Kumanda pil zayıflama

Tanesi 2,5 liraya kadar bulunan bir pil

cr2025!!

Her ay bitse yıllık 30 lira masrafı olur keder yapmam

Diğer tarafta Agm/efb aküler...

Aman bitmesin diyorum ?

900-1000 lira bir Agm aküye çok fazla bir tutar? 
Hocam sizin akü bitti bitecek derken kışı devireceksiniz galiba 😆

Servisteki üstat, bu pil uyarılarının nedeni olarak; yedek anahtarın pilinin zayıflamış olabileceğini söylemişti. Yedek anahtar olabilir mi.

@kemalincir @kemalincir Merhaba arkadaş bugün aynı olay başıma geldi belki 1 ay olmadı her iki pili uyarı verdiklerinden dolayı maxell yeni tarihli 2025'le değiştirdim.  3 gündür kumanda gene uyarı vermeye başladı ! Birde yedeği deneyim belki bu kumanda bozuktur dedim dedim o da ne hiç kullanılmmayan kumanda da pili değiştirin uyarısı veriyor. 

Sorunu buldununuz mu acaba ? Başka fikri olan var mı ?

@kemalincir @kemalincir Merhaba arkadaş bugün aynı olay başıma geldi belki 1 ay olmadı her iki pili uyarı verdiklerinden dolayı maxell yeni tarihli 2025'le değiştirdim.  3 gündür kumanda gene uyarı vermeye başladı ! Birde yedeği deneyim belki bu kumanda bozuktur dedim dedim o da ne hiç kullanılmmayan kumanda da pili değiştirin uyarısı veriyor. 

Sorunu buldununuz mu acaba ? Başka fikri olan var mı ?
Yeni tarihli derken pilin üretim tarihi veya son kullanma tarihi nedir..? 

Netten satılan pek çok pil sahte veya bayat oluyor.! Pil geliyor son kullanım tarihine bakıyorsunuz daha 3-4 sene var ama yanlış saklama koşullarından dolayı pil çoktan ölmüş oluyor., veya satıcı bilerek yada bilmiyerek sahte pil satıyor., Pili Bauhaus/Migros/Carrefour/Koçtaş gibi yerlerden alın.. 

Pil hakkında bende kısa bir bilgi vereyim değişim yapılırken çıplak elle temas edilmeden kutudan çıkarılıp cımbız vs yardımıyla takılması daha doğru olur çünkü insan vücudu pillerdeki enerjiyi çekebiliyor buda zayıflamasına neden olabilir.

Merhabalar. 2014 golf 7 aracimin kumanda pili yedek anahtar dahil neredeyse 1 hafta da bitiyor. Panasonic ve sony pil kullandım ayni. 2 ay içinde 6-7 tane pil değiştirdim. Hatta kardeşim yedek anahtarı söktü tek tek entegrelerini kontrol etti ısıttı lehim yerlerini yine 1 hafta gitti pil. Acaba araca tanıtmak mi gerekiyor ya da akü ile bir alakası olabilir mi? Bilen varsa yardimci olursa sevinirim, gerçekten insanın sinirlerini bozuyor.

Merhabalar  Benim gözlemim şu  şekilde ;

Keyless olan araçlarda daha çabuk pil uyarısı alınıyor,

Pilin yeni üretim olması önemli,

Değişim için El temasından kaçınmak lazım,

Sürekli aç kapa vb kullanımdan uzak durulmalı :)  

En iyi pili de alsan normali de alsan Aralarında bir kaç ay fark ediyor.

Her zaman için Aracımda bir adet yedek bulunduruyorum  (y)

Herkese Keyifli Forumlar .

Valla konuyu aktif gormusken yazmak istedim.Kafamiz da kaliteli pil diyince duracell algisi varya duracell taktim 2 3 kere 1 er ay da bitti.En son bufeden omrumde duymadigim bir marka aldim 4 ayi devirdik beraber sanirim duracell de sorun var algilari yikmak lazim

Pil ihtiyacı olan veya yedekte bulundurmak isteyen varsa Migros’ta yarına kadar tüm pillerde %40 indirim varmış...

Benzer konu var mi bulamadim acikcasi ama golf 7 aracimin anahtar tuslari cökmüş durumda.. ki gayette guzel ve dikkatli kullanilmasina ragmen.. Kabi degistirmek istiyorum ama kaliteli bir kap bulamadim acikcasi. Alan, memnun olan var mi? link eklerlerse cok memnun olurum.

6 ay önce Araç tam 3 yaşına bastığında Ocak ayı başında , (resimde hava -6 derece)

59 binde iken anahtar pili zayıf uyarsını aldım. 

pilin dibini sıyırayım zihniyetiyle fazla sallamadım. 1 ay uyarı vermeye devam etti arac 

üzerine 6,5 ay +10.000 km daha yol almama rağmen, aynı pille devam ediyoruz. Uyarıda vermiyor 4-5 aydır.

5 liralık pil icin yazdıgıma değmez dogru ama yazdım gitti 

IMG_20210613_131931.png

6 ay önce Araç tam 3 yaşına bastığında Ocak ayı başında , (resimde hava -6 derece)

59 binde iken anahtar pili zayıf uyarsını aldım. 

pilin dibini sıyırayım zihniyetiyle fazla sallamadım. 1 ay uyarı vermeye devam etti arac 

üzerine 6,5 ay +10.000 km daha yol almama rağmen, aynı pille devam ediyoruz. Uyarıda vermiyor 4-5 aydır.

5 liralık pil icin yazdıgıma değmez dogru ama yazdım gitti 

Ekli dosyayı görüntüle 48187
Hocam sizin maşallah iyi dayanıyor :) benim araç da anahtarsız giriş çalıştırma olduğu için sanırım daha 2. Yıl yaklaşık 26-27 bin km de uyarı verdiğinde ilk fırsatta değiştirdim.

Teşekkürler hocam indirimli pil almayı başardım bende.

Geri
Üst Alt