Güncel Bakım Masrafları

Herhangi bir problem yok 60.000 bakımda yapılıyormuş, bakıma ekstra olarak yaylardan gelen gıcırtı sesi ve frene basınca çıkan demire sürtme sesi var en son gittiğimde balata ömrünün az kaldığını diğer bakımda değişmesi gerektiğini söylediler. Dün konuştuk 60.000 bakım + sunroof bakım + bahsettiğim sorunlar (yayların yağlanması - fren balata değişimi) hepsine KDV dahil ve iskontolu fiyat 7.000 ₺ çıkıyo dediler
Gereksiz birşey olmuş gibi. 60.000 km değişimi benzinli buji değişimi ile karıştırıyorlar herhalde..Kafaları iyice gitti.
11 yıllık TDI CAY 120 binde hala ilk kızdırma bujileri üstünde..

Gereksiz birşey olmuş gibi. 60.000 km değişimi benzinli buji değişimi ile karıştırıyorlar herhalde..Kafaları iyice gitti.
11 yıllık TDI CAY 120 binde hala ilk kızdırma bujileri üstünde..
Tsi dır araç ?

Eger tdı aracta 60 binde buna da yelteniyorlarsa

Full aşağılık olmuş doğuş servisleri

Tdı kızdırma bujisi
Yurdışı forumlar dahil

160 binden önce mefta olanı görmedik / görmedim

Tsi dır araç ?

Eger tdı aracta 60 binde buna da yelteniyorlarsa

Full aşağılık olmuş doğuş servisleri

Tdı kızdırma bujisi
Yurdışı forumlar dahil

160 binden önce mefta olanı görmedik / görmedim
Aynen..Arkadaş araç kısmında TDI yazmış ama sonradan araç değiştirdiyse belki?

Biri bana Garanti bittigi halde servise gidip 2 kati veya hatta 3 kati para odemenin mantigini/mantiksizligini aciklarsa sevinirim..
Iyi niyet garantisi demeyin hikaye bi olay, servise fazladan bayilinilan para ordaki kar gordugunuz parayi katlar..

Merhaba

1.4 tsi 122 bg

4 Kasım tarihinde Doğus Kartal 170.000 bakımı

Yağ hariç buji dahil standart bakım tüm filtreler değişti

2.568 tl %30 indirimli fiyat

Liqui Molly yağ 680 tl almıştım.

Biri bana Garanti bittigi halde servise gidip 2 kati veya hatta 3 kati para odemenin mantigini/mantiksizligini aciklarsa sevinirim..
Iyi niyet garantisi demeyin hikaye bi olay, servise fazladan bayilinilan para ordaki kar gordugunuz parayi katlar..
Elbetteki dsg büyük bir neden ancak aynı zamanda neyin ne zaman değişmesi gerektiği ve kullanılan parçaların orjinalliği içinde tercih ediyorum. Ben hiçbir ustanın bu bakımda fren hidroliği ya da volan vs değişmeli dediğini duymadım arabada sorun görünce gidiyorsun bakıyor. Ayrıca üç kuruş az verip yan sanayi filtre falan kullanmakta saçma geliyor ki bir ustada bedava yapmıyor aradaki fark olarak bakınca kafam rahat en azından. Son olarak güvenilir iyi usta bulmak en büyük problemlerden biri

2.elde satis fiyatini ve hizini etkiler, en kötü ihtimalle servise verdiginiz extra paralari satarken geri alirisniz

Sabah sabah bir soru ?

Vw de ki kadar
SERVİS GARANTİSİ DEVAM ediyor
muhabbeti hangi markada var ? Soruyorum?

Siz hic bmw alırken (1in tüm,,, 3 ün f30 ları ) kasaları ? Özellikle
2 yıllık resmi garantisi bittikten sonra
İlanda bakımları yetkili servis yapılmaya devam etmektedir yazanı gördünüz mü? Ya da bu durumu özellikle arayanı?

Adamlar DSG nin tamirinde mafiatik kölelik sistemi kurmuslar 15 yıldır sömürüyorlar.

Şu mekatronik tüpünün CONTA olayı hallolsun.(tüp degil conta değisimi)

Kavrama sektörü serbest piyasaya iyice yayılsın görücez hanyayı konyayı

Geçen hafta kendi arabama bakım yapılırken bu arabalarda yan tarafta birşeyler yapılıyordu.Bunlarinda iyi niyet garantisi bitti herhalde.

Ekli dosyalar

• IMG_20221112_104658.jpg
    IMG_20221112_104658.jpg
    143.7 KB · Görüntüleme: 107
İlanda bakımları yetkili servis yapılmaya devam etmektedir yazanı gördünüz mü? Ya da bu durumu özellikle arayanı?
evet. hangi araba olursa olsun servis bakimli araba daha degerlidir, servis daha duzgun is yapmiyor olsa bile en azindan civatasina kadar kayitli olur. hele ki ilk sahibinden servis bakimli olursa tadindan yenmez. hele ki bmw gibi ikinci eli mimli olan bir arabada kayda deger fazla para verebilirim servis bakimli arabaya. bmw almak istiyorken biraz ilan baktiktan sonra bir tanidiga satmayi dusunuyormusun diye sorup sonra bmw almaktan vazgecmistim...
vaglari ise hic bir zaman dsg nedeniyle goturmedim servise. a4u sirf yag degistirmeye goturdum en son. fordlarda servis bakimli.

