ANKET - Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    386
@forzaGilles Tavsiye edilecek bir dusunce degil, etmiyorum da zaten. Sahsi tercihim ki bu da takimla degil sahisla alakali. Bu konuda da titizimdir ama yillarca sari kirmizi istasyonlardan yakit aldim :)  

Bu arada shellden yakit aldiktan sonra yola ciktigimda, algida secicilik midir bilmem, arabaya enteresan bir enerji yukleniyordu sanki. Diger markalarda bunu goremedim ama shellden her ciktigimda daha bir atak oluyordu araba. 

Yillardan beri Shell ve Opet’ten baska yerden cok nadir yakit almisimdir. En uzun olarak Shell’i kullandim, Shell Kart’tan simdiye kadar belki bir depo yakit kazanmisimdir. Evi tasidiktan sonra eve yakin bir Shell’den yakit almaya devam ettim, ta ki istasyon sahibinin Mustafa Cengiz oldugunu ogrenene kadar. :)  O gun bugundur sadece Opet’i tercih ediyorum. Bu da farkli ve enteresan bir tercih sebebi :)  
Bende Opeti Ali Koç geldiğinden beri almıyorum bir diğer ortağı da Mustafa Başkan gibi Antepli 😀

@mehmettopuz hocam bp den herahngi bir sıkıntı yasamadım yakıt performansı gayet güzel ama ben benzının pahalı olanından alıyorum kurşunsuz 97

Bu anket 2 yıl olacak açılalı ama sonuca ulaşamamış.@AhmetCakmak hocam sonuca bağlayabilise ne çıkacak görelim.Ben shellin benzininin daha çok gittiğini yazıyorum yine.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berlin'de Shell ve total dışında da değişik marka istasyonlar var, fakat aracı aldım alalı sadece 1 kez shell dışında başka bir istasyondan almıştım mecbur kaldığım için. Onun dışında sürekli shell'den aldım. Takıntı mıdır başka birşey mi bilmiyorum ama başka yerden alınca cin malı ürün almış gibi hissediyorum. 

Ve genelde en indirimli fiyatlar shell'de oluyor. 

Her fırsat buldukça yazmaya gayret ediyorum önemli olan marka değil istasyon
Buna katılmak durumundayım.

Tüm markalar yakıtı aynı rafineriden alıyor ve katkıları ile zenginleştiriyorlar. Shell ve BP'nin katkılı ve üst sınıf yakıtlarında kurum oluşumu göreceli az oluyor. Menzile yansıması pek farkedilir düzeyde değil, ancak koruyuculuğu iyi. Aynı izlenimi Opet'de edinmedim. Ama bunu kanıtlayamam.

Evime yakın çok titiz yönetilen bir BP var ailenin iki arabası da oradan besleniyor, benzinle, istasyon BP. 

Özellikle mazot alanlar mutlaka faturalarını saklasınlar, hemen tüm markalar servis tarafından yakıt kaynaklı bir arıza tanımlanırsa onarım giderlerini karşılıyorlar, defaten çevremde yaşandı. 

Sa. Uzun bir aradan sonra ilk defa shell harici bir yerden benzin aldım. Yakıt kullanım miktarı farkedecek mi diye ortalama 10km menzil kalınca Opetten 3/4 depo benzin aldım. Shellden aldığım ile ortalama 6.5-6.7/100km sarfiyat olurken opetten aldığım ile 7.4-7.6/100km ye çıktı.
Aynı şekil 10km menzil kalınca tekrar shelle döndüm ve ortalamam tekrar 6.5/100 km ye düştü.
Bi ara bp po ve totalı denicem bakalım onlarda durum ne olacak :)

Opeti hatırlamıyorumda devamlı shellden aldığım pahalı olan v power.

Hangisinde kredi kartı puan kampanyası varsa ondayım. Son 2 aydır Shell de idim, 50 şer tl puanla benzin aldım.

Bu ay Bp yolu göründü, shellin yakıtıyla karışmış olacak gerçi yine farkı farkedemeyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: Rx7

Geri
Üst Alt