İŞTE KARŞINIZDA YENİ GOLF (GALERİ)

2019 dan önce golf8 in geleceğini sanmıyorum ancak en büyük merakım R ne zaman tanıtılacak ve nasıl olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Siyah görünümlü jantlar da fena yakışmış. Madrid jantı andırıyor. Yeni çıkan araçların çoğunun jantı artık siyah ağırlıklı. Gri renkli jantlar artık tarih oluyor gibi.

Egzos çıkışlarının sahte olması çakma imajı vermiş. Bi BMW ve mercodaki gibi orjinal çıkış olsa süper olurdu.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siyah görünümlü jantlar da fena yakışmış. Madrid jantı andırıyor. Yeni çıkan araçların çoğunun jantı artık siyah ağırlıklı. Gri renkli jantlar artık tarih oluyor gibi. Egzos çıkışlarının sahte olması çakma imajı vermiş. Bi BMW ve mercodaki gibi orjinal çıkış olsa süper olurdu.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mercedes'lerde çakma hocam. Aktif olanları da var ama çoğu görünüşten ibaret. BMW hakkında bilgim Yok.

Şahsen şuanki GTI ya da 1.4 TSI çift çıkış daha çok hoşuma gidiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2018 desek tüm bu makyaj falan 1 yıl için mi :) bence hayır.

bence mk8 2019 dan önce gelmez..
Makyajda yapılan nedir ki? ön arka tampon ve far seti değişti, kaldı ki ön far setinin dış kabuğu ve polikarbon camı aynen korundu, sadece iç lensler değişti, arka far setinin de dış ölçüleri aynen korundu, kaportada herhangi bir değişiklik yapılmadı,yani aman aman bir değişiklik yok :)  aracın içinde de durum aynı, torpidoda herhangi bir değişiklik söz konusu değil, multimedia ekranı ile gösterge paneli mevcut 7 ile birebir uyumludur, ilerleyen günlerde 7.5 far setini yada değişen ekranları 7 ye uygulayan bir sürü arkadaş göreceğiz. 

*tabi ki bu makyaj 1 yıl için değildir, ben en iyi ihtimalle dedim o' da model ve yılının uyumundan dolayı belki yapılabilir demek istemiştim. Golf 8 2018 gibi.

yoksa yüzü eskimeyen bir araç sahibi olmak beni çok mutlu etti.

saygılarımla

Yorumlardan gördüğüm kadarıyla makyajlı Golf tanıtımında ve devamındaki incelemelerde açıklanan LED arka stop lambalarının artık standart olduğu açıklanınca  pek çok arkadaşımız makyajlı Golf'le birlikte tanıtılan kayar sinyalli ve animasyonlu Tüp LED arka stoplar hakkında yanlış anlaşılmalar bulunmakta..,

Evet tüm donanım seviyelerinde LED arka stoplar standart olacak., Fakat bu Tüp Led kayar sinyalli ve animasyonlu arka stoplar standart olarak her donanım seviyesinde sunulmayacaklar..!! Sadece Highline, R-Line, GTI gibi üst donanım seviyelerinde standart olacak., 2 tip LED arka stop olacak;

1) kayar sinyalli ve animasyonlu Tüp LED arka stoplar (Highline, R-Line, GTI donanımı)

2) Standart olarak sunulan Classic LED arka stoplar (MidlinePlus, Comfortline donanımı gibi).. Standart olarak sunulan LED arka stoplar'ı Comfortline Passat'ta sunulan Led stoplara benzetebiliriz., Bilindiği gibi Passat'ta donanım seviyesine göre değişen 2 tip Led arka stop bulunmakta., Highline Passat'ta biraz daha kalite algısı yüksek tutulmuş premium hissi veren animasyonlu Tüp Led arka stoplar bulunurken., Comfortline donanımlı Passat'ta ise gösterişden uzak biraz daha classic çizgilerde bir Led arka stop lambaları mevcuttur., Bu Classic Led arka stopları da Comfortline donanımlı Passat'taki stuplara benzetebilirz., hatta neredeyse aynı diyelim.,

