Comfortline mı? Highline mı?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Bazı zamanlarda comfortline bazı zamanlarda ise highline tavsiye ediyoruz.

Peki neye göre? ve nasıl?

İşin aslı aracı aldıktan sonra;

1.  kullanımında eğer düşük maliyet isteniyorsa

2. Yıllık 5Bin km'yi ancak dolduruyorsa

3. Sadece ve çoğunlukla şehir içi kullanıma sahipse

4. Bütçe kesin olarak sınırlı ve highline a ulaşmaya ancak yetiyorsa.

Çünkü aracın alım-satım işlemleri son masrafınız değil. Daha trafik sigortası, kasko sigortası, boya koruma, lastik paspas veya bagaj havuzu gibi olmazsa olmaz aksesuarlar limitin oldukça üzerine çıkmanızı gerektirecek ilk bakışta göze görünmeyen masraflar var.

5. Hız sevmeyen sakin kullanıcı modunda kullanmaktan zevk alan yapıda veya  altında güçlü motor olursa dayanamayıp gazlayacağından çekiniyorsa.

6. Belli aksesuarları özellikle istiyor diğerleri kullanışlı olmayacaksa.

Çünkü tıpkı benim gibi bu sayade Bi-Xenon Plus farlara, nam-ı diğer U-Ledli farlara asla sahip olamazdım.

Bir başka kişi cam tavan olmadan asla olmaz diyebilir, bir başkası ise ergo koltuklu araç isteyebilir. Bazen bütçeniz sınırlıysa veya diğerlerini gereksiz görüyorsanız  bunlara ulaşmanın yolu diğer donanımları gözden çıkartmaktan geçmekte..

7. Aldıktan sonra en az 4 ila 5 yıl veya daha uzun süre kullanacaksa veya sık araç değiştirmiyorsa.

8. Görünüş ve lüksten ziyada işlev ve ihtiyaçlar ön plandaysa

Highline yerine opsiyonel donanımlarla küçük dokunuşlar yapılarak Comfortline  önerilebilir ve önerilmelidir.

allah herkeze highline nasip etsin diyoruz ozaman :D

@silvershadow

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle bu faydalı forumu oluşturan arkadaş(lar)a yürekten teşekkür ediyor ve bu forum da nezih bir ortam oluşturan tüm arkadaşları içtenlikle selamlıyorum.

Yaklaşık 15 gündür bende de Golf sevdası başladı.

Başlangıçta Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG almayı planlıyordum ama şimdi gözüm Highline'a kaydı.

Kısmetse Highline almak istiyorum. Bu noktada bana iyi fiyat ve ağız tadı ile satış yaptığını düşündüğünüz İstanbul içi veya yakın bir şehirde bayi tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Şimdiden çok teşekkür eder herkese keyifli pazarlar dilerim.

Saygılarımla,

Uğur BÜTÜN

Uğur Hoca dedi:
@silvershadow

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle bu faydalı forumu oluşturan arkadaş(lar)a yürekten teşekkür ediyor ve bu forum da nezih bir ortam oluşturan tüm arkadaşları içtenlikle selamlıyorum.

Yaklaşık 15 gündür bende de Golf sevdası başladı.

Başlangıçta Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG almayı planlıyordum ama şimdi gözüm Highline'a kaydı.

Kısmetse Highline almak istiyorum. Bu noktada bana iyi fiyat ve ağız tadı ile satış yaptığını düşündüğünüz İstanbul içi veya yakın bir şehirde bayi tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Şimdiden çok teşekkür eder herkese keyifli pazarlar dilerim.

Saygılarımla,

Uğur BÜTÜN
Değerli Hocam;

Öncelikle hoş geldiniz.

Tüm dostlarım adına kabul ediyorum bu güzel sözleri.

Teşekkür ederiz bu güzel sözler için

Bayi olarak sanırım en iyi indirimi Altur Oto'dan aldım bugüne kadar.

Satış temsilcisi Gökay Bey müsaitse ilgilenecektir.

Kendisinin sizinle paylaşacağı teklif formunu ve alacağınız indirimi paylaşırsanız yorum yapmamız mümkün.

Keşke imkan olsa ErgoActive koltuklu ve U Led Gündüz farlı Bi-Xenonlu bir highline denk gelir fiyat olarak da uygun olur da alsanız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rica ederim. Az önce Altur'dan satış temsilcisi Özge Hanım ile görüştüm. Highline Tornada Kırmızı Cam Tavanlı araç için 85.200 TL fiyat verdi. Acarlar'dan ST arkadaş da Gece Mavisi Cam Tavan Led Zenon araç için 85.500 TL fiyat verdi. İki renk de hoşuma gidiyor.Diğerleri ile de görüşüyorum.

@Uğur Hoca

Foruma hoş geldiniz hocam. Tüm bayileri arayın ve telefonda hazır araç için fiyat alın derim. Hiç beklenmedik bir bayide hiç beklenmeyen bir fiyatta araç çıkabilir ;)

Teşekkür ederim. Aldım elime telefonu tek tek arıyorum. Acaba sürüş konfor paketi ve connectivity pack olan Comfortline ile yetinmeli miyim onu düşünüyorum. Böyle bir Pasififk Mavi Comfortline'a 77.600 fiyat verdiler Avec'ten. Highline da cam tavansız araç yok şu ana kadar. Cam tavan için ne dersiniz? Sizce estetik, konfor veya iç hacim algılaması bakımından fark yaratıyor mu? Güvenlik bakımından risk taşır mı acaba?

@Uğur Hoca

Hocam highline olmazsa ileride neden higline almadım diye pişman olacaksınız. Bundan sonra alacağım araçta cam tavan kesinlikle istiyorum. Üstten tuğla düşmediği sürece cam tavanın güvenlik eksiği olacağını düşünmüyorum :) hatta göle uçsa araba kapilar açılmaz ama tavandan kaçabilirsiniz :)

Evet kesinlikle!  :'( Ben cam tavanın bu yönünü hiç düşünmemiştim! :) Arayıp fiyat almaya devam ediyorum.

@Uğur Hoca Hocam foruma öncelikle hoşgeldiniz. Umarım her sorunuza cevap bulursunuz. Ayrıca inş. istediğiniz gibi bir araç bulursunuz. Size tavsiyem şayet bütçenizi zorlamıyıcak ise cam tavan alın. Aracın hem dışardan görüşünü oldukça değiştiriyor hemde iç kısmında oldukça ferah bir ortam yaratıyor.

Belki ilerki zamanlarda zehirli atıkları sunroof üzerinden tahliye etmeye yarayacak bir  soba borusu sistemi içinde pratik olabilir bu camtavan.....sunrooftan kanserojenler , egzostan bol temiz oksijen salan yeni bir hile sistemi....

Öneriler için çok teşekkür ederim. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim.  :'(

Hocam Highline düşün bence , çünkü artısı çok highline'nın  , satarken de faydasını göreceksin.

Hepimiz arabalarımızı 4-5 sene kullanma düşüncesi ile alıyoruz , fakat hayat bu ne getireceü

belli olmaz.

Uğur hocam hoşgeldiniz foruma..Bayi bazında düşünürsek ben General'den haziran ayında almıştım comfortline 63.400 dü 60.100 e geldi.(Opsiyonsuz aldım maddi durum dolayısıyla)  İstediğiniz özellikteki araç için bazen sıra olabiliyor bazen elde kalmış oluyor kısmet işi biraz ben beklemeden almıştım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt