Güncel Bakım Masrafları

Benimde içime sinmedi.. Hava filtresi alıp degistirmeyi düşünüyorum. Bi yandan da gereksiz iş yapıyorum diyorum kendi kendime...

Hiç gereksiz hissine kapılmayın. Hava filtresi ve filtrenin filtreleme yeteneği ( kalitesi ) turbolu araçlarda çok önemlidir.

Kalitesiz filtre takıp 6 ayda bir değiştirmek yerine , kaliteli filtreyi 2 senede bir değiştirmek daha sağlıklıdır.

Her sene kaliteli filtre takmak ise çok daha sağlıklıdır.

geçen bakımdan beri 5.500 km yol yapmışım. Araç da değerli gözüyle baktığım için servise gidiyorum yoksa hava ve polen olmamasının tek sebebi tabi ki fiyat politikası yoksa bu yaptırdığım fiyatın da altına dışarıda hepsini kaliteli malzeme ile değiştirebilirdim ama servis bakımını bozmak istemedim. Ama tabi ki çok pahalı yani

Hayırlı olsun bakim. Yalniz bende 3. Yıl bakımını yaptirdim yağ da indirim olmadı. Sizde yüzde 15 indirim görünüyor. Nasıl oldu bu sekilde anlayamadim. Ayrica hava ve polen değişmedi bende de pek hoşuma gitmedi bu durum. Kararsiz kaldim açıkcasi.
size de hayırlı olsun. Bi atar mısınız bakım faturasını benim de zorla yaptırdım aslında gitmeyecektim ikna etmek için yapmış gibi gösterildi bence :)

geçen bakımdan beri 5.500 km yol yapmışım. Araç da değerli gözüyle baktığım için servise gidiyorum yoksa hava ve polen olmamasının tek sebebi tabi ki fiyat politikası yoksa bu yaptırdığım fiyatın da altına dışarıda hepsini kaliteli malzeme ile değiştirebilirdim ama servis bakımını bozmak istemedim. Ama tabi ki çok pahalı yani
Ben yine kendi fikrimi söyleyim

12 ayda 5.500 yapan
24 ayda 11.000 yapacak aracta

Hava ve polen filtresini değistirmeye gerek yoktur

24 ayda 20.000 km bile üst sınırdır. (Rahatlıkla)

Ha ne olmaz ?

24 ay 30.000 km olmaz (20.000 üst sınır)

Bunların hepsi harbi harbi OEM vw AG sarı karton kutulu servis filtreleri
Dısardan sahte olmadığı kesin olan Mann/mahle filtrelerle uygulanır gecilir.

Yoksa yerli malı xyz marka / made in hindistan bosch yada cakma filtrelerle 7.000 km bile yapılmaz.

24 ay ay 20.000 km abartı mı?

24 ay çok degilmi ?

Tukaş Domates salcası degil ki bu kutusunu / kapağını aç atmosferik oksijenle üzeri beyaz beyaz pamuk olsun mantar küf oluşşun?

Optimal Km yi 15.000 yerine 5000 km gecirmek

Filtreleri öldürmez (polen + hava)

Filtreleri mikro gözeneklerinin kapanması / dolması / tıkanması öldürür

12 ay yerine / 24 ay kullanılan filtre abartı km yapmıyorsa (30.000 gibi)

Durdugu yerde niye mefta olsun

2017 1.6tdi passat 85.000 bakım

Ekli dosyalar

• 6A799CA0-2DC3-4FDD-BC2B-42FA7C9B05F9.jpeg
    6A799CA0-2DC3-4FDD-BC2B-42FA7C9B05F9.jpeg
    205.2 KB · Görüntüleme: 118
Merhabalar, filtremarketimden ilk etapta mann hava filtresi ve polen filtresi siparişi verdim. 1 gün sonra bana whatsapp üzerinden mesaj atarak hava filtresinin kalmadığını bildirdiler. Ben de siparişi iptal etmelerini söyledim. 1 hafta sonra da filtron hava filtresi ve polen filtresi siparişi verdim ve yine 1 gün sonra whatsapp üzerinden mesaj atarak hava filtresinin kalmadığını söylediler. Bana mesaj atmalarının üzerinden 10 saat geçmesine rağmen filtron hava filtresi hala stoklarda gözüküyordu. Bu sitenin artık art niyetli olduğunu düşünüyorum.