Resimler;

kayar sinyalli ve animasyonlu Tüp LED arka stoplar

golf-unveil-148.jpg

golf-unveil-287-a.jpg

db2016au00924_large.jpg

Standart olarak sunulan Classic LED arka stoplar

vw-golf-7-facelift-motorenpreise04-a.jpg

golf-unveil-240.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar, hayırlı bir hafta diliyorum öncelikle herkese.

arabalar.com.tr  isimli siteden işte yeni golf başlığı altındaki habere yapılan bir yorum dikkatimi çekti az önce. 8 nci maddeye dikkat ! Bu az bilinen ama benim de sabiha gökçen havalimanına giderken tesadüfen şahit olduğum bir gerçek. Tüm otobüs depoya bakıp vah vah demiştik. Hep merak etmiştim binlerce hasarlı aracı naptılar acaba diye. Tüm araçlar hasar görmüştü lodos fırtınası sonrası. 2016 Ocak-Mart döneminde vag grubu araç alımı yapan ve bu mağduriyeti yaşayan var mı aranızda ya da şüphelenip expertiz yaptıran aldığı sıfır araca ?

golf.jpg

Merhabalar, hayırlı bir hafta diliyorum öncelikle herkese.

arabalar.com.tr  isimli siteden işte yeni golf başlığı altındaki habere yapılan bir yorum dikkatimi çekti az önce. 8 nci maddeye dikkat ! Bu az bilinen ama benim de sabiha gökçen havalimanına giderken tesadüfen şahit olduğum bir gerçek. Tüm otobüs depoya bakıp vah vah demiştik. Hep merak etmiştim binlerce hasarlı aracı naptılar acaba diye. Tüm araçlar hasar görmüştü lodos fırtınası sonrası. 2016 Ocak-Mart döneminde vag grubu araç alımı yapan ve bu mağduriyeti yaşayan var mı aranızda ya da şüphelenip expertiz yaptıran aldığı sıfır araca ?

Ekli dosyayı görüntüle 7819
Hocam her zaman kötüleyen çıkar.

Bu forumda öyle bir olaya şahit olmadıysak öyle birşey yoktur.

Hicbir araba kusursuz değil lakin dile getirme şekli önemli. Bahsettiği sorunlar abartılacak şeyler değil. Bir çoğu var ama herkeste değil. Bende hiçbiri yok neredeyse. 

Yorumlardan gördüğüm kadarıyla makyajlı Golf tanıtımında ve devamındaki incelemelerde açıklanan LED arka stop lambalarının artık standart olduğu açıklanınca  pek çok arkadaşımız makyajlı Golf'le birlikte tanıtılan kayar sinyalli ve animasyonlu Tüp LED arka stoplar hakkında yanlış anlaşılmalar bulunmakta..,

Evet tüm donanım seviyelerinde LED arka stoplar standart olacak., Fakat bu Tüp Led kayar sinyalli ve animasyonlu arka stoplar standart olarak her donanım seviyesinde sunulmayacaklar..!! Sadece Highline, R-Line, GTI gibi üst donanım seviyelerinde standart olacak., 2 tip LED arka stop olacak;

1) kayar sinyalli ve animasyonlu Tüp LED arka stoplar (Highline, R-Line, GTI donanımı)

2) Standart olarak sunulan Classic LED arka stoplar (MidlinePlus, Comfortline donanımı gibi).. Standart olarak sunulan LED arka stoplar'ı Comfortline Passat'ta sunulan Led stoplara benzetebiliriz., Bilindiği gibi Passat'ta donanım seviyesine göre değişen 2 tip Led arka stop bulunmakta., Highline Passat'ta biraz daha kalite algısı yüksek tutulmuş premium hissi veren animasyonlu Tüp Led arka stoplar bulunurken., Comfortline donanımlı Passat'ta ise gösterişden uzak biraz daha classic çizgilerde bir Led arka stop lambaları mevcuttur., Bu Classic Led arka stopları da Comfortline donanımlı Passat'taki stuplara benzetebilirz., hatta neredeyse aynı diyelim.,

