ANA KONU

@Salih_Sayin

Ön koltukta annesinin kucağında mızmızlanıp tekmeler savuran çocuğa

Evladım şu ucube ekrana bi vole , uçan tekme savur da ailecek kurtulalım bu abuk media dan diyecek kadar yani!!!!

3-5 bin liralık maliyetli huwai tabletleri vw media diye yutturuyorlar

Hadi çocuk tekmeyi savurdu.

Gittin yetkili servise

Kibarcık servis danışmanı aynen

Efendim !! Arkadaşlarımız şu an teknik inceleme dosyası actılar , hasar expertizi yapıyorlar.

Bisey icermisiniz

Cay kahve soda gazozlar gelir

En son müsteriye sesleniş konusması

Arkadaşlarımız incelemeyi sonlandırdı

Degismesi gerekiyor

Almanyaya sipariş kaydı olusturcaz

28 güne gelir

Eeee borcumuz ne olacak ???

38 bin 563 lira

Ulen cihaz bu aslında

Screenshot_2023-10-01-19-01-21-759_com.android.chrome.jpg

Hadi çocuk tekmeyi savurdu.

Gittin yetkili servise

Kibarcık servis danışmanı aynen

Efendim !! Arkadaşlarımız şu an teknik inceleme dosyası actılar , hasar expertizi yapıyorlar.

Bisey icermisiniz

Cay kahve soda gazozlar gelir

En son müsteriye sesleniş konusması

Arkadaşlarımız incelemeyi sonlandırdı

Degismesi gerekiyor

Almanyaya sipariş kaydı olusturcaz

28 güne gelir

Eeee borcumuz ne olacak ???

38 bin 563 lira

Ulen cihaz bu aslında

Ekli dosyayı görüntüle 70140
Cihaz hakkaten bu. Arabanın içine oturunca görünen tek şey bu saçma sapan şey.

Daha önce başına gelen vardır, benim başıma farklı yerlerde ikinci kez geliyor ama mantıklı bir sonuca varamıyorum. İnsandan doğan bir canlı, bir arabanın sibop kapaklarını neden çalar?

Daha önce başına gelen vardır, benim başıma farklı yerlerde ikinci kez geliyor ama mantıklı bir sonuca varamıyorum. İnsandan doğan bir canlı, bir arabanın sibop kapaklarını neden çalar?
Çocuk işidir hocam benim de habire gidiyor. Ölümü gördük sıtmaya razı haldeyiz. Geçtiğimiz haftalarda bir tanıdığın sıfır aracının tavanına çocuğun bahçeden atlayıp göçertmesini gördüğümden beri bu kurtuluş çok daha iyi geliyor.

Çocuk işidir hocam benim de habire gidiyor. Ölümü gördük sıtmaya razı haldeyiz. Geçtiğimiz haftalarda bir tanıdığın sıfır aracının tavanına çocuğun bahçeden atlayıp göçertmesini gördüğümden beri bu kurtuluş çok daha iyi geliyor.
Açıkçası ben de boydan boya çizmediklerine şükrediyorum her seferinde.

@yunusaktas91
Ayda bir 4 kapak takıyorum.
Dün 100 kapak daha aldım.
Benimkiler çelikti hocam, plastik olsaydı ben de bagajda pakediyle bulundururdum. Allen anahtarıyla takılıp sökülebilen bir çeşidini buldum internette, herhalde o çözüm olacak artık.

Geçen cumartesi
Peder beyin 2010 cruze aracının aküsü bitmisti.kendi evinde Vurdurarak çalıstırma sonrası (aktarma kablo bulamamış)
Benim eve getirdi .

Aldım aracı akücüye

60 amper karadüzen akü takılacak (start stop yok)

İskitler coşar akü

Varta : 1450
Mutlu: 1450
İnci : 1400
Hugel (inci alt marka) : 1000

Tak ustam bi hugel ordan

Akü işi bitti

Ordan erciyes sanayideki ustaya

karteri açıp eski yağ bosalırken

Ustam Bu yağ Tam 30 aylık yağ ama bu sürecte (2,5 yılda) yapılan km 3500-3700 km anca dedim.
Yağın rengine bakarak bi yorumunu alabilirmiyim.
Youtub fenomeni ustalar gibi offf yağın rengi pert olmuş hayatı kaymış diyemedi .
ama tabi illa bi racon kesecek ya?
Yanık kokuyor !!!
nasıl yani falan derken
aldı bi kağıt parcasını akan yağa tuttu uzattı burnuma . Yavvv rutin sürüşte 100 derecede kavrulan yağdan fahreneitt/kenzo/hugo boss kokusu gelecek degil ya. Var bi ısıl işlem görmüş koku tabi

