Cam Filmi önerileri

Haftasonu Maslak'ta Gençler Cam Filmleri'nde ön cam hariç tüm camlara film çektirdim. Tamamına 1 numara tercih ettim. Çok da koyuluk tercih etmiyordum, yakından bakıldığında hafif koyuluk bana göre kafi. İşçilik gayet başarılı, çekincelerim vardı ancak baktıkça iyi ki yaptırdım diyorum. 300 TL'ye yaptı. Kredi kartı olursa +KDV oluyor. Tüm ürünleri de Llumar. Ön cama da renksiz çektirmeyi düşünüyorum. Filmleri Ctesi çektirdim, pazar öğlen araca bindiğimde güneşte kalmasına rağmen ciddi oranda aracın az ısındığını hissettim. Ön camda da olursa güneş altında ısınma probleminin gayet ortadan kalkacağına inanıyorum. Tecrübeleri olanlar paylaşırlarsa memnun olurum.

Ekli dosyayı görüntüle 4705

Ekli dosyayı görüntüle 4706

Ekli dosyayı görüntüle 4707

Ekli dosyayı görüntüle 4708

@OnurJZ389 Hayırlı olsun, hocam hem araca estetik bir görünüm hemde sıcağa koruma avantajı bulunuyor, bende ön cama llumar air80 serisi çektim, şeffaf varlığı yokluğu bir ama ısıyı biraz kestiğini hissettim, Adana her geçen gün ısınmasına rağmen, dün bindiğimde direksiyonun eskiye oranla daha serin olduğunu hissettim, birazı psikolojik olabilir ama az da olsa etkisi var.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@OnurJZ389 Hayırlı olsun, hocam hem araca estetik bir görünüm hemde sıcağa koruma avantajı bulunuyor, bende ön cama llumar air80 serisi çektim, şeffaf varlığı yokluğu bir ama ısıyı biraz kestiğini hissettim, Adana her geçen gün ısınmasına rağmen, dün bindiğimde direksiyonun eskiye oranla daha serin olduğunu hissettim, birazı psikolojik olabilir ama az da olsa etkisi var.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@OnurJZ389 Hayırlı olsun, yararının yanında kattığı estetik görüntü de cabası. :)
Teşekkür ederim. Önümüzdeki haftalarda ön cama da çektireceğim belli oldu :)

Ön camda air 80 kullanıyorum, hem uzun yolda faydalı hem de güneşte park ettiğimde direksiyon eskisi kadar yanmıyor.

Merhaba, tecrübemi paylaşmak istedim belki faydası olur:

Arka ve bagaj camları llumar AT 35 gr (orta koyuluk, yeşil ton)

Ön yan camlar AIR 75 (saydam yeşil ton, en açık tondan bile daha açık, normalde en ön cama uygulanan film) 

Aşağıdaki resimde soldaki orjinal karartmalı highline, sağdaki filmli comfortline.

LLumar Ahmet de uygulandı, işçilik çok iyi. Cam ya da fitil söktürmeme fikri ile gittim ancak ustanın telkinleri ile akışına bıraktım ve çok iyi oldu, bilginize..

Ekli dosyayı görüntüle 5955

Burada belirtilen iç koruma ne acaba işe yarıyor mu yada yaptıran hiç var mı arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burada belirtilen iç koruma ne acaba işe yarıyor mu yada yaptıran hiç var mı arkadaşlar
Değerli Hocam 

İç koruma bana kalırsa büyüklere masallardan biri.

Bütün koltuklara şeffaf folyo ile kapladığını düşünün. 

Koltuklar artık terletecek.

Ama bitmedi 

Havalar ısındı siz de mecburen gölge bulamadınız varsayın.. kalın sürülen yerler vıcık vıcık yapışacak. 

Ne için?

Kirlenmesin diye. 

Değer mi? Yıkanırken çıkacak bir şeye? Siz karar verin

Değerli Hocam 

İç koruma bana kalırsa büyüklere masallardan biri.

Bütün koltuklara şeffaf folyo ile kapladığını düşünün. 

Koltuklar artık terletecek.

Ama bitmedi 

Havalar ısındı siz de mecburen gölge bulamadınız varsayın.. kalın sürülen yerler vıcık vıcık yapışacak. 

Ne için?

Kirlenmesin diye. 

Değer mi? Yıkanırken çıkacak bir şeye? Siz karar verin
Murat abi görüşlerin ve açıklamaların o kadar güzel ve doğru ki senin dediğinin dışına çıkamıyoruz tabiki yaptırmıyoruz o zaman :)

Havaların ısınmasıyla cam filmi olayına girmek istiyorum. 

Forum ve google üzerinden yaptığım araştırmalara göre Llumar ve 3M de karar kıldım.

Aracım comfortline donanım; haliyle arka camlar karartılmış değil. Bu yüzden arka camların bir tık daha karanlık ön camların da bir tık daha açık olmasını tercih ediyorum.

İzmir'de bulunan detailingpoint'den Llumar film için (ön cam hariç) 550 Tl fiyat aldım. Aslında kafamda Llumar yaptırmak var; ama 3M'de kafamı karıştırmıyor değil. 

Sizlerin tercihi nasıl olurdu? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. 

Geri
Üst Alt