Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Rica ederim. İkisinide pianoblacklerde kullanabilirsiniz. M600 daha az zarar verir

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M600 temizlik tinerini sipariş ettim.Bu ürünü ön ve arka far grubunda da kullanabilir miyim matlaşma ya da herhangi bir sıkıntı olmadan?

Moderatör tarafında düzenlendi:

M600 temizlik tinerini sipariş ettim.Bu ürünü ön ve arka far grubunda da kullanabilir miyim matlaşma ya da herhangi bir sıkıntı olmadan?
Sıkıntı olmaz fakat plastik aksamda kullanmamanız daha iyi

Sıkıntı olmaz fakat plastik aksamda kullanmamanız daha iyi

Peki plastik aksam ve piano black için öncelikli tavsiyeniz ne olur?Bir de burada bir yeri aradım kil ile temizleme için aracun durumuna göre 200 ile 400 arası fiyat verdi sizce nasıl ?

@AdanaDetailing mahmut bey, youtube kanalınızdaki "piano black" sütunlardaki çizikleri gidermekle ilgili videoyu kaldırmışsınız sanırım? 

Peki plastik aksam ve piano black için öncelikli tavsiyeniz ne olur?Bir de burada bir yeri aradım kil ile temizleme için aracun durumuna göre 200 ile 400 arası fiyat verdi sizce nasıl ?
Hocam fiyat konusunda yorum yapmam . Pastik aksam için ipa veya kil tavsiye ederim .

@palsak  Meguiars u kullanmadım bilmiyorum . Spritz hem temizleme hem koruma sağlıyor ve mat bir görünüm veriyor. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz fakat ağır kirler varsa onlara etki edicek kadar güçlü bir ürün değil .

Hocam fiyat konusunda yorum yapmam . Pastik aksam için ipa veya kil tavsiye ederim .
Tabiki her emeğin bir karşılığı var bu konudaki hassasiyetinizi anlıyorum.Ben mi girişsem yoksa daha profesyonel bir yerde mi yaptırsam diye arada kalmıştım daha sonra pişman olmamak için.Kaportayı bir şekilde halledebilirim ancak piano black ve far grubuna zarar verirsem geri dönüşü zor olur diye endişeliyim.Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.Hayırlı günler.

Tabiki her emeğin bir karşılığı var bu konudaki hassasiyetinizi anlıyorum.Ben mi girişsem yoksa daha profesyonel bir yerde mi yaptırsam diye arada kalmıştım daha sonra pişman olmamak için.Kaportayı bir şekilde halledebilirim ancak piano black ve far grubuna zarar verirsem geri dönüşü zor olur diye endişeliyim.Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ederim.Hayırlı günler.
Hocam hassasiyetten çok daha önce bazı üyelerle fiyat konusunda tartıştık ben kendi işimin fiyatını veririm başkası nasıl ne kadara yapıyor beni ilgilendirmez . Çünkü bu işin bir standardı yok 200 gr mı 15 liraya markasız kilde var piyasada 100 gr mı 60 lira kilde hatta kil bezi kil eldiveni ile aracı silip kil yaptım diyende var malzemeyi geçtim uygularken kili sürüp geçende var pütürler gidene kadar kil ile uğraşanda var . Bu yüzden fiyatlara yorum yapmıyorum .

Sizinde kolaylıkla yapabileceğiniz birşey  kil ile fara veya piano black aksama geri dönüşü olmayan bir zararı vermezsiniz en fazla çizilir oda polisaj ile geri düzelir .

Kendiniz uygulamak isterseniz kili aşağıdaki linkten bendende alabilirsiniz .

https://www.detailingdeposu.com/Valet-Pro-Yuzey-Temizleyici-Kil---Blue-Clay-100gr

Selamlar;

Geçtiğimiz hafta sonu aracımı yıkadım. İlk sefer için çok yoruldum ama bir o kadar da memnun kaldım çıkardığım işten.

İnsan eldivenle santim santim sabunlayınca arabanın her noktasını daha iyi görebiliyor. Durulayıp kuruladıktan sonra kaporta üstünde kapı altlarına yakın kısımlarda ufacık siyah renkli noktalar gördüm (yıkamacıya verseydim teslim aldığımda hiç farkında bile olmayacaktım muhtemelen). Şampuanla&eldivenle ne kadar ovaladımsa da geçmedi. Uzun yol asfalt zifti olabilir gibime geldi...Bu gibi lekeler için ne kullanmak gerekir? Fısfıs bir ürün var mı?

@karagoz muhtemelen zift sıçramıştır. Piyasada tar remover isimli ürünler var. Bu tarz ürünler solvent bazlı olduğu için Valet Pro, Auto Finesse, Autoglym gibi bilindik ve kendini kanıtlamış markaları tercih etmenizi öneririm. Yalnız bilginiz olsun aracın üzerinde seramik vs. koruma var ise zayıflatacaktır.

Selamlar;

Geçtiğimiz hafta sonu aracımı yıkadım. İlk sefer için çok yoruldum ama bir o kadar da memnun kaldım çıkardığım işten.

İnsan eldivenle santim santim sabunlayınca arabanın her noktasını daha iyi görebiliyor. Durulayıp kuruladıktan sonra kaporta üstünde kapı altlarına yakın kısımlarda ufacık siyah renkli noktalar gördüm (yıkamacıya verseydim teslim aldığımda hiç farkında bile olmayacaktım muhtemelen). Şampuanla&eldivenle ne kadar ovaladımsa da geçmedi. Uzun yol asfalt zifti olabilir gibime geldi...Bu gibi lekeler için ne kullanmak gerekir? Fısfıs bir ürün var mı?
Kil kullanabilirsiniz .

Uzun yol asfalt zifti olabilir gibime geldi...Bu gibi lekeler için ne kullanmak gerekir? Fısfıs bir ürün var mı?
Ben zamanında "meguiar's bug and tar remover" almıştım, kardeşimin arabasındaki zift lekelerini çözmüştü.
1) Eldiven takarak kullanın, solumaktan kaçının
2) Fıs fıs yapıp 1-2 dk bekleyin, zift lekeleri yumuşar yumuşamaz ılık suya bastırdığınız mikrofiber bezle temizleyin.

Geri