Güncel Bakım Masrafları

Bütçenin fazla vermesi sonucu bu bakım işinide 19 ay 6500km sonra aradan çıkardım.
Mahle marka filtreler kullanıldı.
Yağ okara luquli moly.motul,Castrol arasından Castrol Long life tercih ettim.
Herşey dahil 1730 TL para verdim.

Ekli dosyalar

• IMG_20221107_104210.jpg
    IMG_20221107_104210.jpg
    165.9 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20221107_103844.jpg
    IMG_20221107_103844.jpg
    68.3 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20221107_103832.jpg
    IMG_20221107_103832.jpg
    179.1 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20221107_102716.jpg
    IMG_20221107_102716.jpg
    132.8 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20221107_101120.jpg
    IMG_20221107_101120.jpg
    195.1 KB · Görüntüleme: 53

Arkadaşlar merhaba bir konuda size danışmak istiyorum arkadaşımın skoda fabia 11.11.2020 trafiğe çıkışlı 1.0 tsi dsg aracı var
30.000 km rutin bakimi geldi
Bakim icin servisle görüştüğümde 4.500 tl fiyat ile rutin bakim ucreti önermiş yalnız araç 2. Yılı dolmak üzere
Arac garantiden çıkana kadar normalde servis önerilir sizce bu noktada ve daha sonrasında DSG nin iyi niyet garantisi de nedeniyle sizce bu kadar rakama servis bakimi mi yoksa garantisi zaten dolmak üzere olan aracı özel serviste cok daha uygun fiyata mi yaptiralim
Sizlerin önerilerini fikirlerini meram ediyorum
Tesekkurler
dışarda yaptırın hocam. Dsg açacağı masrafı 2 yılda telafi edersiniz. Yetkili servis pişmanlıktır.

@yusuf tmmdir hocam cok teşekkür ederim

Merhabalar, şu an arkadaşın reno marka aracı için bir yere geldik. Filtre seti için Rixenberg diye bir marka öneriyor ve iddialı olduğunu söylüyor. VAG grubu araçlar için de bu markanın filtreleri mevcutmuş. Bu markayı önceden kullanan ve ya bilgisi olan var mıdır? Mann için alternatif olabilir mi?

128E2F9A-3ACD-4222-9F06-8D62882ADB8B.jpeg

Almanya bayrak renkleri
marka İsmi doğma büyüme bavyera/ kuzey westfalia öz alman ismi

Halbuki konyalı bir girisimciden
Ben filtre üretiyorsa ambalajda yesil/beyaz

Filtre ismini de orjinal selcuklu başkentine yakısır sekilde karatay filters falan koymasını beklerdim

Wunder filters ???

Alman malı gibi degilmi ?

Safkan yerli malı filtre üreticisidir

Almanya bayrak renkleri
marka İsmi doğma büyüme bavyera/ kuzey westfalia öz alman ismi

Halbuki konyalı bir girisimciden
Ben filtre üretiyorsa ambalajda yesil/beyaz

Filtre ismini de orjinal selcuklu başkentine yakısır sekilde karatay filters falan koymasını beklerdim

Wunder filters ???

Alman malı gibi degilmi ?

Safkan yerli malı filtre üreticisidir
Yorumunuz ve cevabınız için teşekkür ederim 😅👍🏻

Merhabalar, şu an arkadaşın reno marka aracı için bir yere geldik. Filtre seti için Rixenberg diye bir marka öneriyor ve iddialı olduğunu söylüyor. VAG grubu araçlar için de bu markanın filtreleri mevcutmuş. Bu markayı önceden kullanan ve ya bilgisi olan var mıdır? Mann için alternatif olabilir mi?

