SCC

5 lik motul

IMG_20221223_210103.jpg
20 gün önce uzman parcadan
750 ye aldım

Şu anda aynı satıcıda 970

Bakımım şubatta

O gün kac lira olur ?

1320 !!!!

Dısardan yağ getirmek yasak mış?

Niye şubatta genel piyasası 1320-1350 vereyim diye mi ?

Geri
Üst Alt