Panaromik Cam Tavan ( Sunroof) Bakım ve Temizlik

@Ender  bende dusunuyorum hocam sanroof bakimi ne kadar suruyor ve ne kadar ucret aliyor servis.

@Ender  bende dusunuyorum hocam sanroof bakimi ne kadar suruyor ve ne kadar ucret aliyor servis.
Servisin ve KAporta bölümünün Yoğunluğuna göre değişebilse de Sanırım 1-2 saat sürüyor En azından benim gözlemim o şekilde 

Fiyat faturasını paylaştım 265 tl  2 yıl veya 30 bin km süresince.

Servisin ve KAporta bölümünün Yoğunluğuna göre değişebilse de Sanırım 1-2 saat sürüyor En azından benim gözlemim o şekilde 

Fiyat faturasını paylaştım 265 tl  2 yıl veya 30 bin km süresince.
Bende 30.000 km'de mersin  / Opat'ta bakımı yaptırdım ama şu şekilde oldu ara sıra çok az bir titreme ses geliyordu, bu şikayetimi belirttim bakımda cam tavan temizlik ve bakımını da yapacaklarını sesin kesileceğini söylediler, cam tavana temizlik ve bakım yaptılar, sonuç: ses kesilmediği gibi arttı ve farklı bir ses daha gelmeye başladı.

@Ender Bana Antalya da 400-500 fiyat cekmislerdi 😐
Faturayı birazdan bunun için paylaştım. Gösterip Aynı işlemler yapılacaksa fazla para ödemeyin . Gerçi bana biraz indirim yaptılar ama oda olsa olsa 20-30 tl vs dir yani 300 ü geçmez  yinede :)  

@Ender aynen dediginiz gibi 250 ye dustu fiyat buradan da paylasimin gucu ve onemi  adina tesekkur 👍

@Ender aynen dediginiz gibi 250 ye dustu fiyat buradan da paylasimin gucu ve onemi  adina tesekkur 👍
Bilgi paylaştıkça güzeldir Hocam. Faydası olduysa ne mutlu bizlere Keyifli forumlar diliyorum.

Ender hocam bu perde kısmı benim cok tozlanmış siliyorum siliyorum bi parlaklık oluşmuyor buraya ne sıkmam gerekiyor parlaması için bu sprey alıp sıksam işey yarar mı acaba

Adsız.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ender hocam bu perde kısmı benim cok tozlanmış siliyorum siliyorum bi parlaklık oluşmuyor buraya ne sıkmam gerekiyor parlaması için bu sprey alıp sıksam işey yarar mı acaba

Ekli dosyayı görüntüle 35661
Biraz hava tutarak üzerindeki fazla tozu aldıktan sonra, Nemli bir bez ile hafiften silebilirsin. büyük kısmı gidecektir. Silerken biraz dikkatli olmak lazım hem çok narin hemde tozların daha derine nüfus etmemesi için. Bir iki tekrar ile daha sağlıklı sonuç alınabilir.

Keyifli Forumlar

Doğuş oto servis çalışanı arkadaşımdan aldığım bilgi; vw ve porsche araçların cam tavan sunroof servis bakımında kullandıkları sıvı domuz yağı olduğu. 

Merhaba arkadaşlat tiguan 2016 cam tavanlı aracımda araç esnediğinde tık tık sesleri gelmeyi başladı. İncelememe göre arka sol taraftan geliyor. Yani sabit taraftan ses geliyor. Ne önerirsiniz. Servistede daha kötü olmasından korkuyorum.

Yorumlarınızı rica ediyorum..

Merhaba arkadaşlat tiguan 2016 cam tavanlı aracımda araç esnediğinde tık tık sesleri gelmeyi başladı. İncelememe göre arka sol taraftan geliyor. Yani sabit taraftan ses geliyor. Ne önerirsiniz. Servistede daha kötü olmasından korkuyorum.

Yorumlarınızı rica ediyorum..
Konuda detaylı bilgiler var hocam., önce apc tarzı temizliyecilerle temizlik., sonrasında würth hhs gres ile kızakları yağlarsanız. ses kesilir ve bakımını yapmış olursunuz;

• Beğen
Tepkiler: EKU
Konuda detaylı bilgiler var hocam., önce apc tarzı temizliyecilerle temizlik., sonrasında würth hhs gres ile kızakları yağlarsanız. ses kesilir ve bakımını yapmış olursunuz;
Teşekkürler @forzaGilles hocam. Cam tavan olduğundan çekincem vardı. Deneyelim o zaman. Detay ruhumuzu sunroof tada deneyelim :) Sonucu bildireceğim.

Teşekkürler @forzaGilles hocam. Cam tavan olduğundan çekincem vardı. Deneyelim o zaman. Detay ruhumuzu sunroof tada deneyelim :) Sonucu bildireceğim.
Würth HHS Grease alırken dikkat edin., bu ürünün hhs2000 ve hhs5000 olan ürünleri var., onlar farklı amaç içindir.!! siz şişenin üzerinde (hhs grease) olanı alcaksınız., bulmazsanız Tunap 901 ‘de olur.

• Beğen
Tepkiler: EKU
Ellerine sağlık guzel paylasim ustad

Hojjj gelmedin cam tavan trim sesi :)

Sıcaklar artinca cam tavan trim sesi gelmeye başladı

Eski aracimi ozledim hehe

Geri
Üst Alt