Neden Golf 7 ? Golf 7'nin diğer Marka ve Modellere Karşılaştırmaları

zambor007 dedi:
@zambor007

Değerli Hocam;

Bana 105 beygirlik yeterli ve inanın sınırlarını zorlamam henüz mümkün olmadı.
Ben şu anda 90'lık polo kullanıyorum gerçekten iyi bir motora sahip araç ve hızlanması devirinde vites değiştirip motoru baymadığın sürece çok iyi,yolda can sıkıntısından kapışmaya çalışan bir çok araca nal toplatıyor bunda motor hacminin 1.6 olması da bir etken,yeni kasa i20 mesela 240 tork var araçta gerçekten poloyu zorlayan bir araç alt devirlerde çok hızlı tork farkından da dolayı  ancak motor hacmi ve polonun torku genele yaymış olması arayı açmasına izin vermiyor  normalde vw araçlarında alt devirler çok tepkisizdir ancak vitesi 3'e atınca olay kopar,

Önerim yeni i20 ile karşılaştığınız zaman tahriklere kapılmayın salın gitsin yoksa sizin 105'liği fena üzer,15 beygirin sizin anlattığınız denli bir fark yaratacağını düşünmüyorum artı 100 kg kadarda bir ağırlık farkınız vardır aşağı yukarı...

Yani anlatmak istediğim vw motorları tabiki yeterli ben onu kabul ediyorum sürüş tarzınızda çok sakin olabilir ama 105 hp motor ya da 110 bence golf gibi bir arabaya çok hafif kalıyor ,görünüş olarak fiyat olarak en az 130 hp motor koyması lazım vw'nin,mesela şu renault'un 130'luğu gerçekten böyle bişey olamaz inanılmaz bir tork var araçta.

İlla golf alan trafikte önüne gelenle ışıklarda kalkış yarışı yapcak diye de birşey yok ama çok sakin bir sürüş tarzını ifade ediyor bence 105 hp.Benim golfüm olsa çok sakin kullanmazdım mesela  &:  ve golf 8 çıktığı zaman benzinli şu 150'lik motordan alacağım inşallah yoksa 1.6 tdi için çok fazla pahalı bir araç,mesela antalyalı arkadaş 120 bin tl'lik bir araç yapmış tamam tercihler kullanım şartları vs diyebilirsiniz ancak gördüğüm en mantıksız şey  buydu herhalde bu forumda, oysa çok farkta yok .sadece dizel kullanırım benmi demek istemiş anlamadım :D yani o donanıma o kadar para verecek kadar param olsaydım gti hadi pahalıda gider bir act golf alır kalan parayla doldururdum aracı .gerçekten çok ilginç  &:
Ya bu tamamen araçtan beklenti,bakış açısı zevkler,renkler ne derseniz deyin..Kimine deyin ki 100 hp aracın ücretsiz 500 hp olacak yakıt,garanti vs değişmeyecek derki ne gerek var saçamalık.kiminin beklentisi hava atmak,kimininki az yaksın,kiminin derdi bastımmı hoplasın.Bana bir tek tanıdığım ooo hayalimdeki araba, çok iyi bir karar vermişsin demedi genelde anlamsız buldular.

Ben 122 lik golfu kullanirken %90 gercek performansinin cok cok altinda kullaniyorum dsg sanzumanli 1.2 motorlu bir golf piyasada arac kullanan 10 kisiden 8 ini mutlu eder izmir icin ele alirsam heryer 70 hiz siniri 100 yapip makasa giren tayfada sahilde ya agaclari biciyor ya denize ucuyor yada yuruyus yapan insanlari eziyor.amac kapismaksa hic kasmadan ibiza cupra alip geciceksin.

zambor007 dedi:
@zambor007

Değerli Hocam;

Bana 105 beygirlik yeterli ve inanın sınırlarını zorlamam henüz mümkün olmadı.
Ben şu anda 90'lık polo kullanıyorum gerçekten iyi bir motora sahip araç ve hızlanması devirinde vites değiştirip motoru baymadığın sürece çok iyi,yolda can sıkıntısından kapışmaya çalışan bir çok araca nal toplatıyor bunda motor hacminin 1.6 olması da bir etken,yeni kasa i20 mesela 240 tork var araçta gerçekten poloyu zorlayan bir araç alt devirlerde çok hızlı tork farkından da dolayı  ancak motor hacmi ve polonun torku genele yaymış olması arayı açmasına izin vermiyor  normalde vw araçlarında alt devirler çok tepkisizdir ancak vitesi 3'e atınca olay kopar,

Önerim yeni i20 ile karşılaştığınız zaman tahriklere kapılmayın salın gitsin yoksa sizin 105'liği fena üzer,15 beygirin sizin anlattığınız denli bir fark yaratacağını düşünmüyorum artı 100 kg kadarda bir ağırlık farkınız vardır aşağı yukarı...

