ANKET - Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    386

Benzin Tüm Türkiye de aynı hepsi tüpraş malı katkının menzile %1 den az katkısı var hangisi ucuz ise oradan alın önemli olan temiz yakıt temiz olanlar bp shell opet petrol ofisi aytemiz lukoil cs...büyük firmalar dizel ise dışarıdan alınıyor genelde rusyadan rusyadan alınırsa soçiden lukoilden satın alınıyor zaten 

Diesel aracım varken shell'den hiç şaşmadım, şimdi ki aracım 1.4 TSI bazen shell'den bazen petrol ofisinden alıyorum ne km'de nede seste bir fark göremedim.

Shell V-power alıyorum her defasında memnunum. Shell bulamama durumum olursa Opetten alıyorum.

Her fırsat buldukça yazmaya gayret ediyorum önemli olan marka değil istasyon LPG li aracım var iken 70 bin km bir çok istasyon denedim ve çok kaziklandigim yerler oldu çünkü LPG de çok hile var opetten 27 28 litre LPG aldığımda 250 km gidiyordum petrol ofisinde bı istasyon 29 litreyi bile zor bela nadir alırken o istasyon 32 litre gaz bastı pompaciya tek dediğim buranın sahibini patronu goruyomusun hiç dedim evet arada dedi bende o patronuna şöyle fazladan aldigi para haram zıkkım olsun burnundan gelsin dedim çıktım başka bir petrolofisine gittim orası 27 litre verdi 280 km gitti bp denedim 250 260 gitti en sonunda dur Shell de deneyim dedim 27 28 arası verdi 280 290 gitti sonra hep sheel hep aynı istasyon hep aynı pompa yolda LPG bitse bile benzine alıp hep orayı tercih ettim helali hoş olsun her kuruşu sahibide Azeri bı abiymis helal olsun sonra dizel golf alınca ileti denedim sesli ama km 800 km şehir içi gidiyordu sonra bizim LPG satan yeri denedim.opeti 2 depo filan denedim ama gizli dpf temizliğinden cikamiyodu yani artık beklendikten sıkıldım her kontan kapatacam dpf temizliyo sheel den bizim abiden aldım yine devam etti bu dpf olayı sonra 10 depo filan bitirdikten sonra şimdi çok nadir 3 4 bin km bir denk geliyo her indiğimde dikkat ederim eğer temizliyosa 1000 rpm de ve star stopta motorun çalışması lazım yazıyorsa bitirmesi beklerim şu andada aynı istasyon ve aynı pompada. Alıyorum araba sessiz ve ekzostan kötü afedersiniz kusmuk gibi kokuda gelmiyo eskiden oda geliyodu su anda bir depo ile 730 gidiyorum OPET 800 780 gibi bitiyodu ama arabanın bariz daha atik ve sessiz ve hiç bir zaman parça yakıt almam ışık yana 50 km menzil kalır doldurum benim deneyimim bunlar 

@eriklivotka  benzer deneyimleri bende yasadim hocam dizel aracta , opet yaramiyor TDI motorlara , birde total excellium denemenizi tavsiye ederim benim en memnun kaldigim yakit bu oldu , totalin kendi bayiisinden aldim ve ankara sehir ici 900 km gidiyor ve sessiz calisiyor , shellde sessiz calisiyor ancak menzili az oluyor , total sessizlik ,menzil ve performans acisindan en dengeli yakit gibi geldi bana.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Volkswagen ındırımınden dolayı sureklı bp den alıyorum % 5 ındırımlı oluyor

Yillardan beri Shell ve Opet’ten baska yerden cok nadir yakit almisimdir. En uzun olarak Shell’i kullandim, Shell Kart’tan simdiye kadar belki bir depo yakit kazanmisimdir. Evi tasidiktan sonra eve yakin bir Shell’den yakit almaya devam ettim, ta ki istasyon sahibinin Mustafa Cengiz oldugunu ogrenene kadar. :)  O gun bugundur sadece Opet’i tercih ediyorum. Bu da farkli ve enteresan bir tercih sebebi :)  

Bu arada Opet’te calisan bir arkadasimin soyledigine gore, İstanbul anadolu yakasinda en kaliteli yakit Karacaahmet ve Mehmetcik Vakfi istasyonlarindaymis...

Yillardan beri Shell ve Opet’ten baska yerden cok nadir yakit almisimdir. En uzun olarak Shell’i kullandim, Shell Kart’tan simdiye kadar belki bir depo yakit kazanmisimdir. Evi tasidiktan sonra eve yakin bir Shell’den yakit almaya devam ettim, ta ki istasyon sahibinin Mustafa Cengiz oldugunu ogrenene kadar. :)  O gun bugundur sadece Opet’i tercih ediyorum. Bu da farkli ve enteresan bir tercih sebebi :)  
Böyle şeylere takılmamak lazım., Çok yanlış bir düşünce., Aracı fenerbahçe stadının içindeki erel bayinden aldım., ilk benzini fenerbahçe bp den aldım., hatta aracı ilk görmeye stadın vip otoparkına gittim., bu söylediğiniz mantıkla düşününce benim o bayiden arabayı almamam gerekliydi., sadece fenerliler mi bu bayiden araba almalı, olay buna geliyor..

Volkswagen ındırımınden dolayı sureklı bp den alıyorum % 5 ındırımlı oluyor
BP kampanyasını gördüm bende şimdi güzel birşeye benziyor diğer yakıt tüketimi ve performansı konusunda bilginizi paylaşabilir misiniz acaba? Teşekkürler.

Yakıtı her daim Shell'den almama rağmen, Shell bayileri arasında da fark var, her iki Shell arasında 0,5-0,8 LT fark ediyor. bi Shell 3 km uzaklıkta diğeri 35 km, ama yolum düştükçe 35 km ileriden alıyorum.

Geri
Üst Alt