@Ozan Karsavuran
Elbetteki dsg büyük bir neden ancak aynı zamanda neyin ne zaman değişmesi gerektiği ve kullanılan parçaların orjinalliği içinde tercih ediyorum. Ben hiçbir ustanın bu bakımda fren hidroliği ya da volan vs değişmeli dediğini duymadım arabada sorun görünce gidiyorsun bakıyor. Ayrıca üç kuruş az verip yan sanayi filtre falan kullanmakta saçma geliyor ki bir ustada bedava yapmıyor aradaki fark olarak bakınca kafam rahat en azından. Son olarak güvenilir iyi usta bulmak en büyük problemlerden biri
Bu forumdaki
Meydan Laourrusee ansiklopedi muadili bilgileri hatim eden biri
Aracta neyin ? Hangi filtrenin ? Hangi orjinal kodla ? Hangi filtre markasıyla ? Hangi orjinal parca satan distrübütörden (filtremarketim , uzman parca , egemot, aksu madeni yağlar)
Alınacagını bilir.
Keza fren hidroligi/antifriz degisim periyodundan haberi vardır.

Yetkili serviste bunlar icin çalar saat var ?

Sanayide yoksa uyuya mı kalalım yani ? Silah zoruyla siz yaptıracaksınız ustanıza

Malzemeleri kodlarıyla tedarik eden gider ustasına . Talimatları verir araç basında emir komuta ile işini bitirir.

Bu forumdaÖyle pimpirikli şeyler konu olduki ?

Alt tarafı bi karter tapasını ülkedeki sanayi ustalarının %90 ı sıkmayı bilmiyor, yada çok sıkıyor. Bi tek doğuş yetkili servisler biliyor bu işleri.

Forum bilgilerini hatim etmeyen !
Araca uyumlu Filtre kodlarından/markalarından haberi olmayan , ustasının önüne koyduğu xyz marka yağa eyvallah eden (onay/spesifikasyon nedir bilmeyenler)

Zaten müstahak her türlü sanayi ortamı işbilmezliklerine.

En sonnn?

Dısarda yetkilideki gibi olmuyor işcilik kalitesi ama ?

Ne işcilikmiş be abicim ?
Görende sultanahmetin kubbe içi çini sanatı işciligi zanneder

Son düzenleme:
İlk sahibiymis servis bakimliymis hepsi hikaye benim gözümde hatta en kötü işçilik yine yetkili servislerde bana göre
Ben gider kendim bakarım ne ekspere sokarım nede ustaya baktiririm alırken herkesin fikrinede saygım var...

İkinci aracım BMW f40 2020 model 1.18i 21.000 km de 2.bakımı ( BMW 15 ayda bir oluyormuş)bakımını bugün yaptırdım. 5.600 TL tuttu. Klasik bakım yağ ve filitreler. Parçada ve işçilikte birinde %10 birinde %5 indirim yaptılar.

@Ozan Karsavuran

Bu forumdaki
Meydan Laourrusee ansiklopedi muadili bilgileri hatim eden biri
Aracta neyin ? Hangi filtrenin ? Hangi orjinal kodla ? Hangi filtre markasıyla ? Hangi orjinal parca satan distrübütörden (filtremarketim , uzman parca , egemot, aksu madeni yağlar)
Alınacagını bilir.
Keza fren hidroligi/antifriz degisim periyodundan haberi vardır.

Yetkili serviste bunlar icin çalar saat var ?

Sanayide yoksa uyuya mı kalalım yani ? Silah zoruyla siz yaptıracaksınız ustanıza

Malzemeleri kodlarıyla tedarik eden gider ustasına . Talimatları verir araç basında emir komuta ile işini bitirir.

Bu forumdaÖyle pimpirikli şeyler konu olduki ?

Alt tarafı bi karter tapasını ülkedeki sanayi ustalarının %90 ı sıkmayı bilmiyor, yada çok sıkıyor. Bi tek doğuş yetkili servisler biliyor bu işleri.

Forum bilgilerini hatim etmeyen !
Araca uyumlu Filtre kodlarından/markalarından haberi olmayan , ustasının önüne koyduğu xyz marka yağa eyvallah eden (onay/spesifikasyon nedir bilmeyenler)

Zaten müstahak her türlü sanayi ortamı işbilmezliklerine.

En sonnn?

Dısarda yetkilideki gibi olmuyor işcilik kalitesi ama ?

Ne işcilikmiş be abicim ?
Görende sultanahmetin kubbe içi çini sanatı işciligi zanneder
tabii ilana forum profil linkini koymakta mumkun...

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt