ANA KONU

@Kysr038

Isınmış motor fan klima kapalı sekilde
Rölanti 900 de
900 de titresim
1000 de kesilme

Gaz kelebegi / rölanti ayarı bi baktırcaz

@Kysr038

Isınmış motor fan klima kapalı sekilde
Rölanti 900 de
900 de titresim
1000 de kesilme

Gaz kelebegi / rölanti ayarı bi baktırcaz
Bence kurcalatmayın hocam ayarlarını falan,
bir süre binsin tanısın aracı sorun olduğuna emin olursanız ondan sonra deşeleyin.

1.0 motor 3 silindir oluşundan dolayı düzensiz titreşimler veriyor, hissiyata göre bazen az bazen çok hissediliyor bu durum.

Bence kurcalatmayın hocam ayarlarını falan,
bir süre binsin tanısın aracı sorun olduğuna emin olursanız ondan sonra deşeleyin.

1.0 motor 3 silindir oluşundan dolayı düzensiz titreşimler veriyor, hissiyata göre bazen az bazen çok hissediliyor bu durum.
Kesinlikle sorun var. Koltuklar avm lerdeki jetonlu masaj koltugu gibi titresiyor ön tarafta.

Aracın sahibi benim kadar tınlamıyor evet (bu arada 30 yıllık liseden arkadaşım)

Benim aracım 5,5 yıl / 89.000 km dir en ufak detone ses vermedi / arıza ısığı yakmadı....fabrikadan çıktıgında hangi notayla motor çalısıyorsa (do, re, mi fa ,sol ,la si bemol do majör. Neyse ???)

Bugün aynı notada çalısıyor , titresim faulsüz....

Ben takıntılı adamım bu arkadası zorla sanayiye götürürüm baktırırım sanırım arabaya.

@Savatage kaputu açıp motulu atıyor 23-24 ay aynı yağla devam ediyor deli galiba ???

Ben aracın sesini /motor sesini/ makamını dinleyen şöförüm

En ufak detone ses / silkeleme /faul durumunda acil servise başvururum zaten.

5 gün / 25 gün bekle geçer...

Bu işler agızdakib çürük Diş gibidir.

Bekleme modunda gecmez iyileşmez.

Kesinlikle sorun var. Koltuklar avm lerdeki jetonlu masaj koltugu gibi titresiyor ön tarafta.

Aracın sahibi benim kadar tınlamıyor evet (bu arada 30 yıllık liseden arkadaşım)

Benim aracım 5,5 yıl / 89.000 km dir en ufak detone ses vermedi / arıza ısığı yakmadı....fabrikadan çıktıgında hangi notayla motor çalısıyorsa (do, re, mi fa ,sol ,la si bemol do majör. Neyse ???)

Bugün aynı notada çalısıyor , titresim faulsüz....

Ben takıntılı adamım bu arkadası zorla sanayiye götürürüm baktırırım sanırım arabaya.

@Savatage kaputu açıp motulu atıyor 23-24 ay aynı yağla devam ediyor deli galiba ???

Ben aracın sesini /motor sesini/ makamını dinleyen şöförüm

En ufak detone ses / silkeleme /faul durumunda acil servise başvururum zaten.

5 gün / 25 gün bekle geçer...

Bu işler agızdakib çürük Diş gibidir.

Bekleme modunda gecmez iyileşmez.
Şu konuyu anımsadım şimdi.

Konu içindeki mesaj 'Golf 1.0 TSI Motor ve Şanzıman Takozu Problemi Yaşayanlar?' https://www.golftutkusu.com/topic/1...nziman-takozu-problemi-yasayanlar/post-328741

Bununla da alakası olabilir mi?

Eğer araç tam ısınmışsa, akü ihtiyacı yoksa, klima da açık değilse dış ortam sıcaklığı da soğuk değilse 900 devirden aşağısına da düşüyor.

Ama çoğunlukla bunlardan bir yada birkaçı sebebiyle 900 - 1000 devir arasında gezebiliyor rölanti devri...

1.0 ı çok gözlemlemedim ama 1.2 tsi uygun koşullarda 750-800 devir bandına kadar düşebiliyor. Çalışıyor mu çalışmıyor mu anlayamıyorsun.

Ama tabi konumuz 1.0 tsi, rölantide de start stop devreye girerken de gerçekten titreşimi hissediyorum ben...
2022 1.0 tsi DSG polo sahibiyim. ilk calistirmamda tavan lambasi bile tittiyor :D 3 silindir motor 4 silindir sisteminden farkli calisdigi icin bu titresim ve sesin onune gecemiyoruz malesef. VAG grubuna yakismayacak bir titresim ve ses.

ilk calismada 1500+ devirde baslar sonra 900 e kadar duser (DPF isitmak icin).

Ani gaza yuklenince turbodan cok derin bir islik gelir buda normalmis :D

Tavsiyem 1.0 TSI araclarin bakimina cok dikkat etmeniz gerektigi. Buyuk ihtimalle bu motorlarin omru cok uzun olmayacaktir. Her 8-10 bin kmde ben motor yagi ve flitreleri degistiriyorum.

Bir vag grubu calisan arkadasimdan aldigim tavsiye ile sonraki yag degisimimde Liqu Moly ceratec diye bir urunu kullanacagim. Belirttigine gore titresim ve sesi bayag azaltiyormus deneyimlerimi paylasacagim.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Şu konuyu anımsadım şimdi.

Konu içindeki mesaj 'Golf 1.0 TSI Motor ve Şanzıman Takozu Problemi Yaşayanlar?' https://www.golftutkusu.com/topic/1...nziman-takozu-problemi-yasayanlar/post-328741

Bununla da alakası olabilir mi?

Evet motor takozun dan da olabilir.
Benim arkadaş pek sallamıyor. Daha baktırmadı aracını

Benim arabam

Rolex
Tissot
Seiko
Omega
Zenith
Tag heuer

100 yıllık Analog Saatler gibi kusursuz/faulsüz çalışmalı

Herkes benim gibi değil

Çok zaman bu nasıl 1.0 TSI dediğim 2020 seat ibiza.iş yerinden bir arkadaşın.60000 km lerde.
İlk çalıştırma anı olsun rolantide olsun hiçbir titreşim kıpraşım yok gibi.Malzeme kalitesi poloya göre bir tık belki düşüktür ama parasını çok hakeden bir araba.

Ekli dosyalar

• IMG-20230612-WA0000.jpg
    IMG-20230612-WA0000.jpg
    142.4 KB · Görüntüleme: 18
  • Beğen
Merhaba,2015 golf 7 higline aracimin sag kapi aynam (yolcu tarafı)geri vitese takildiginda asagi inmiyor (sanki takiliyor da ondan inemiyor)manuel olarak butondan L konumuna getirdigimde bile sadece sag sol ekseninde sag aynayi hareket ettirebiliyorum (sag aynayi asagi yukari hareket ettiremiyorum butondan da).
Ayrica sol ayna ayari yapilirken sag ayna da sadece sag sol ekseninde es zamanli hareket ediyor.
Multimedyadan sag ayna ayarini silip tekrar isaretlemek de ise yaramadi.
Benzer problem yasayan,çözüm fikri olan arkadas var mıdır?

Merhaba,2015 golf 7 higline aracimin sag kapi aynam (yolcu tarafı)geri vitese takildiginda asagi inmiyor (sanki takiliyor da ondan inemiyor)manuel olarak butondan L konumuna getirdigimde bile sadece sag sol ekseninde sag aynayi hareket ettirebiliyorum (sag aynayi asagi yukari hareket ettiremiyorum butondan da).
Ayrica sol ayna ayari yapilirken sag ayna da sadece sag sol ekseninde es zamanli hareket ediyor.
Multimedyadan sag ayna ayarini silip tekrar isaretlemek de ise yaramadi.
Benzer problem yasayan,çözüm fikri olan arkadas var mıdır?
Anlattığınıza göre tam iç yapısını bilmesem de aynanın yukarı aşağı hareket ettiren makara tırnak vs. işlevini yerine getirmiyor gibi.
Şoför tarafındaki aynayı hareket ettirirken yolcu tarafı da hareket ediyorsa, multimedyadan ayna senkronu aktif edilmiştir. Kullanma kılavuzunda da yazar ayna senkronu. Diğer durum için, ayna içini kontrol ettirin. Ya da yazılım ile test edilebiliyorsa anlayan birine gösterebilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Kocaman denizde yol kavgası yapan TR insaniyetleri....

• Beğen
Mercedes A yı
Cla yı
C yi mercedes den saymayan

Mercedes E den başlar diyenler

Bu dizel seceneklerine nasıl tav oluyorlar ki ?? (Hem 1.6 hem 1,9 dizel)

Kardesim mercedesin -e- kasasına binip traktör sesimi dinliycez ?

İlla sıfır desibel tsi vw mi alalım?

https://fiyat.mercedes-benz.com.tr/model/e-serisi/fiyat/2023

9 milyonluk E63 benzinli muhabbeti konu dışıdır.

Hadi senin asab bmw lere bozuluyo.

Onlar bmw en azından

Uzun yolda Passat çılardan ne çektik /çekiyoruz.

Geri
Üst Alt