Güncel Bakım Masrafları

Bende tüm riskleri alarak artık yetkili servise gitmeme kararı aldım sadece kritik işler için gideceğim ( krtik dediklermde; malzeme satın almak -fren balatası gibi-debriyaj değişimi, motorla ilgili kritik parça değişimlerini serviste yaptormaya devam) bunun dışında periyodik bakım fren balta disk değişimi vs dışarıda yaptırıcam

1,5 yıl / 20.000 km olarak uyguladığım
Yağ/filtreler bakım periyodumu

2 yıl / 16.000 km olarak revize ettim (artık yıllık 8000 km ye düşmek zorunda kalarak)
Benzer sekilde
Evdeki Fritözle 15 kere patates kızartırken
Artık 25 kere kızartıyoruz.sonra yağ değişimi

Survivor Türkiye !!!
Km den bağımsız 3 Yıl yapsak ta olur.
Nasıl olsa evin önünde yatıyor. 3 senede olsa olsa 3.00Km olur bu akaryakıt fiyatları ile.

ay sonu 1. yıl bakımım var.
sanırım bu bakıma hava ve polen filtresi dahil değil ama ben bunların da değişmesini istiyorum.

sizce bu iki parçayı kendim alıp değiştirsem mi? yoksa farkı neyse yetkili de değiştirsem mi? fiyat farkı ne olur?

ay sonu 1. yıl bakımım var.
sanırım bu bakıma hava ve polen filtresi dahil değil ama ben bunların da değişmesini istiyorum.

sizce bu iki parçayı kendim alıp değiştirsem mi? yoksa farkı neyse yetkili de değiştirsem mi? fiyat farkı ne olur?
Hava ve polen filtresini servis harici değiştirirseniz fark neredeyse yarı yarıya olur.

Sonraki bakımda servis kayıtlarına göre polen ve hava filtresi otomatik olarak eklenecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 55519
Bakım fiyatlarına zam geldi arkadaşlar
Vatana millete hayırlı olsun.
Zam oranı %9,73

Yeni bakım faturası paylaşılırsa tabloyu günceller paylaşırım.
Erel'den fiyat aldım.

1.5TSI (ilk bakım) sadece işçilik indirimli.
light bakım : 1798TL
full bakım(polen ve hava dahil): 2693TL

ben light bakım yaptıracağım, filtre marketimde bu iki parça 300TL. üstelik muhtemelen serviste polen filtresi ekonomik takılıyor.

Şu şartlarda
Km den bağımsız 3 Yıl yapsak ta olur.
Nasıl olsa evin önünde yatıyor. 3 senede olsa olsa 3.00Km olur bu akaryakıt fiyatları ile.
3 yıl ayıb olur tabide ...

2 yıl / 24 ayda yapacağınız km 6-7 bin max. Sanırım ?

Hiçbisey olmaz !!

24 ayda bir 3 filtre + yağ değistirin gitsin.

millet avrupada 24 ay 30.000 km gidiyor tek postada

2020 tiguan 1.5tsi highline. ilk bakım geçen yıl 6binde yapıldı. 2.yıl bakımı yaklaştı, araç 12binde. 2650tl polen ve hava filtresi dahil, 1800tl polen ve hava filtresi hariç fiyat aldım. arada bu kadar fark olması garip. kabul ederseler polen ve havayı değiştirmeyeğim. zaten yılda 6bin yapıyorum, basınçlı hava ile temizler binerim diye düşünüyorum.

2020 tiguan 1.5tsi highline. ilk bakım geçen yıl 6binde yapıldı. 2.yıl bakımı yaklaştı, araç 12binde. 2650tl polen ve hava filtresi dahil, 1800tl polen ve hava filtresi hariç fiyat aldım. arada bu kadar fark olması garip. kabul ederseler polen ve havayı değiştirmeyeğim. zaten yılda 6bin yapıyorum, basınçlı hava ile temizler binerim diye düşünüyorum.
Basınçla temizlik yapmak filtre yapısını bozar. Kutuyu açıp filtreyi çıkarıp kutunun içini nemli bezle temizleyip sonra filtreyi kirli kısmı alta gelecek şekilde birkaç kez hafifçe çırpıp (kaba taneli toz, böcek vs çıkması için) tekrar yerine takabilirsiniz.

Filtreler Geldi 446₺
Liqui Moly Top Tec önceden vardı. Fiyatını hatırlayamıyorum ancak kasımda sanki 412₺ idi neyse güncel fiyattan hesaplarsak
MANN 446
L.MOLY 506,50
Toplam 952,50₺
+
Değişimi yapacak usta işçilik ne alırsa.
Servis 2.300 demeye devam etsin.

Filtreler Geldi 446₺
Liqui Moly Top Tec önceden vardı. Fiyatını hatırlayamıyorum ancak kasımda sanki 412₺ idi neyse güncel fiyattan hesaplarsak
MANN 446
L.MOLY 506,50
Toplam 952,50₺
+
Değişimi yapacak usta işçilik ne alırsa.
Servis 2.300 demeye devam etsin.
Filtreler + yağ değişimine
200 alır.
Ankarada en azından öyle oldu 150 ye kalmadı .200 fix.

İstanbuldaki yutubır kanal
500 ister mesela işçilige.

Bide bi videosunda ?
Beni arıyolar
Ustacım şu şu işlemler yapılacak
Ne kadar tutar?
Adam kızıyor ! Burda adam gibi işcilik / ustalık yapıyoruz para muhabbeti açılıyor açmayın bu muhabbeti falan ??

Gel sen bi dipten SGK lı olarak yaşasana ?

@Savatage Hocam benden işçilik alacağını sanmıyorum. Çünkü 20 civarında aracın bakımını benim yönlendirmemle yaptığını biliyor. Ben teklif edeceğim tabi ücret.
Ancak işlemden sonra alıp almadığını alırsa kaç tl aldığını da yazarım.

Merhaba, Mk8 İmpression için bugün ilk bakımı yaptırdım hava ve polen filtresi hariç 1900₺ ödeme yaptım…

Hava ve polen filtresi değişmesi için özellikle gerekirse değişin ücretini ödeyeceğim dedim servis danışmanı sorunsuz devam dedi Almanya kararı ile iki yıl da bir değişeceğini söyledi…

Merhaba, Mk8 İmpression için bugün ilk bakımı yaptırdım hava ve polen filtresi hariç 1900₺ ödeme yaptım…

Hava ve polen filtresi değişmesi için özellikle gerekirse değişin ücretini ödeyeceğim dedim servis danışmanı sorunsuz devam dedi Almanya kararı ile iki yıl da bir değişeceğini söyledi…
Hayırlı olsun. Ne güzel işte Liqui Moly de Top Tec 4200 için 50.000Km ya da 2 sene diyor.
Ben de artık 2 senede bir yaptırırım. 2 senede 10.000Km bile olmaz benim araç.
1646496140428.png

Geri
Üst Alt