Güncel Bakım Masrafları

Elbetteki dsg büyük bir neden ancak aynı zamanda neyin ne zaman değişmesi gerektiği ve kullanılan parçaların orjinalliği içinde tercih ediyorum. Ben hiçbir ustanın bu bakımda fren hidroliği ya da volan vs değişmeli dediğini duymadım arabada sorun görünce gidiyorsun bakıyor. Ayrıca üç kuruş az verip yan sanayi filtre falan kullanmakta saçma geliyor ki bir ustada bedava yapmıyor aradaki fark olarak bakınca kafam rahat en azından. Son olarak güvenilir iyi usta bulmak en büyük problemlerden biri
Katılıyorum bende DSG olduğu için servisi tercih ediyorum.

Gereksiz birşey olmuş gibi. 60.000 km değişimi benzinli buji değişimi ile karıştırıyorlar herhalde..Kafaları iyice gitti.
11 yıllık TDI CAY 120 binde hala ilk kızdırma bujileri üstünde..
O zaman bende gittiğim zaman önce anlayıp sonrasında eğer dediğiniz gibiyse bujileri değiştirmeyin derim

O zaman bende gittiğim zaman önce anlayıp sonrasında eğer dediğiniz gibiyse bujileri değiştirmeyin derim

Hocam servis kızdırma bujilerinizi ömrü dolmadıysa bile değiştirmek isteyebilir. Sebebi hem kendilerini garantiye almak hemde sizi garantiye almak olduğunu düşünüyorum çünkü kızdırma bujisi biraz değişik bir sarf malzemesi 300.000 km de gidebilir ama değişmeye kalktığınızda buji yerine kaynayabilir, sökerken kırılabilir. Bu durumda tornacı vasıtasıyla söktürüp yenisini taktırmak durumunda kalabilirsiniz. Kaynamadan değişim sağladığınızda kafanız daha rahat olur.

Hocam servis kızdırma bujilerinizi ömrü dolmadıysa bile değiştirmek isteyebilir. Sebebi hem kendilerini garantiye almak hemde sizi garantiye almak olduğunu düşünüyorum çünkü kızdırma bujisi biraz değişik bir sarf malzemesi 300.000 km de gidebilir ama değişmeye kalktığınızda buji yerine kaynayabilir, sökerken kırılabilir. Bu durumda tornacı vasıtasıyla söktürüp yenisini taktırmak durumunda kalabilirsiniz. Kaynamadan değişim sağladığınızda kafanız daha rahat olur.
Peki servis bunu kontrol edip değişmesi gerekiyorsa değiştirmiyor mu? Yoksa direk ne olur ne olmaz biz değiştirelim sonra başımız ağrımasın deyip müşterisine kitliyor mu?

İkinci aracım BMW f40 2020 model 1.18i 21.000 km de 2.bakımı ( BMW 15 ayda bir oluyormuş)bakımını bugün yaptırdım. 5.600 TL tuttu. Klasik bakım yağ ve filitreler. Parçada ve işçilikte birinde %10 birinde %5 indirim yaptılar.
Bmw benzinli 1,18 de yakıt tüketimi ne seviyede acaba ?

Ortalama hız + ortalama tüketim iceren +200 km lik bir veri görseli atabilirmisiniz. (Sehiriçi)

1.2 ,DSG 75,000 km de bu özelliklerde veya yakın özelliklerde aracı olup servise giden fiyat alan varmı aramızda

@korhun

Sadece fren hidroligi külfeti

702 den %30 indrimli

491+ %18 kdv

579 lira..............

Geri
Üst Alt