ANKET - Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    386

İyi akşamlar, lütfen birileri açıklasın ? bu araçların deposu kaç litre ? 

700km yol yaptım 30km daha menzil gösteriyordu ama genelde daha fazla km yaparım fakat son İstanbul buluşmamızda  değerli kardeşimiz   @fcsrn   Erenin konvoy başı olması dolayısıyla kahvaltı mevkiine adeta ışınlandık ? 180kms süratli gördüğümüz doğrudur,işler böyle olunca maalesef 800 veya 850 km yapmadan benzin alma ihtiyacımız doğdu  ?
Abi baktım ki bastıkça ayna da kaybolan yok herkes ayak uyduruyor. Sabahta trafik çok yok zaten. Neden geç gidelim dedim, başka bir amacım yoktu yani :D  

Duruma göre üç şirketten alıyorum tercih sırası bp shell opet 

Ben de shell sanki menzil daha çok yapıyor gibi geliyor 

@Jesi 

Değerli Adnan Hocam

Depo 50 litre ve taşma deposu 5 litredir. Toplam 55 litredir.
Hocam bu konuda cahilim. Taşma deposu derken neyi kastediyorsunuz? Örneğin araçta yakıt kalmadığında hala yedek depo gibi 5 litre yakıt olduğu anlamına gelir mi? Veya araç menzili 0 olduktan sonra depoyu doldurmak istediğimizde 50 litre mi benzin almalı yoksa 55 litre mi?

teşekkür ederim

İşin esprisi bir yana herşey güzeldi
emoji4.png
yarın sabah yine İzmir yolları beni bekler
emoji594.png
emoji91.png

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Maşallah Abi, yetişebilene aşkolsun :)  

Km olarak beni geçeceksin yakında diye korkuyorum :D  

@asdfg112 

Depomuz aslında 50 litredir. Ancak depo tam dolu olduğunda aracın hareketi esnasında deponun ağzından yakıtın dökülmesini önlemek için 5 litrelik depoya bağlı bir yedek depo kullanılmaktadır.

Depo tam dolmadan bu depoyu dolduramazsınız . Ancak dolduktan sonra dolar ve ilk o depodan kullanılır.

Uyarı verdiğinde ve geri sayım başladığında elbette sürüş performansınız ve anlık tüketim değerlerine bakarak 5 litrenin karşılığı olan kilometreyi menzil olarak verir. Bu da ortalama tüketimle 80 km civarıdır.

@silvershadow cevap için teşekkür ederim hocam. Doğru mu anladım, diyelim depo tamamen boş ve benzin almaya başladık. Pompa otomatik attığında 50 litre benzin almış oluyoruz. Ama bu 50 litreden sonra istersek tasma deposunu da 5 litre olarak fazladan doldurabiliriz, eğer doldurursak araç önce buradaki benzini kullanır. Bakalım doğru anlamış mıyım:)

Yukarıda bir arkadaş 53 litre yakıt almış, bu mantıkla pompa attıktan sonra doldurmaya devam etmişler diyebiliriz. 

mal olarak hepsi aynı mal ama içlerine kattıkları katkı maddeleri değişik diye biliyorum bundan dolayıdır ki shell'in benzininin daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. umarım yanılmıyorumdur. :D

Bp benzin hiç şaşmam  :'(

Genelde BP den alıyorum Uzun Yolda Yada mazot azaldığında BP bulamıyorsam SHELL den  alıyorum, performans yada motora ne kadar etkisi var bilmiyorum.

Kazasız belasız günleriniz olsun..

Yıllardır Avrupadan türkiyenin çoğu yerine gidip geliyorum. Yakıtı opet shell gibi büyük yerlerden almaya çalışırım. Fakat büyük markalarda şahıslara ait olduğu için farklılık gösteriyor. Bildiğim yerlerden almaya çalışıyorum. Uzun yolda otoban üzerindeki yakıt istasyonlarından almamaya gayret gösteriyorum.
Birde hani her markanın kaliteli yakıt altında sattıkları yakıta inanmiyorum ama mecburen alıyorum. Neden derseniz avrupada örneğin normal dizel 1.20 ise kaliteli olan 1.50€Yani fark çok Türkiyede birkaç kuruş oynuyor.

Gesendet von meinem WAS-LX1 mit Tapatalk

Aracı aldığımdan beri Shellden aynı istasyondan alıyorum her seferinde yolumu uzatıp.

Araç dizel dsg Tercihim OPET genelde aynı noktadan dolduruyorum performans gayet iyi sorun yaşamadım.

Hiç bir zaman yarım deponun altına inmem senede bir iki kez sarı ışığa kadar tüketir ve ful doldururum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benimki 2 Tercih
Altımdaki Arac Dizel ise Opet
Benzinli ise Shell
Genelde bu ikisinden pek şaşmam:)

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt