Composition Media 5.8"

Herkese merhaba,

Bi konuda danışmak istiyorum size. Benim golfümde 5.8'' composite media ekran var. Araca rear view camera eklemek istiyorum. Ekran RVC 'yı destekliyor diye biliyorum. Fakat logo altına gizli olan camerayı taksam hiç bir şekilde kablo çekmeden aracın üzerinde olan tesisatlar bu camerayı destekler mi ? Bu konuyu daha önce araştıran oldu mu acaba ?

Emins dedi:
Herkese merhaba,

Bi konuda danışmak istiyorum size. Benim golfümde 5.8'' composite media ekran var. Araca rear view camera eklemek istiyorum. Ekran RVC 'yı destekliyor diye biliyorum. Fakat logo altına gizli olan camerayı taksam hiç bir şekilde kablo çekmeden aracın üzerinde olan tesisatlar bu camerayı destekler mi ? Bu konuyu daha önce araştıran oldu mu acaba ?
Hocam o kameranın kendisi pahallı.

Takılırkenki işçiliği bildiğim kadarıyla fazla.

Ön arka park sensörü varsa kamera sevdasını bir sonraki aracınıza saklayın derim. ;)

@yusuf

Kamerayı almanyadan ayarlarım. sürekli seyehat ediyorum sordurdum 259 euro onda sıkıntı yok alınır.

Ama eğer kablo çekilecekse trimler sökülecekse falan zaten bu işe hiç girmem.

Dediğin gibi ön arka park sensörü var zaten ama işte kamerada bi güzel oluyor ya :)

Emins dedi:
@yusuf

Kamerayı almanyadan ayarlarım. sürekli seyehat ediyorum sordurdum 259 euro onda sıkıntı yok alınır.

Ama eğer kablo çekilecekse trimler sökülecekse falan zaten bu işe hiç girmem.

Dediğin gibi ön arka park sensörü var zaten ama işte kamerada bi güzel oluyor ya :)
Trimler sökülecek mi emin değilim ama arka tarafa komple sökülecek. Ona yapılacak masrafa çok daha güzel işler yapılabilir ;)

Merhaba arkadaşlar; 2015 yılı mart ayında aldığım Golf 7 Highline aracımda 5.8 media vardı. nisan ayı çıkışlı ve haziran da TR  de teslim edilen araçlarda ise 6.5 inç media lara geçildi hatta bunlar da 2 kısımdan oluştu 2015 yılı içerisinde mirrolink  ekranaı olan olmayan diye ( aktifleştirme sonradan servisce ve ücrete tabii olarak) sonra car-net vs gelişti gitti 2016 yılında vb durumlarda aynen devam ediyor... Konumuz şu idi Doğuşa Otomotive yazdığım bilgi/şikayet/talep iletişimimde; Araçlar aynı model marka ve opsiyonlara sahipken bu media unitesinin farklılığı ve bu durumdan kaynaklı madur olan 5.8 lik media sahipleri için bir Geliştirme, Yenileme veya Güncelleme daha ada ileri gidersek eğer,değişim söz konusu mu ( fiyat farkı verilebilir) şeklinde durumumu özetleyen bir yazı gönderdim. Bugün Doğuş Otomotiv den aradılar. Konuyu bir kez daha görüştük ve kurumsal bir konuşma çerçevesinde kibarca( öğretmenlik mesleğinin getirisi ve yüksek güven duygusuyla :)    ) derdimi açık bir şekilde ifade ettim. Söz konusu durum için Gerekli Birimlerle görüşülüp Geri dönüş yapacaklarını söyleyerek güzel bir şekilde konuşmamızı sonlandırdık. Daha sonra aracımı aldığım Avek /istanbul dan ST Saygıdeğer Cihan Sahil Bey Konuyu görüşmek için aradı. ( Anlaşılan orsıyla irtibata geçilmiş hemen) Aynı şeyleri kendisiyle de görüştük ve Konu ile ilgili Birim Müdürüne bir rapor sunacağını ve umarım Senin adına güzel bir gelişme olur düşüncesiyle görüşmemizi sonlandırdık.( Not: Cihan Bey  o sıralarda Gebze de Toplantıda olduğunu ve Yeni streteji ve pazarlama gelişmeleriyle ilgili eğitim aldıklarını belirtti. Bende hemen Fırsattan istifade 2016 Yılı için Golf Makyaj olayını sordum, Sabah bu konuyla ilgili Alman yetkililerin kesin olarak 2016 yılı içinde bir değişimin söz konusu olmayacağını ayrıca çok küçük bir ihtimalde olsa  2017 yılında belki tampon kısımında ve far grubunda bir makyaj olabılıceğini 2018 Golf 8 çıkmadan kısa süre önce bunun olabıleceği bilgisini paylaştı.) Şimdilik konuyu takiple birlikte Onlardan ve Doğuş Oto dan gelecek bilgiyi beklemeye başladım. Umudumu yitirmek istemem ama bunun zor olacağınıda kendimce tahmin edebiliyorum. Bakarsınız bu Golf Tutkunu olan Ender Hocayı mutlu ederler ve bu benim gibi durumda olan bütün Arkadaşlarımız için bir referans oluşturur. Herşeyin Hayırlısı olması dileğiyle Selam ve saygılar.