Neyse
sadece yağ degişim işciligine 150 at yeter dedi isim bitti

(yağ motul efe+ yağ filtresi filtron bendendi )

evin önüne geldim
Kendim hava+ polen filtreleri (filtron) degistirdim

cruze larda da benzin filtresi yok değismiyor (uzun ömürlü)

bakım + akü işi bitti.

Araba gariban cruze olunca

mann filtre ? Varta akü ? Takıntıları olmuyor.

masraflar minimuma iniyor.

2010 cruze güncel km 66.000 (lpg yok)

Cruze gaza basınca gitmeyen , gidersede çok yakan bir araç

Bizim peder gaza da basmıyor bi yerlerede gitmiyor. Hiç yakmıyor.

Tam ona göre araç

Nissan ın muhtesem e-power teknolojisinin özeti.

Gerçi dünyada tüm elektrik üretiminin reel özeti böyle.

Bu işi dünyanın ağa babası tezgahladı. (Tesla elektrikli araç mafıasının lideri)
Bu Mafia şimdilerde çinde ucuz iş gücüyle sayısız sözde çinli elektrikli araç ürettiyor. (Çinli araçların hepsinin altyapısı made in USA)

Bak simdi forumda bi çinli varsa ?
Sen made in PRC (people republic china) yerli ve milli çin arabalarına amerikan çakması dedin diye kızabilir.

Avrupanın Rusya ya olan petrol bağımlılıgına darbe yapmayı iceren bir Rocky 7 filmi

Usa/chine ortak yapımı
Mutlaka izleyin

Küresel ısınma bahane
Küresel ekonomik uyanıklık şahane.

Screenshot_2023-11-21-17-55-12-292_com.android.chrome.jpg

Arkadaşlar elektrikli el frenli araçta aracı D ye veya R ye aldığınızda direkt hareket ettiriyor musunuz yoksa manuel olarak elektrikli el freni düğmeye tıklayıp mı gaza basıp ilk hareketi yapıyorsunuz?

Sağlıklı kullanım açısından sormak istedim.

Arkadaşlar elektrikli el frenli araçta aracı D ye veya R ye aldığınızda direkt hareket ettiriyor musunuz yoksa manuel olarak elektrikli el freni düğmeye tıklayıp mı gaza basıp ilk hareketi yapıyorsunuz?

Sağlıklı kullanım açısından sormak istedim.
Elektromekanik park freni devredeyse ve hareket etmek için gerekli koşullar(kemer takılı vs.) sağlanmışsa, gaza bastığınız anda fren kendini serbest bırakır. manuel bıraktığınızda da aynı şekilde işler.
Yani manuel olarak devre dışı bıraktığınız an frenden ayağınızı çekince siz gaza basmasanız da aracınız hareket edecektir.
Bana göre emniyet kemeri ve auto hold'u kullanarak elektromekanik park freni ile ilişkinizi koparmak en iyisi.

Elektromekanik park freni devredeyse ve hareket etmek için gerekli koşullar(kemer takılı vs.) sağlanmışsa, gaza bastığınız anda fren kendini serbest bırakır. manuel bıraktığınızda da aynı şekilde işler.
Yani manuel olarak devre dışı bıraktığınız an frenden ayağınızı çekince siz gaza basmasanız da aracınız hareket edecektir.
Bana göre emniyet kemeri ve auto hold'u kullanarak elektromekanik park freni ile ilişkinizi koparmak en iyisi.
Teşekkür ederim hocam. O zaman auto hold olan araçta el freninin otomatik inmesi zararı yok. Peki auto olmayan araçta manuel olarak mı düğmeye tıklayıp indirmek mantıklıdır? Auto hold olmayan başka marka arkadaşımın aracını sürdüğüm de ilk kalkışta araç en başta kasılıyor gibiydi de.

Geri
Üst Alt