Resimler;

kayar sinyalli ve animasyonlu Tüp LED arka stoplar

Ekli dosyayı görüntüle 7816

Ekli dosyayı görüntüle 7817

Ekli dosyayı görüntüle 7818

Standart olarak sunulan Classic LED arka stoplar

Ekli dosyayı görüntüle 7812

Ekli dosyayı görüntüle 7815
Hocam eğer bu yeni led stoplar dediğiniz donanımlarda standart olarak gelecekse, resmi ağızdan açıklandıysa süper.

Ben bu kayan sinyalli led stopların bahsettiğiniz donanımlarda opsiyon olarak ekstra  bir ücretle alınabileceğini düşünüyorum. Umarım yanılıyorumdur bunun için o donanılarda ekstra ücret istemezler.

Bildiğiniz üzere artık ön farlarda xenon ve full led olarak iki şekilde sunulacak. Bence ön full led farları arka stoplardan ayırmazlar. Eğer arka ledler highline rline vb. donanımlarda standart olacaksa ön full ledler der standart olur, fakat bunu yaparlar mı emin değilim.

O zaman xenonlar standart olarak comfortline vb. alt donanımlarda mı kullanılacak sadece? 

Bence VW ön ve arkalar için led paket çıkartıp highline da opsiyon sunacak?

Umarım dediğiniz gibidir ama..

Ben bu kayan sinyalli led stopların bahsettiğiniz donanımlarda opsiyon olarak ekstra  bir ücretle alınabileceğini düşünüyorum.

Bildiğiniz üzere artık ön farlarda xenon ve full led olarak iki şekilde sunulacak. Bence ön full led farları arka stoplardan ayırmazlar. Eğer arka ledler highline rline vb. donanımlarda standart olacaksa ön full ledler der standart olur, fakat bunu yaparlar mı emin değilim.

O zaman xenonlar standart olarak comfortline vb. alt donanımlarda mı kullanılacak sadece? 

Bence VW ön ve arkalar için led paket çıkartıp highline da opsiyon sunacak?
Göktuğ hocam, öncelikle şunu söyliyeyim; Xenon farlar artık tarih oldu., Artık ön farlar Halojen far ve Full Led olarak devam edecek., alt donanımlarda halojen far., üst donanımlarda Full Led olacak., Zaten otomotiv üreticileri artık yavaş yavaş Xenon teknelojisini terk ediyorlar., Hatta pek çok bilindik firmalar terk ettiler bile., Sadece BMW 4 serisinde (bi-xenon, Full Led) ve VW kalmıştı., Vw'de passat ve tiguan'dan sonra makyajlı Golf ile Led teknolojisine geçisi tamamladı., HIDs (Xenon) teknolojisinin yüksek maliyeti nedeniyle araç üreticilerinin %80'i terk etti., Led teknolijisi daha düşük maliyetle ve xenon'a göre daha düşük enerji tüketimi sağlıyor., Dezavantajları da yok değil Led farların; pek çok eksiklikleri giderilmiş olsa da halaa xenon kadar iyi bir aydınlatma sağlamada yetersiz kaldıkları bilinmekte ve sebebten biraz geride kalıyor., En önemli eksikliği de 100 km hızın üzerinde yeteri kadar uzak mesafeyi aydınlatmada yetersiz kalıyor Led farlar., Yakın zamanda bu eksiklikleri de aşılıcaktır., Hatta bmw bazı spor modellerinde yeni bir teknik bu eksikliklerin aşdığını söylemekte (gelecek ise Lazer farlarda)..,

Konumuza dönecek olursak Xenon tarih olduğuna göre sizin teorinize göre (ön ve arkalar için led paket çıkartıp highline da opsiyon sunacak) böyle bir olasılık zaten otomatikman eleniyor.., Yani Highline donanımı ile (halojen far kullanmayacaklarına göre) Full Led ön farlar standart olucak.,