Yani anlatmak istediğim vw motorları tabiki yeterli ben onu kabul ediyorum sürüş tarzınızda çok sakin olabilir ama 105 hp motor ya da 110 bence golf gibi bir arabaya çok hafif kalıyor ,görünüş olarak fiyat olarak en az 130 hp motor koyması lazım vw'nin,mesela şu renault'un 130'luğu gerçekten böyle bişey olamaz inanılmaz bir tork var araçta.

İlla golf alan trafikte önüne gelenle ışıklarda kalkış yarışı yapcak diye de birşey yok ama çok sakin bir sürüş tarzını ifade ediyor bence 105 hp.Benim golfüm olsa çok sakin kullanmazdım mesela  &:  ve golf 8 çıktığı zaman benzinli şu 150'lik motordan alacağım inşallah yoksa 1.6 tdi için çok fazla pahalı bir araç,mesela antalyalı arkadaş 120 bin tl'lik bir araç yapmış tamam tercihler kullanım şartları vs diyebilirsiniz ancak gördüğüm en mantıksız şey  buydu herhalde bu forumda, oysa çok farkta yok .sadece dizel kullanırım benmi demek istemiş anlamadım :D yani o donanıma o kadar para verecek kadar param olsaydım gti hadi pahalıda gider bir act golf alır kalan parayla doldururdum aracı .gerçekten çok ilginç  &:
Değerli Hocam;

Sizin güzel son sözünüzle başlayıp sondan başa doğru ilerleyelim isterseniz.

"Gerçekten çok ilginç" olan bunu ilginç bulmanız.

Dünyadaki insan sayısı kadar fikir ve düşünce olduğunu ve bunların kendi içerisinde bir değeri olması bakımından saygınlığını reddetmek bakımından ilk hata oluyor.

Fakat burada dursak keşke.

Ama durulmuyor...

Sanırım insanların öncelik sıralamalarının farklı olabileceği gibi basit bir gerçeği görmezden gelmek bir yana onu reddetmek kendisini diğerlerinin olduğunu iddia ettiği "mantıksızlık" uçurumuna sürüklüyor habersizce.

Uçurumun sonunda ne mi var?

Kendine koşulsuz güven ve beğenme..

Size Mantık ve diyalog ve de retorik hakkında temel bir iki bilgiyi hatırlatarak başlamalıyım.

Bu paylaşım platformunda vermeye çalıştığımız şey tam da farklı fikirlerin karşılaşması ve eğer mümkünse müzarkeresi, uzlaşması ve böylelikle kendini geliştirmesi.

Fikirler kendilerinin doğruluğunu başka fikirlerle karşılaşma olanağı bulmadıkça veya gerçek hayatta karşılığını bulmadıkça konfirme edemezler.

Dedüksiyon yoluyla edindiğiniz bir bilgi ve fikriniz olduğunu kabul edelim. Dünyanın dört bir yanını gezdiniz ve gezdiğiniz her yerde gördüğünüz bütün kuğular beyaz olsun. Buna dayanarak şunu demek mümkündür.

(Önerme)Gördüğüm bütün kuğular beyazdı.

Sonuç: Demek ki bütün kuğular beyazdır.

Diğer bir deyişle beyaz olmayan kuğu yoktur.

Bunu söylerken büyük olasılıkla Avustralya ve yeni Zellanda'ya gitmemişsiniz demektir.

Peki ben gitmiş olsam ve hayır siyah kuğu da vardır desem mantıksız ve saçmalıkla suçlar mısınız?

yoksa bilim ve mantığın gereği doğruluk olasılığı bırakır mısınız?

Çünkü biliyoruz ki tüm dedüksiyonlar sınırlı sayıda gözlemin sonrası elde edilmiş genellemelerden oluşur.

Biz insan oğlu olarak;

fani canlılar ve sınırlı imkanlarla sınırlı yer görme, sınırlı insan tanıma ve sınırlı akli melekelere sahip olmakla birlikte

her nasıl oluyorsa en doğrusunu bizim bildiğimiz, bize fazlaca verilen akıl ve mantıktan diğerlerinin yoksun olduğu gibi sonuçlara vardığımız olur.

