YAKITI NEREDEN ALIYORSUNUZ?

Yakıtı nereden alıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    204
@Savatage benim de 250 km dpf temizliği başlıyor 65 bindeyim farkettiğim bir şey oldu çok sıkıştırınca dpf çabuk doluyor sanırım egr boğaz vs biriken kurum direkt filtrede tutuluyor. merak ettiğim konu bu km  giderek azalacak mı atıyorum 100 binde 100 km bir mi dpf temzliği başlayacak o zaman çekilmez bir durum olur. 100k ve üzeri tdi olan arkadaş varsa dpf sıklığını yazabilir mi acaba?

Shell den alıyorsanız bence dfp daha sık doluyor. Ben opete geçtiğimde sanki azalmıştı dfp sıklığı

@Savatage dpf temizliği kaç km bir devreye giriyor bir de aracınız kaç km de öğrenebilir miyim ?
Bu yeni depo yine totalden 

Yakıtı alır almaz devreye girmişti.. 0 km den 25 km ye kadar devrede kaldı.

Şu an trafikteyim tekrar dfp başladı 402. Km de

Demek ki 377 km sonra dfp tekrar aktif

Zaten genelde 300-350 de bir devreye giriyor diyordum (OPET yakıtlarında)

Bu sefer 377 ??

Bu arada aracı devirli kullanmam genelde 1500-1600-1750 

Dfp nin devreye girme sıklığını kullanım devri ne kadar etkiliyor bilemiyorum

IMG_20190504_114011.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage hocam bence devir etkili dpf de ne zaman dusuk devir kullanmaya baslasam kisa surede dpf calisiyor gibi geliyor , ama yakitta etkili ,kullanma tarzimi degistirmeden genelde 2bin devir bandinda kullanirim bp haftada 2 defa dpf aciyordu ama totalde ayda 1 veya 2 defa , bu arada aracla hergun minimum 60 km yol yapiyorum mesai saatlerinde.

Dun aksam doldurdum. 

46.730 lt Shell V-Power aldim. 335,05 TL odedim. Son depoda ort. 5.8 lt ve 41.8 kurus yakmisimmmm. 

Berlin'de Shell ve Total dışında da benzinlikler var.(Aral-Esso-Star-Hem-Jet) Fakat ben genelde Shell'den almayı tercih ediyorum.Türkiye'deykende hep shell'den aldığım için. Nedense bana diğerleri çok yabancı geliyor :)  Shell normal alıyorum.Ve genelde 4.8 ortalama ile 700km gidiyor. Ayda 1 kez 70 Euro'ya sürekli depoyu full'lüyorum.

Edit: ADAC'ın bi programı var orda anlık yakıt fiyatları listeleniyor.Bende bir kaç benzin istasyonunu favorilere ekleyip yakıt alacağım zamanlarda bakıyorum. Genelde Shell'de akşam 19'dan sonra fiyatlar düşüyor.Tabii ki direkt Shell'e koşuyorum. 

Anlık fiyatlar SS'de:

Screenshot_20190504-143008.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nazım Hİkmet  !

Memleketim !! Memleketim diye ağlamış ama?

Devir değişti!!

Yukarıda benzinin litresi 1,54 euro vayyyyy 9,5 liraya denk geliyor burda 7,15 şükredelim Anadolu toprağının bereketine mi demek lazım? 

Burda öğretmen maaşı aylık 4000 bin lira

Almanya'da 2500 Euro maaş alan öğretmenin TL Kazancı aylık 16-17 bin TL 

X4 misli maaş alan Alman muallime depo doldurmak keder mi verir

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/alman-ile-turk-ogretmen-arasindaki-makas-acildi-2621669/

Nazım Hİkmet  !

Memleketim !! Memleketim diye ağlamış ama?

Devir değişti!!

Yukarıda benzinin litresi 1,54 euro vayyyyy 9,5 liraya denk geliyor burda 7,15 şükredelim Anadolu toprağının bereketine mi demek lazım? 

Burda öğretmen maaşı aylık 4000 bin lira

Almanya'da 2500 Euro maaş alan öğretmenin TL Kazancı aylık 16-17 bin TL 

X4 misli maaş alan Alman muallime depo doldurmak keder mi verir

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/alman-ile-turk-ogretmen-arasindaki-makas-acildi-2621669/
Valla bu yine yüksek hali hocam son 1 aydır zamlı fiyatlar 1,49 en yüksek - 1,35 akşamları indirimli yakalarsak alıyorduk. Şimdi 1,54 lerde geziyor. Geçen sene Türkiye'ye arabayla geldiğimde geçtiğim ülkelerde fiyatlar daha düşüktü. Hele bulgaristanda litre fiyat 1 Euroy'du ağzım açık kaldı yedek bidonum olsa onuda dolduracaktım  :D

İşin esprisi bi yana nereye gidiyor benim bu memleketim :(  Bakmayın ben doğma büyüme buralı değilim mecbur kaldığım için geldim geleli de 5 sene ya oldu ya olmadı... Evlendik hanım gelmek istemedi TR'ye mecbur ben buraya geldim..Şimdi ülkenin durumuna üzülüyorum bi yandan buraya geldiğime sevinemiyorum da... Euro oldu neredeyse  7 TL. ne diyeyim allah geçim derdine düşen herkesin yardımcısı olsun.Ülkede yaşam zordu şuan iyice çoştu gidiyor.

Geri
Üst Alt