Arka stop lambalarına gelirsek VW animasyonlu/kayar sinyalli Led arka stop lambasını sadece GTİ, GTE ve R modelinde standart olarak sunması zaten düşünülemez., Zaten tanıtımda da gördüğünüz üzere sarı renkte olan R-Line donanımlı Golf 'te bu stoplar bulunmaktadır., R-Line donanımını üzerine body-kit giydirilmiş Highline donanımı olarak düşünmelisiniz! R-Line donanımı zaten aslında tam olarak bir donanım seçeneğide değildir., bir body-kit paketi 'dir.. Dolayısıyla Highline ile yeni nesil animasyonlu/akar sinyalli Led farlar (Almanya'da) standart olacak., Doğuş Türkiye'de nasıl bir politika izler bilinmez fakat onlarda maksimum 2 yıl üretimde kalacak araca tıpki makyajsız (pre-facelift) Golf'te yaptıkları gibi ilk çıktığı kasım 2012'de önce halojen stop., sonrasında 2014'te led stop gibi 1-1,5 yıl sonra Led arka stopları Highline'da standart yaptıkları gibi yapamazlar sonuçta bu araç en fazla 2 yıl üretimde kalacak..

Göktuğ hocam, öncelikle şunu söyliyeyim; Xenon farlar artık tarih oldu., Artık ön farlar Halojen far ve Full Led olarak devam edecek., alt donanımlarda halojen far., üst donanımlarda Full Led olacak., Zaten otomotiv üreticileri artık yavaş yavaş Xenon teknelojisini terk ediyorlar., Hatta pek çok bilindik firmalar terk ettiler bile., Sadece BMW 4 serisinde (bi-xenon, Full Led) ve VW kalmıştı., Vw'de passat ve tiguan'dan sonra makyajlı Golf ile Led teknolojisine geçisi tamamladı., HIDs (Xenon) teknolojisinin yüksek maliyeti nedeniyle araç üreticilerinin %80'i terk etti., Led teknolijisi daha düşük maliyetle ve xenon'a göre daha düşük enerji tüketimi sağlıyor., Dezavantajları da yok değil Led farların; pek çok eksiklikleri giderilmiş olsa da halaa xenon kadar iyi bir aydınlatma sağlamada yetersiz kaldıkları bilinmekte ve sebebten biraz geride kalıyor., En önemli eksikliği de 100 km hızın üzerinde yeteri kadar uzak mesafeyi aydınlatmada yetersiz kalıyor Led farlar., Yakın zamanda bu eksiklikleri de aşılıcaktır., Hatta bmw bazı spor modellerinde yeni bir teknik bu eksikliklerin aşdığını söylemekte (gelecek ise Lazer farlarda)..,

Konumuza dönecek olursak Xenon tarih olduğuna göre sizin teorinize göre (ön ve arkalar için led paket çıkartıp highline da opsiyon sunacak) böyle bir olasılık zaten otomatikman eleniyor.., Yani Highline donanımı ile (halojen far kullanmayacaklarına göre) Full Led ön farlar standart olucak.,

Arka stop lambalarına gelirsek VW animasyonlu/kayar sinyalli Led arka stop lambasını sadece GTİ, GTE ve R modelinde standart olarak sunması zaten düşünülemez., Zaten tanıtımda da gördüğünüz üzere sarı renkte olan R-Line donanımlı Golf 'te bu stoplar bulunmaktadır., R-Line donanımını üzerine body-kit giydirilmiş Highline donanımı olarak düşünmelisiniz! R-Line donanımı zaten aslında tam olarak bir donanım seçeneğide değildir., bir body-kit paketi 'dir.. Dolayısıyla Highline ile yeni nesil animasyonlu/akar sinyalli Led farlar (Almanya'da) standart olacak., Doğuş Türkiye'de nasıl bir politika izler bilinmez fakat onlarda maksimum 2 yıl üretimde kalacak araca tıpki makyajsız (pre-facelift) Golf'te yaptıkları gibi ilk çıktığı kasım 2012'de önce halojen stop., sonrasında 2014'te led stop gibi 1-1,5 yıl sonra Led arka stopları Highline'da standart yaptıkları gibi yapamazlar sonuçta bu araç en fazla 2 yıl üretimde kalacak..
Hocam ben açıklamalarda iki tip farın xenon ve full led in kullanılacağını, xenondan tamamen vazgeçilmeyeceğini okumuştum. Eğer dediğiniz gibi ise evet ledler standart olacaktır ama ben en azından kayan sinyalli ledlerin audi de ki gibi extra bir paket ile alınabileceğini düşünüyorum. 