Çünkü; diğerlerine kolayca yönelyteceğimiz baştan sona dikkatle okumamakla suçlama hatasına kolaylıkla düşüp kendi kendimizi saçmaya indirgemiş ve reductio ad absurdum hatası nedeniyle geçerli akıl yürütsek de makul olmayan sonuçlara varmış ilk mesajda  (benim sınırlı bütçemle) "ulaşabileceklerimin en iyisi " sözlerimi gözden kaçmasın diye  altını çizmeme rağmen gözden kaçırıp.....

yetmez gibi ; diğer insanların kendilerine özgü deneyim ve yaşantılarının sonucu olan her biri ister doğru ister yanlış olsun "değerli sözlerini" hor görme hatasından döndürmeye çalışanlara had bildirmeye çalışmışsanız..

Yolunuz uzun daha....

size yolunuz açık olsun diyerek iyi niyetle yolculayayım..

@zambor007

Hocam siz de o arkadaşı anlamayı deneyin. Sizi yandaki adam geçince sorun oluyor ya. O kişinin böyle bir derdi yok. Benim de yok. Biri kalkışta beni geçmiş geçmemiş hicbir önemi yok. Hatta egleniyorum ışıklarda böyle adamlarla. Ani kalkış yapacak gibi yapıyorum adam var gücüyle kokluyor ben de gülüyorum :) Aracım masrafsiz konforlu güvenli olsun yeter. Herkesin beklentisi farklı.

@zambor007

Hocam act tabi ki dizel'den üstün her konu da sadece tork ve ekonomi hariç ;)

Ben de aracı değiştirip act almak istiyorum.

Ama bu dizeli almak mantıksız demek değil. İkinci elde bilindiği üzere 3-4 sene sonra dizel daha az zarar ettirecek.

Bu sürede de çok yol yapan biri için dizel mantıklı olabiliyor. Ben dizelin gürültüsünü sevmediğim için almam o ayrı.

Golf kaliteli ve güzel bir otomobil. 150hp act motorun sürüş kalitesi daha yüksek olur. 62bin km yol yaptım,aracım 122hp dsg,en can alıcı şekilde aracımı zorladım herzaman benden 10puan alan bir otomobil golf. Direksiyon,yoltutuş,frenler 10

@beyinsis araç tam olarak neydi hocam. Numaranızı bana yollayın müsait zamanda kodlamaları hallederiz.

beyinsis dedi:
bu arada kol dayamanın altındaki sürgülü kapak kapatıldığında cep telefonunu koymak için birebir ama o zaman da küllüğü koyacak bir yer bulamadım. sigara içmem ama çöp için her zaman küllük durur arabalarımda. küllüğü koyacak bir yer fikri olan var mı?
Hocam telefonunuzun boyutu ne kadar bilmiyorum ama benim kulluk vitese yakin bardaklikta takili arkadaki bardaklik bos surguyu cekince benim telefonum oraya sigiyor. Telefonum da lg g2

Küllük kol dayamanın içinde telefonda kapalı sürgünün üstünde duruyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Neden Golf Aldım?

39'umun bitimine günler şu iç muhasebeyi yapmıştım.

elimdeki peşinatla bir ev taksidine girip on yıl sonra ev sahibi mi olayım?

Sonra geçip giden gençliğimin peşinden yazıklanıp 50 yaşımdan sonra bir araba sahibi mi olayım?

Yoksa Elimdeki peşinatla araba taksidine girip önümdeki üç-dört yılı çalışıp borcunu ödedikten sonra birikim yapıp emekliliğimde alacağım ikramiyeye ekleyerek ev mi alabilirim?

Ben geçip giden yaşanacak tek bir ömrü uzun vadeli yatırım için tüketmeyi seçmeyenlerdenim.

Özel sektörde ancak büyük bir şirkette çalışıyorum. Yani nispeten iş güvencesi sorunum yok.

7 yıllık evliyim, çocuğumuz yok ve benim de eşimi ikna etmem oldukça güç oldu.

Malum, kulağımıza söylene söylene aklımızda çakılı kalmış klişeleri, dilimize pelesenk olmuş söylemleri aşmaktan bahsediyorum.(Önce ev alın, sonra çocuk vs.vs.)

Daha önce yaptığım iş gereği şehir şehir denetim için gezerken bir hayli marka ve bir hayli modelle de tanışıklığım oldu.

Uzuuun yıllar boyu otomobil dergileri alıp okuyarak açlığımı gidermeye çalıştım.

Taa ki hayatın geçip gittiği ve keşkelerle dolmuş bir hayatım olduğunu anlayana kadar....

Kendime bir iyilik yapıp hayallerimden birini gerçekleştirmeye karar verdim.

Önce teorik araştırmalar sonrasında test sürüşleri. Alfa, Honda, Seat, Opel vb. pek çok markayı test etme imkanım oldu. Eminim herkesin bir araçtan beklentileri farklı farklıdır.