Arkadaslar servis bana da sadece yag ve filtresini degistirmeyi onerdi ben de kendim Polan ve hava filtresini degistirecegim mann marka alacagim ama hangi siteden almami onerirsiniz orjinal olup olmadigini bilemiyorum sizin tavsiyeniz vars midir ?

arkadaşlar merhaba,2016 tdi dsg 49.000 km de ki aracımı bakıma sokacağım 6.yıl bakımı 5800 tl fiyat verdiler uygulama vb. şeylerden indirim dedi 3800 e düştü fiyat bana fazla geldi.Sizce dışarıda bir yere mi götüreyim aracı ya da bu fiyat normal mi?

Hayırlı olsun bakim. Yalniz bende 3. Yıl bakımını yaptirdim yağ da indirim olmadı. Sizde yüzde 15 indirim görünüyor. Nasıl oldu bu sekilde anlayamadim. Ayrica hava ve polen değişmedi bende de pek hoşuma gitmedi bu durum. Kararsiz kaldim açıkcasi.
Hava filitresi onemli kardeşim 10bın km de bir yada yılda 1 defa değişmesi gerekli (markada man )

Bu hayatta ayakta uyuyan ....yandım anammm der ......

Bak ne güzel 3 lü set OEM parts vosssvageeennn aaageeee 270 lira😇😇😇

https://www.n11.com/urun/volkswagen...gi-329181866-21297366?magaza=otofiltredunyasi

Ben gidip 3 lü set mann filtreye 590 veriyorum ....ne enayilik di mi

Tekrar ediyorum !

Avm Sinemalarında yutubda netflixde izlediginiz filmlerde leş olmuş çürümüş filtreler çakmadır. Filmi ceken rejisör ustaların aman bakımlarınızı zamanında yapın ibret / korku/fetva
Hikayelerini sallamayınız

Dün sipariş verdim. cay motor hava ve yağ filtre sorunsuz geldi. Sitede olmayan ürün görünüyor zaten ama aksaklıklar oluyordur illa ki. Mesela Golf 7 tsi mann filtre görünmüyordu stoklarda

Bu hayatta ayakta uyuyan ....yandım anammm der ......

Bak ne güzel 3 lü set OEM parts vosssvageeennn aaageeee 270 lira😇😇😇

https://www.n11.com/urun/volkswagen...gi-329181866-21297366?magaza=otofiltredunyasi

Ben gidip 3 lü set mann filtreye 590 veriyorum ....ne enayilik di mi

Tekrar ediyorum !

Avm Sinemalarında yutubda netflixde izlediginiz filmlerde leş olmuş çürümüş filtreler çakmadır. Filmi ceken rejisör ustaların aman bakımlarınızı zamanında yapın ibret / korku/fetva
Hikayelerini sallamayınız
Yorumlara baktım da 68 kişiden 1 kişi farketmiş yan sanayi olduğunu.
Onun da iade edip etmediği meçhul.

Yani bu şekilde orjinal ürünmüş gibi alıcının kandırılması satış yapması ne pazaryerinin, ne devletin ne satıcının umrunda, alıcı da uyguna aldım diye seviniyor. Herkes mutlu...

Hal böyle olunca bu tarz satış Türkiye'de çok normal.

Geçenlerde bir belgeselde dünya çapındaki sahte ve kopya ürünler üreten ülkeler sıralamasında
1. Ülke Çin
2. Ülke Türkiye idi.

Çinliler kopyalaya kopyalaya bazı işleri öğrendiler çözdüler çığır açtılar, kendi global markalarını yarattılar. Yetmedi büyük markaları satın aldılar. Biz ise anca birbirimizi düdükleme peşindeyiz

02/08/2022
çakma yan sanayi filtreler
ürünü mağazanın orjinal ürün dediği için aldım ama tam bi hayal kırıklığı yaşadım 4lü filtre takımı sipariş verdim gelen ürünler yan sanayi ürün orjinal değil wolksvagen özel servisine gösterdim yan sanayi ürün dedi orjinal değil sipariş veren ona göre sipariş versin kargo paketlemesi güzeldi

arkadaşlar merhaba,2016 tdi dsg 49.000 km de ki aracımı bakıma sokacağım 6.yıl bakımı 5800 tl fiyat verdiler uygulama vb. şeylerden indirim dedi 3800 e düştü fiyat bana fazla geldi.Sizce dışarıda bir yere mi götüreyim aracı ya da bu fiyat normal mi?
Parçaları alıp dışarda yaptırın hocam. Orijinalliğine emin olduğunuz parçalar kullanın.
Dsg iyi niyet falan hikaye. Onun haricinde dsg ele ayağa düştü herkes ezbere biliyor neresinin bozulduğunu.
Dışarda yarı fiyatına yaptırın gitsin.

Geri
Üst Alt