Yeni makyajlıyı mı bekleyelim yoksa 2016 model alalım gitsin mi , muhtemelen aralıkta araç gerekecek bana 

2 Kasım'da 1.2 TSI DSG aldım 2.el,2015 model,13300 km'de.İyi ki de almışım.Yeni yenidir ama,ülkemize hangi donanım paketinde neler gelecek belli değil.Bir de ÖTV düzenlmesi,yeni model yılı vb.hususları da göz önüne alındığında aldığım fiyattan en az 20.000 TL farklı olacak sıfır km.olanı.

Hocam ben açıklamalarda iki tip farın xenon ve full led in kullanılacağını, xenondan tamamen vazgeçilmeyeceğini okumuştum. Eğer dediğiniz gibi ise evet ledler standart olacaktır ama ben en azından kayan sinyalli ledlerin audi de ki gibi extra bir paket ile alınabileceğini düşünüyorum. 
@forzaGilles

Bildiğim kadarıyla AUDI de de hem xenon farlar hem de opsiyonel olarak FULL LED farlar kullanılabiliyor. 

Dediğim gibi VW xenondan tamamen vazgeçmedi diye okudum AUDI deki gibi full ledlerin opsiyon olacağı düşüncesindeyim.

Umarım yanılıyorumdur..

Audi_LED_AYDINLATMA_1.jpg

h73.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni motolar gelicek mi makyajlı kasayla yoksa şu 1.5 evo lar (130 ve 150) Golf 8 le mi gelicek yoksaaa yoksaa makyajlı golf 7 ile sadece siparişle mi gelicek (?) Nedir ne değildir anlamadım motor işini ben :O

Bugün sattığım 7'yi aldığım st ile görüştüm, saçma sapan şeyler söyledi; anlamadım. Gerek yok zaten act 150 var ben sipariş bile vermem evo yu vs gbisinden bişiler dedi. Heralde köylü kurnazı st rolu oynadı, aklımı karıştırıp "ya napcan evo mevo 1.5 lt falan araba almaya niyetliysen gel verelim bir 7 elimizde var" demeye getirdi heralde :D

@Golf835

Değerli Hocam 

1.5 TSI ve 1.5 EVO  motor, makyajlı kasa ile birlikte yılbaşından sonra satışa sunulacak Avrupa'da ancak bizde ne zaman satışa çıkacak belirsiz.

ACT kuşkusuz mevcut güç üniteleri arasında en teknolojisi yeni makinedir. Silindir kapatma teknolojisi ile sizin yüksek güce ihtiyaç duymadığınız zamanlarda mevcut 4 silindirden ikisini kapatır.  Bu sayede gaza dikkatli basılır veya sakin kullanımda dizellerle yarışacak kadar düşük yakıt tüketimi gerçekleştirebilir.

ACT evrim geçirdi ve EVO ismini aldı.  Bundaki fark sadece hacminin artması değildir. Bu da yukarıda belirtilen silindir yönetimi veya silindir kapatma teknolojisinden ziyade motoru tamamen kapatmakta ve sadece direksiyon ile fren kısımlarına enerji vermektedir. Bunun anlamı muadillerine göre  1 litre daha düşük yakıt tüketimidir

Geri
Üst Alt