Ekli dosyayı görüntüle 61695
türk malı made in konya

Bakalım yakın zamanda bende gideceğim servise şuan km 58 küsur binde sıradaki bakıma ilave birde cam tavan bakımı dahil olacak. Ayrıca birde aracı park ederken kısa yükselti bile olsa kaldırım vs. gibi yerlerden geçerken yaylardan gıcırtı sesi geliyor yatak gıcırtısı gibi. Bakalım bize ne kadar ceza kesecekler. (O yaylardan gelen gıcırdı sesinin neden kaynaklanıyor olabilir?)
Golf araçlarda klasik durum. Şu ana kadar 3 farklı golfüm oldu. Üçünde de aynı ses oluştu. Salıncak burçlarını yağlayınca ses kesiliyor, ilk iki aracımda serviste yaptırmıştım, hatırladığım kadarıyla çok tutmuyordu para olarak. Ama zaman alıyordu sonuçta. Bu aracımda da oluşmuştu, yine servise getirecektim, fakat o arada lastikleri değiştirdim, tesadüfen düzeldi. Michelin primacy lastik takınca ses kesildi. Epeydir de yok ses. Sanırım lastikler sertleşince de oluşuyor. Michelin lastikler yumuşak oluduğundan belki de oluşmuyor artık ses.
Salıncak burçlarının yağlatmak daha ucuz bir işlem. Benimki tamamen tesaduüf oldu. Bazen burçlar çatlamış da olabiliyormuş, o zaman değişim gerekiyor daha pahlıya patlıyor. Bende 2 araçta da yağlamayla düzeldi.

Golf araçlarda klasik durum. Şu ana kadar 3 farklı golfüm oldu. Üçünde de aynı ses oluştu. Salıncak burçlarını yağlayınca ses kesiliyor, ilk iki aracımda serviste yaptırmıştım, hatırladığım kadarıyla çok tutmuyordu para olarak. Ama zaman alıyordu sonuçta. Bu aracımda da oluşmuştu, yine servise getirecektim, fakat o arada lastikleri değiştirdim, tesadüfen düzeldi. Michelin primacy lastik takınca ses kesildi. Epeydir de yok ses. Sanırım lastikler sertleşince de oluşuyor. Michelin lastikler yumuşak oluduğundan belki de oluşmuyor artık ses.
Salıncak burçlarının yağlatmak daha ucuz bir işlem. Benimki tamamen tesaduüf oldu. Bazen burçlar çatlamış da olabiliyormuş, o zaman değişim gerekiyor daha pahlıya patlıyor. Bende 2 araçta da yağlamayla düzeldi.
Benim önceki lastikler dunloptu, sol ön lastik yarılınca önlerin ikisini de değiştirmek zorunda kaldım. Pirelli marka aldım ikisini de. Başlarda hiç ses yoktu ama sonrada yaylardan gıcırtı sesi gelmeye başladı. Servis uyarısı vermeye başladı bakalım servise götürünce dediğin gibi yapıcam hocam bi yağlatmayı denerim servise
Teşekkürler yorum için (y)

Az önce servisten teklif aldım. (60.000 km bakımı)

-Motor Yağı Değişimi

-Yağ Filtresi Değişimi

-Polen Filtresi Değişimi

-Hava Filtresi Değişimi

-Buji değişimi (Silikon pasta kullanılıyor)

-Cam Suyu

-Karter Tapası

-Fren Hidroliği Değişimi

-30.000 km' de bir olan Sunroof Bakımı

KDV dahil 7.000₺ (İskonto uygulandığı zaman 6.400₺)

Balatalar değişecekti benim ve yaylardan gelen gıcırtı sesi var onlar fiyata dahil değil + onların fiyatı eklenecek birde

Araç 63000 km de. Balatalar 5-10k daha gider dediler. O zaman daha çok öpeceksiniz şimdi değiştirin dedim. Sonuç 5087 tl 🤷‍♂️

2 Gün önce Doğuş maslakta 7. yıl 66 bin km bakımı yaptırdım.
bakım dışında ekstra olarak buji değişti.
çıkan fiyat ekte1668696038835.png

Kızdırma bujilerinde bir problem mi var?
Herhangi bir problem yok 60.000 bakımda yapılıyormuş, bakıma ekstra olarak yaylardan gelen gıcırtı sesi ve frene basınca çıkan demire sürtme sesi var en son gittiğimde balata ömrünün az kaldığını diğer bakımda değişmesi gerektiğini söylediler. Dün konuştuk 60.000 bakım + sunroof bakım + bahsettiğim sorunlar (yayların yağlanması - fren balata değişimi) hepsine KDV dahil ve iskontolu fiyat 7.000 ₺ çıkıyo dediler

Geri
Üst Alt