Ancak hayatımda kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemiştim Golf VII'nin direksiyonuna oturduğumdaki gibi. O kadar ki, test aracından dahi ayrılmak istemedim.. Bu araca ne bir yatırım ne güvenlik ne bir hız makinesi ne de prestij aracı olarak baktım ama bir de dönüp baktım ki bunların hepsinin bir arada olduğu muhteşem bir harmoniyle karşı karşıyayım..

Hani sloganı olan bir söz var ya "Das Auto" diye... ben onu şuna dönüştürdüm. Eğer bir şey sizin hayal ettiğinizden ve beklentilerinizden fazlasını içeriyorsa o şey hayalden daha mükemmel ve dahası gerçektir. Çünkü eğer o şey beklentilerinizin tamamını içeriyor olsaydı yalnızca hayalinizin tezahür ettiğinden bahsedebilirken fazlasını içerdiğinden sizin hayaliniz olamaz anlamına gelir ki slogan şuna dönüşür. "Hayal ötesi"

ben benimkini fırtınalı bir araştırma, sipariş, sonra siparişin iptali ve son olarak hazır bir araç bularak almak biçiminde izdivacımı 13 Ocak 2013'te evliliğe benzer biçimde arabalılıkla sonuçlandırdım.

Mutluyuz.....

Buradaki forumun sayfalarını görmeden önce pek çok yerde pek çok şey okudum elbette...

Elbette pek çok marka ve model aracı kullanmışlığım vardır 1993 yılında ehliyetimi aldığımdan bu yana...

Almaya en çok yaklaştığım model seat leon'du ama bir şeyler eksikti adını koyamadığım...

Sonra Volkswagen tutkunu bir ağabeyimin verdiği cesaretle, Volkswagen Bayiinin yolunu tuttuk.

Showroom'da merakımı giderecek araç bulmayınca arkadaki servis alanına sızma harekatımız servis görevlisinin "bu araçlar teşhir için değildir" diyerek bizi püskürtme gayretleri bizi daha da galeyana getirdi.

"Yahu nasıl olur da araç satmak için kurulan bir yerde araç olmaz?"

sorusunu

" gören alıyor demek ki... hatta teşhir aracını bile"

diye içimden yanıtlayıvermiştim.

Neyse ki gelen test aracı servise gelen araçları elimizden kurtarmıştı...

içimizdeki merak yangınını söndürür diye umarken daha da körükledi insafsızca deneyimlerim.

Hayatımda Renault, Ford,Tofaş, Opel gibi pek çok markanın yanısıra Volkswagen'in Bora ve Passat modellerini de kullanma imkanım olmuştu.

Evet evet bir milat olmalıydı bu... Golf'ten önce ve Golf'ten sonra diyebileceğim bir nirengi noktası....

Bundan sonra geriye kalan araçlar daha güçlü, daha karizmatik, daha sportif, daha ekonomik, daha ergonomik, daha ve daha herhangi bir şey olabilirdi;

elbette aklı başında hiç kimse bunun aksini reddedemezse de bu benim tercihim olarak yaşantımın bir parçası oldu....

Kendimi ve sevdiklerimi içerisinde rahat ettirdiğim, güvende hissettirdiğim, yani kısacası kendini iyi hissettirdiğim başka bir araç yok....

Aldığım kararı almamda, hayallerime doğru yaklaşırken yardımı geçen dostlarıma ne kadar teşekkür etsem azdır.

Ama aslında minnettarlığım bana karşılıksız olarak sundukları içtenlikleri, hesapsızca paylaştıkları tecrübeleriydi, bilgileri, zamanları ve en önemlisi, tutkuyla paylaştıkları yürek dolusu aşkları....
Hocam efsane yazı ve garip olan sizle aynı durumda olmam. 1 yıllık evliyim cepte 35binlira para önce ev al baskısı araba sonra olur diyenler... Cepteki nakit eve girmeme müsade etmedi (içime sinen eve) bende dünyaya bidaha mı gelicem dönüp dönüp hayran gözlerle baktığım Golfüme kavuştum :)  Ayrıca aracımı zarar etmeyeceğim bir yatırım olarakta görüyorum. Tek sıkıntı eşim baya kıskanmaya başladı :)  

@EMİR

Değerli Emir Hocam

Aklın yolu birdir derler ya işte öyle. 

Keyfini çıkartın bu arada borcu ödenirken zorunlu olarak tasarruf da yapmış olduğunuzu düşünerek rahatlayın. 

Cumhuriyet altını gibidir Golf zamanla kullandıkça değer yitirmek yerine değer kazanacak ve alırken ödediğiniz rakamdan yüksek rakama satacağınız için sizi enflasyon karşısında da koruyacak.

Vergi, yakıt, kasko ve trafik sigortası ise bu keyfin küçük bir bedeli. 

Hayırlı olsun 

Geri
Üst Alt