Merhaba  Golf Tutkusu dostları;

Konumuz ile ilgili olarak bugun öğle vakitlerinde Doğuş Oto Müşteri Memnuniyeti Biriminden Görevli Sorumlu bir Arkadaş aradı. Bana konuyla ilgili Duymaktan hoşnut olmadığım Gerçekleri açıklamalarıyla birlikte sundu.5.8 composition media mın  Maalesef üzülerek belirtmesiyle Herhangi Bir Değişim yada Geliştirme Söz konusu olmadığını gerekçeleriyle bildirdi.akabinde ise Yeni media 6.5 connect-app donanımlı versiyonu opsiyonel olarak alabileceğimi ifade etti. bende bunun üzerine dedim ki varsayalım bu şekilde bir yol izledim, aracımın 2019 Mart ayına kadar garantisi var; ilerleyen zamanlarda Media ekranıyla yada onun uzantısı olan araç ayar vb işlemleri konusunda bir problem olursa bana garanti verebilecekmisiniz dedim maalesef ona da hayır dedi.. bu ne yaman çelişki dedim. sizin aracınızın üzerindeki media ekranı aracın bir parçası olduğundan Garanti onunla ilgili olarak işler harici bir uygulamada sıkıntı yaşanabilir vs şeklinde konuşmamız geçti. o halde dedim ben de gider dışardan bir Android sistem destekli bir media takayım nede olsa onun da garantisi yok aynı şeymi dedim. sessiz kalarak onaylarca bir durum ortaya koydu. Ayrıca 6.5 inç medi cihazlarındaki farklılık içinde durum aynı olduğunu ve bunun bir şirket tasarrufu olduğunu dile getirdi.Sevgili Golftutkusu dostları anlıyacağımız bu durumda olan çok sayıda araç ve sahipleri olduğundan kısaca ve nazikçe güzel bir dille bana bunun mümkün olmayacağını ifade ettiler. Bende kendimce VW den soğutmaya ve uzaklaştırmaya devam ediyorsunuz insanları ve araç sahiplerini dedim. siz satış adetlerine bakarak strateji geliştiriyorsunuz yada Kurumsal kimliğinizi buna bağlıyorsunuz , Ama bu gerçekler olmamakla birlikte hiç de doğru değil dedim. kısa bir muhabbet daha ettikten sonra telefonu kapattık.

Yasal Dayanakları ise : * 1- Doğuş Otomotiv üretim, ithalat gibi nedenlere bağlı olarak aracın model, standart ve opsiyonel aksesuarlarında, teknik özelliklerinde ve fiyatlarında önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. ibaresi imiş :)  

Herkes Hak Ettiği Gibi Yönetilir misali oldu bizimkisi.... Ne yapalım Keşke Güzel Ülkemiz Türkiye de işler biraz daha şeffaf , Kurumsal ve Hakkaniyetli olsa.... Ama nerdeeee :)

Andorid 5.1.0 ve üzeri kullanıcılar için Googleplay dan Auto Android uygulaması indirirseniz Müzik menüsüne Telefondan son derece kaliteli ve kolay erişim imkanı sunuyor.Samsung S6 Telefonum da kullanıyorum sonuç ve hız mükemmele yakın )   :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
e15cee07158825a586f64b347382fe4e.jpg

buda görseli Arkadaşlar. tavsiye edilir [emoji1]

One Life Live it.!!!

Navigasyon yazılımı standart yada opsiyonel olarak hangi  tip ekranda  bulunuyor acaba ?

Navigasyon yazılımı standart yada opsiyonel olarak hangi  tip ekranda  bulunuyor acaba ?
Artık 6.5 inch ekranlı composition media var. Bu ekranların navigasyon sistemi ile birlikte kullanılması halinde discover media ismini alır.

Bir boy büyük ekran 8 inch büyüklüğünde ekranlı  discover pro alınabilir. 

Teşekkür ederim sadece bu üründe mi mi var hocam, epey pahalıymış :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben de halen takılı usb yi görmeme sorunu devam ediyor , senelik bakım yaklaşırken güncelleme yaptırsam mı diye düşünürken @maniaxhocamın tecrübesinden sonra vazgeçtim.

değil yıkamak arabaya bez değdirmeyin diye not düşüreceğim .

ben de halen takılı usb yi görmeme sorunu devam ediyor , senelik bakım yaklaşırken güncelleme yaptırsam mı diye düşünürken @maniaxhocamın tecrübesinden sonra vazgeçtim.

değil yıkamak arabaya bez değdirmeyin diye not düşüreceğim .
hocam kötü tecrübem tavandaki çizikler oldu. güncellemeden neden vazgeçtiniz?

Geri
Üst Alt